Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Daewoo DTY-21G2K

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Яну 08, 2006 20:18    Заглавие: Daewoo DTY-21G2K Отговорете с цитат

Здравейте всички!

Честита 2006 година! Желая на всички здраве, щастие и късмет!

Сега искам да ви помоля за малко помощ!
Днес купихме за подарък ТВ Daewoo model DTY-21G2K.
Естествено е Made in Poland, кинескопа му е Samsung A51QDX993X233, Made in Hungary. Този модел е напълно еднакъв като меню и възможности с DTY-21B4K и DTY-21U7K, само се различават по външен вид.
За цената си от 299лв. е направо натъпкан с гъделчета, а и картината и звука му са повече от добри. Само има един проблем с геометрията на цялата лява половина на екрана - от центъра наляво хоризонталните линии се извиват в посока нагоре и то в цялата лява половина. Отдясно се получава същото, но е едва забележимо. Няма разходимост на лъчите.

Бих искал да помоля за някаква информация относно посочените модели! Примерно кое е шасито, има ли някой Service Manual или как от конктретното сервизно меню се коригира този дефект!
Ако въобще може да се оправи, разбира се!
Благодаря ви предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 06, 2007 17:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Наскоро един приятел ми донесе Daewoo DTX-21U7K.
Искал да му настроя геометрията - има леки бъчвообразни изкривявания. А и баланса на белия цвят не му харесвал. Бихте ли ми дали линк за сервизното описание или поне кое е шасито, за да си го потърся в нета?
И ако на някой му е известно, каква е разликата между DTX и DTY модификациите? Защото нито в менюто, нито във външния вид откривам разлики.
Върнете се в началото
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Съб Яну 06, 2007 18:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Gena написа:
Здравейте,
Наскоро един приятел ми донесе Daewoo DTX-21U7K.
Искал да му настроя геометрията - има леки бъчвообразни изкривявания. А и баланса на белия цвят не му харесвал. Бихте ли ми дали линк за сервизното описание или поне кое е шасито, за да си го потърся в нета?
И ако на някой му е известно, каква е разликата между DTX и DTY модификациите? Защото нито в менюто, нито във външния вид откривам разлики.
Гена днес правихDTM 21U7 шасито беше СР185М но ме съмнява да има тези корекции за 21 инчов тв Аз бих заложил на калпав кинескоп оттам да се появяват тези изкривявания Влизане в сервиз тв на 91 канал шарпнес на минимум илизаш от менюто и натискаш бързо червен зелен (бутони от пулта) МЕНЮ и си вътре Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 06, 2007 20:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за информацията.
Във файлообменника има пълно сервизно, но за съжаление не е точно за тази модификация, ако не греша. Сервизното е за шаси CP-520/520A/520F и дистанционното е друго. Това на търсения TV е R-49C10 и е същото като това на DTY-21G2K.
Има опция Parabola за корекция на "бъчвата".
Върнете се в началото
Потърси "Daewoo DTY-21G2K" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Daewoo DTY-21G2K" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети