Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Тест на мрежова карта.......

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Стенли
Гост

МнениеПуснато на: Сря Яну 18, 2006 14:38    Заглавие: Тест на мрежова карта....... Отговорете с цитат

RTL8139C е картата, WIN XP, интернет доставчик MNET, модем Thomson, трафик по кабелната мрежа на ТВ. РС вижда картата, казва че работи коректно, реагира на изваден кабел към модема, но при Enable казва че е лимитед и пр. демек не може да види мрежата или не се конектва със сървъра им. Проверих картата и кабела на друго РС - работи перфектно. Остава дъното и модема. Не считам, че са драйвери както ми казват от офиса на МNET. При тест със средствата на WIN се вижда, че картата праща пакети, но не получава. Мисля, че сигнала е с ниско ниво, но техните спецове много не им се идва явно да го проверят. Та има ли такава програмка за тест на картата, с което да съм сигурен че проблема е техен и да вдигна патардията ?? Благодаря предварително на отзовалите се.
Върнете се в началото
Bily
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Яну 18, 2006 15:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Най лесния начин да пробваш картата при наличните устройства е да изпратиш пакет до модема. Не го знам какъв е но по принцип модема е с вдигнато DHCP и раздава адреси на устройствата след него. Та в твоя случай пращаш "ping" до Gateway-a (т.е. модема) и виждаш ако минават пакети всичко при теб е наред, ако ли не значи имаш проблем.
Стенли
Гост

МнениеПуснато на: Сря Яну 18, 2006 15:30    Заглавие: Отговорете с цитат

От къде да пингвам. Знам че става от CMD /демек DOS/, но командния ред е например ping xxx.xxx.x.xx къдет ххх е IP адрес. Не разбирам как да пратя пакети само до модема, който е Thomson, освен той да има собствено IP и ако да къде да се види - мисля някъде в иконките го имаше този Gateway, но сега съм на работа а РС е в къщи. Не съм много наясно с мрежите.
Върнете се в началото
Bily
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Яну 18, 2006 15:34    Заглавие: Отговорете с цитат

в CMD пишеш: ipconfig -> enter и гледаш какво ти отговаря там на някой от редовете ти пише Gateway-a.
Стенли
Гост

МнениеПуснато на: Сря Яну 18, 2006 15:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много Bily, ще пробвам в къщи и ще пиша пак ако има нещо.
Върнете се в началото
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Сря Яну 18, 2006 19:00    Заглавие: Отговорете с цитат

За всеки случай ako не ти "отговори" шлюза, провери и как са ти протоколите, пак чрез CMD-->ping 127.0.0.1
Tolev
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Яну 19, 2006 21:22    Заглавие: Отговорете с цитат

ето малко данни за мрежата на Мнет, може да ти помогнат при диагностиката :

Client IP - by DHCP
Subnet : 225.225.248.0
Gateway : 81.161.208.1
DNS : 193.110.223.9
193.110.223.2

Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kounev
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 20, 2006 0:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Както Bily ти каза , като напишеш ipconfig,ти показва моментните IP,GETWAY ..,,като предполагам си в режим автоматично IP,тогава ги сравни с тези които тие написал Толев,ако нямат нищо общо твоят LAN не е получил IP.Проблема не е хардуерен,трябва да си оправиш настоиките на мрежата.Ако не стане задай му ръчно IP като това на Мнет,като последната цифра да е максимално голяма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Стенли
Гост

МнениеПуснато на: Пет Яну 20, 2006 14:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи за да се пробват настройките ще трябва да искам от офиса на MNET да ме превключат от USB на мрежова карта. В режим автоматично IP съм и в момента съм през USB. Ще погледна TCP/IP -> propertis Gateway, DNS дали са същите. Къде обаче следва да се въведе subnet и Client IP - by DHCP. Аз не съм пипал настройките. Възможно е обаче да са се скапали. Ако не ви представлява трудност кажете къде точно, последователно да бръкна, иначе от офиса им искат 20 лв. да ми настроят нещата, струва ми се множко за въвеждане на няколко си числа. Ако пък не става нищо не ми пречи да мина на друг доставчик, и без това доста често ми се губи нета, снощи имах тази сутрин модема пак търсеше връзка, едва в 9,00 е дошъл. Миналата година пак имах подобни проблеми, обвиняваха ме в какви ли не грехове, и накрая се оказа пропадане на сигнала от един сплитер в коридора - подмениха го и се оправи. Може проблема да е и във входа на модема от мрежовата карта - модема вече е извън гаранция. Тези момчета от офиса обаче не дават никаква информация освен традиционното "проблема е при вас" сиреч дай 20 лв. Да ама не - всеки път 20 лв.
Върнете се в началото
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Съб Яну 21, 2006 11:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Стенли написа:
.... снощи имах тази сутрин модема пак търсеше връзка, едва в 9,00 е дошъл.....

Значи при тебе всичко си е наред. Щом си имал нет. и след това пак нямаш, явно проблема е в тях.
Да не би някой комши да се връзва нелегално към кабеларката от време на време, да ти пада сигнала или да внася шумове по трасето.
А по-принцип всеки доставчик трябва да ти даде данните за настройка при поискване от клиента. Погледни си в договора с тях дали не са ти написани.
Потърси "Тест на мрежова карта......." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Тест на мрежова карта......." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети