Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
UPS + акумулатор
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nachinaeshta
Гост

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 10:16    Заглавие: UPS + акумулатор Отговорете с цитат

Здравейте! Трябва да намеря за фирмата ни UPS, който трябва да е евтин, 5000VA, ако може български (предполагам че се надяват това че е български да окаже влияние на цената) и към него в последствие да се сложи акумулатор, за да не сменяме батерии и съответно да не харчим много пари. Опитах се да намеря български производители на UPS устройства, но успях да намеря само едни и те бяха доста скъпи. Почти нищо не разбирам от електроника и затова ми е доста трудно. Преди малко разгледах една тема в този форум, където се говореше за UPS и акумулатори, но ставаше въпрос повече за това как да се включи и някаква помпа, за да може като спре тока пак да могат да се отопляват хората. Моля ви помогнете! Благодаря ви предварително!!!
Върнете се в началото
alfa
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 11:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Без да се впускам в много подробности ще те насоча, че ако действително е български цената обикновено е ПО-ВИСОКА поради по-вuсoкото качество спрямо обикновената китайска техника. И така, за какво ще използваш твоя бъдещ UPS?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nachinaeshta
Гост

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 12:51    Заглавие: Отговорете с цитат

В момента фирмата има още 2 UPS - мисля, че по 1000 VA, които са за сървърите. Знам, че тези UPS трябва да са on-line и да работят 30мин. Дори да не са български изискванията са да са евтини, а казаха, че по принцип батериите са доста скъпи и издържат макс година. Затова искат акумулатор или акумулаторни батерии като за кола (това така ми го обясниха и не съм сигурна дали е правилно), които да са евтини и да могат да се купят от всеки магазин за авто части.
Върнете се в началото
di_rtv
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Dobrich

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 13:04    Заглавие: Отговорете с цитат

5000V/A никак не са малка мощност . А щом захранват компове и сървъри на фирма си трябва качество. Виждал съм такива в банките . Те са в отделна стая с климатик . Към вашите UPS-и също може да свържите стартерни акумулатори но си има изисквания за подръжката на такива Там трябва да има спец. помещение където да са акумулаторите и т.н. Това е заради киселината която е в тях. Не знам дали е удачен вариант Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gss
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 13:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Aма и електрониката вътре трябва да знае какво ще зарежда, че има разлика между автомобилни и другите оловни такива.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 15:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво ще захранвате с това? Колко ви е евтина информацията на компютрите и престоя без работа? А компютрите? Та търсиш нещо такова без пари? По какъв начин е избрана мощността? Активна (W) или пълна (VA)?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 15:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо пък решихте български? Без да правя реклама, а защото съм доволен от качеството бих цитирал например APC. И защо да се скапват бързо батериите? На on-line как да е, но на line-interactive надали ще заминат за една година, ако тока не спира през 5 часа.

Тука гледам, че нямат APC SMART UPS RT 5000VA (230V) по ценовите листи, но може да се очаква, че ще струва към $2700 като гледам Froogle.

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 17:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Nachinaeshta, а имате ли изградена захранваща мрежа от компютрите до UPS-а. Ако нямате все още такава, то може да си вземете 2-ва с по-малък капацитет. И на тях да се прикачат допълнителни акумулаторни елементи. Хубаво е също да имате така наречения байпас(превключвател), осигуряваш прехвърляне на всички компютри към мрежата 220V, аko примерно се извършва профилактика, или ремонт на UPS-устройствата, без това да повлиае на работата на компютрите.
Nachinaeshta
Гост

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 19:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Vladi, проблема е, че аз съм само офис асистент във фирмата. Системния ни администратор ми обясни това, което ви написах в първия си пост. А аз нямам НИКАКВА представа за какво става въпрос. Това ми е проблема - дадоха ми задача, а аз не мога да я изпълня. Това, което знам е че имаме 2 UPS-а, които са с по-малка мощност и схемата, която искат да направят е Новия UPS => Старите UPS-и => сървърите. И по принцип си мислеха, че българските UPS-и евентуално може да са по-евтини, което не се оказа така. Системния ни администратор ми обясни, че батериите на UPS-ите, които имаме в момента (от които единия със сигурност е APC) се налага да се сменят всяка година. И затова се търси варианта с акумулатор или акумулаторни батерии, които да са по-евтино решение.

Цитат:

Филипов
Какво ще захранвате с това? Колко ви е евтина информацията на компютрите и престоя без работа? А компютрите? Та търсиш нещо такова без пари? По какъв начин е избрана мощността? Активна (W) или пълна (VA)?

Сървърите са доста. Нямам представа защо се търси нещо толкова евтино. Нито по какъв начин е избрана мощността.
Върнете се в началото
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 20:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама и колеги имаш и ти... то и аз де Smile - "Намери нещо дето да ни върши перфектна работа за без пари" Smile

Тия които имате в момента са он-лайн, т.е. работят през цялото време на батерии и за това заминават за една година.

Тази схема нещо не ми стана ясна. Защо ще закачате едните UPS зад другите. Така като изпуши кой да е от двата и са ви заминали сървърчетата (при тези мощности след минути), нищо че тока не е спирал.

Имай на предвид, че стартовите акумулатори, макар и по-евтини не са без недостатъци. Както беше казано, задължително трябва да са в отделна стая от техниката (и от хората). Поне аз не бих ги сложил в едно помещение. При повреда може да се отдели водорд, който да се самозапали и да причини пожар или експлозия. Трябва да се доливат и т.н.

Опитай се да разбереш какъв е финансовия лимит на проекта и каква е реално необходимата мощност и целево време за работа на батерии.

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Потърси "UPS + акумулатор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "UPS + акумулатор" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети