Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Въпрос за "регулатор 11" на Неомонтана

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mir4o
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Пловдив/Царево

МнениеПуснато на: Сря Яну 18, 2006 13:33    Заглавие: Въпрос за "регулатор 11" на Неомонтана Отговорете с цитат

Преди време си поръчах този регулатор, но тези СМД елементи се оказаха доста упорити. След като се търсихме с тях цял следобед по килима, след това пък видях доста зор докато ги запоя на платката. Embarassed
Съответно доста ги понагрях и май повредих някой от транзисторите. Сега като го включа, на изхода има само около 190 волта независимо от положението на тримера. Въпросът ми е за това с какви мога да ги сменя (транзисторите), но с по-макроскопичен корпус, че тези са доста опърничеви Smile
Предварително благодаря!
charge_r
Гост

МнениеПуснато на: Чет Юли 06, 2006 16:24    Заглавие: problema Отговорете с цитат

Ами мисля че става дума за един резистор , който е на платката в пареалал с потенциометъра. Просто го разпой и всичко ще е ОК Wink. Надявам, се да съм ти помогнал. Скоро правих такъв регулатор и ми "беля" главата. Мислех че не работи. Предполагам става дума за схемата със софт стартът - за по-дълъг живот на лампите. Успех !!
Върнете се в началото
Потърси "Въпрос за "регулатор 11" на Неомонтана" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Въпрос за "регулатор 11" на Неомонтана" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети