Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Микровълнова + метал.
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Сря Яну 11, 2006 11:54    Заглавие: Микровълнова + метал. Отговорете с цитат

Здравейте, имам микровълнова печка LG, комбинирана с грил и конвекция. При използване на конвекцията, трябва да се постави една ниска метална скаричка под съда, за да може да се движи въздуха. В същото време конвекцията може да се комбинира с микровълнова. Знам, че метални предмети не бива да се поставят в микровълновата. Не знам, има ли проблем с тази скара? Но пък щом LG са преценили?

Другата версия която съм чувал е, че метални предмети може да се поставят в микровълнова, стига да не се опират в стените. Разбира се, храната, не бива да е в тях.

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valentin_caria
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: ihtiman

МнениеПуснато на: Сря Яну 11, 2006 13:19    Заглавие: микровълнова плюс метал Отговорете с цитат

Абсолютно неуместно,иначе майстор. Поставката се ползва само с
грил .В инструкцията на печката трябва да има таблица и да е написано.Ако имаш излишни пари за ремонт пробвай.........?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger
tchav
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 11, 2006 14:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбира се, че може да се слага метал, стига фурната да е направена с необходимите защити за това. Мойта е Мулинекс и има метална тавичка за печене на пици. Енергията се концентрира в тавичката и по този начин се изпича отдолу. В упътването са дадени разни трикове, между които и този: когато подгрявате вода, за да не изкипи изведнаж, в чашата се поставя метална лъжичка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Сря Яну 11, 2006 17:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Могат да се поставят метални предмети,които,грубо казано НЕ ТРЯБВА ДА ОБРАЗУВАТ ЗАТВОРЕН КОНТУР-т.е. да не се получава намотка на късо.Точно такава намотка е златния пръстен по ръба на чашата или чинията,който скапва М В фурни.Ако се постави пластмасова или стъклена тавичка с метален обръч по стената,фърната ще се скапе,но ако цялата тавичка е метална-не.Във всеки случай обаче е добре да се пита някой от сервизите,посочени в гаранционната карта!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
valentin subashov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Сря Яну 11, 2006 19:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам един Самсуняк с грил който ще направи 10 години откакто го купих.Понеже някога нямаше дуралексови и аркопалови чинии и сервизи съм му слагал обикновени порцеланови.Разликата е че чинията се нагрява неравномерно и ако има позлатена линия отстрани светка като бенгалски огън(линията де) първия път и след това си работи нормално.Имам и такава телена стойка за грила и съм я използвал в комбиниран режим(грил100%+микровълни макс40%) и до сега не е изгоряла.Печката отдава в камерата 650 вата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Яну 11, 2006 19:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако евентуално във фурната се постави метален предмет, то той не трябва да бъде изолеран а да контактува по някакъв начин с електрода в дъното на фурната. Така самият предмет става електрод и не пречи.
nebelservice
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 14, 2006 11:25    Заглавие: Отговорете с цитат

tchav написа:
Разбира се, че може да се слага метал, стига фурната да е направена с необходимите защити за това. Мойта е Мулинекс и има метална тавичка за печене на пици. Енергията се концентрира в тавичката и по този начин се изпича отдолу. В упътването са дадени разни трикове, между които и този: когато подгрявате вода, за да не изкипи изведнаж, в чашата се поставя метална лъжичка.

Водата изкипява изведнъж, защото се прегрява (нагрява се над температурата си на кипене в целия си обем ) а няма естествения градиент когато се сложи на котлона и температурата долу е по-висока.

В металите независимо от формата им се индуцират еклектродвижещи напрежения и протичат токове, които ги загряват и стапят ( по-тънките де, затова на чиниите с инкрустация ефекта е еднократен)

Много готин ефект става когато сложите някой компакт диск в печката. ( Да не набутате някои лицензиран, че отиде лиценза Smile ) Алуминиевата или каквато е там подложка се пали много красиво

А за лъжицата в чашата: хем водата я охлажда, хем се появява някакъв градиент и мехурчетата пари се появяват първо около нея.
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Съб Яну 14, 2006 17:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, за водата знам. Ако е дестилирана и няма примеси около които да се образуват мехурчета, то тя може да се "прегрее". Т.е. да достигне температури над 100 градуса, без да заври. От там нататък е като бомба със закъснител. Например ако я размърдаш или пуснеш вътре лъжица, тя експлоадира. Т.е. завира изведнъж, в целия си обем, но прилича повече на експлозия.

За металите не получих еднозначен отговор от темата. Според мен е безопасно, стига обектите да са обли, за да не се получава искрене (при което се отделя озон). И разбира се да има храна във печката, която да абсорбира енергията. Но все пак не съм убеден.

Това е интересно - микровълнова печка с метално рафтче.

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
sigkill
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 15, 2006 22:04    Заглавие: Отговорете с цитат

бърз начин за печалба - слагате сапун в микровълновата.
Върнете се в началото
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 15, 2006 22:22    Заглавие: Отговорете с цитат

И кой печели?
Сервиза? Laughing
Потърси "Микровълнова + метал." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Микровълнова + метал." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети