Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
dual chanel ?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nebelservice
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 05, 2006 19:00    Заглавие: dual chanel ? Отговорете с цитат

С дънна платка Интел D865 GLC съм.
Някой може ли да обясни какво предтавлява dualchanel технологията и вярно ли е че в моя случай е по-добре (имам по-бърз достъп до паметта) ако съм с 2 чипа по 256М от колкото една 512М ?
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Яну 05, 2006 19:48    Заглавие: Отговорете с цитат

да, вярно е.
ето и малко по- подробно
http://www.kaldata.com/forums/lofiversion/index.php/t3053.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Чет Яну 05, 2006 19:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Честотната лента до паметта ти ще се удвои. Един вид имаш два 64-битови контролера на паметта, които могат да работят синхронно ако спазиш условията за това. А именно еднакви модули на двата контролера.
Също така при Intel платформата закъсненията са проблем. Няма смисъл да си купуваш скъпа памет с ниски закъснения, защото те така или иначе са големи. Вземи си стандартен kit на някой реномиран производител, инсталирай ги както пише в книжката и си готов.

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "dual chanel ?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "dual chanel ?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети