Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
PSU

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gelkov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 05, 2006 11:17    Заглавие: PSU Отговорете с цитат

Имам следния проблем докараха ми за ремонт едно изпушило захранване.Проблемът ми е непознат ( до момента не съм го срещал ) Служебното захранване е налице. Когато тръгна да го включвам се чува пищящ звук от някой от трансформаторите и загасва. Бушонът не гори. Дайте идеи от къде е проблема.Аз клоня към интеграла ама не ми се сменя просто ей така нека започнем да си ценим времето Wink
Благодаря Ви предварително!!!
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Чет Яну 05, 2006 11:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Провери ли диодите на изхода?

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gelkov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 05, 2006 15:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing Laughing Laughing естествено то това си е първата работа
brum
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 05, 2006 16:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Съпротивлението 5V до GND и 12V до GND? Може да е кондензатор/резистор за товар/трансформатор.

Наскоро ми попадна едно което беше направо невероятно отвътре - имаше си всичко, кондензаторите - качествени, на входа кондензаторите - по 500uF - песен, обаче трафа беше изгорял:(
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gelkov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 05, 2006 20:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Пустия му траф Sad смених го и тръгна. Ама сега пък нямам 3.3В. Sad На радиатора с изходните изправители са три ТО220. И трите ли са диоди или едното е схемата за 3.3В ??? Защото на трафа ми се струва че няма отделна намотка за 3.3В Благодаря Ви предварително
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 05, 2006 21:13    Заглавие: Отговорете с цитат

gelkov написа:
На радиатора с изходните изправители са три ТО220. И трите ли са диоди или едното е схемата за 3.3В ???

Е то освен, че са в този корпус сигурно и пише нещо на тях?
А пък ако едното е схема, то входа и трябва да е към някой от другите два и твърде вероятно (да не кажа задължително) ще да има електролитни кондензатори и на входа и на изхода.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gelkov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 06, 2006 21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще те разочаровам RC все пак говорим за Китайска работа - кондензатори НЯМА, но входа на тая схем е сварзан към 5В и от там изходът и е към 3.3В Гадното е че означенията на схемата са некви странни... в крайна сметка взех от едно друго прецакано захранване въпросната схема и ОТ ДВЕ НАПРАВИХ ЕДНО Laughing . Абе шибани китайци!!! Все повече се обеждавам в това. Можеш ли да сложиш трансформатор 1см за служебно захранване и да си мислиш че ще държи???? Mad . А и между другото едно въпросче - когато служебното захранване е високо и изходните напрежения са високи - Не мога да си го обясня??? Като нормализирам слуйебното - и изходните се нормализират. Защо се получава така??? Embarassed
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 06, 2006 22:05    Заглавие: Отговорете с цитат

gelkov, не разбрах съвсем какво има, и какво няма (и с какво искаш да ме разочароваш Smile ) но има определени принципи (и изисквания в схемотехниката) които дори и китайците ги спазват (не коментираме елементите с които го правят).
Но, ако не можеш да се ориентираш в ситуацията - потърси друг, който може.
Абракадабрите "от две в едно" обикновенно означават, че проблема е някъде там (ама къде точно, не е съвсем ясно... Sad )

P.S. Като няма кондензатори (ако, в което ми е трудно да повярвам / щото и техните кондензатори трябва да се харчат/), то все едно, ако имаш регулатор то на входа му трябва да влиза нещо вече изправено, ама що ли да го пиша ти сигурно си ги знаеш тези неща...

Последната промяна е направена от RC на Съб Яну 07, 2006 10:40; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gelkov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 07, 2006 0:04    Заглавие: Отговорете с цитат

но входа на тая схем е сварзан към 5В и от там изходът и е към 3.3В

Входът е взет от изправеното +5В може би аз не съм се изразил коректно. Това имах предвид. А относно:

Абракадабрите "от две в едно" обикновенно означават, че проблема е някъде там (ама къде точно, не е съвсем ясно... Sad )

За мен този твой коментар е НАПЪЛНО безсмислен. Каква е връзката между това да вземеш от едно нещо, което е ЧАСТИЧНО повредено, части и да ги сложиш на друго и това да НЕ ЗНАЕШ какъв е проблемът???? Нямам претенциите да съм разбирач, но на доста места съм гледал професионалисти как правят точно това - ОТ ДВЕ НЕРАБОТЕЩИ НЕЩА ПРАВЯТ ЕДНО РАБОТЕЩО. Не виждам нищо лошо в това.
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 11, 2006 9:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Странния елемент е най обикновен полевак.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "PSU" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "PSU" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети