Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Philips 14PT1563 chassis 6.1 - липсва сигнал от тунера
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bo2t
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Дек 04, 2005 17:36    Заглавие: Philips 14PT1563 chassis 6.1 - липсва сигнал от тунера Отговорете с цитат

Относно вече споменатия от мен проблем с пренапрежението от към СКАРТ видео входа на телевизора се оказа че картина има, но подадена от видео през СКАРТ-а.През антенния вход сигнал не постъпва.Няма ги и белите снежинки когато липсва сигнал., само някаква сива неопределена.От схемата се вижда, че от единия пин на тунера постъпва сигнал в някакъв ПАВ (SAW) филтър (К6272К) и от там постъпва в пинове 45 и 46 на процесора TDA8362 5 (IF input 1 и 2).Къде е най-възможно да е дефекта?В ПАВ филтъра или в тунера (процесора го смених, но ефект нямаше)? Извинявам се за малко технически неиздържания изказ,но съм специалист по автоматика и от телевизори разбирам малко.Все пак открих 3 изгорели резистора и един транзистор във веригата на СКАРТ и благодарение на това поне сега той работи.Ако някой може да ми даде съвет бих приел с удоволствие.Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zapad
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Асеновград

МнениеПуснато на: Нед Дек 04, 2005 17:51    Заглавие: Отговорете с цитат

виж ,тунера има ли необходимите захранвания,ако има смени тунера
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
danco
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бяла Слатина

МнениеПуснато на: Нед Дек 04, 2005 17:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Сменяй смело TDA 8362
Върнете се в началото
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Нед Дек 04, 2005 17:54    Заглавие: Отговорете с цитат

При дефектен ФПАВ,също може да нямаш изобр.,дори и растер.За по лесно ,първо смени него(ако преди това си проверил захр. на тунера).След това остава -тунерче.В определени случаи,можеш грубо да провериш дали ФПАВ-а "пропуска",като сложиш на входа,съответно на изходите му неизолирана отвертка-дръж металната част с пръсти,и следи реакцията на екрана.
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Нед Дек 04, 2005 22:43    Заглавие: Отговорете с цитат

helios написа:
При дефектен ФПАВ,също може да нямаш изобр.,дори и растер.За по лесно ,първо смени него(ако преди това си проверил захр. на тунера).След това остава -тунерче.В определени случаи,можеш грубо да провериш дали ФПАВ-а "пропуска",като сложиш на входа,съответно на изходите му неизолирана отвертка-дръж металната част с пръсти,и следи реакцията на екрана.

Ako в този телевизор има аналогов ключ от рода на 4053, сменяй го. Щом си имал изгорели съпротивления около скарта, логично е да се очаква да е повреден и ключа, ако има такъв. Ако няма, значи използват вградения в TDA8362 ключ и ще трябва да смениш TDA-то.
Върнете се в началото
bo2t
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 04, 2005 22:56    Заглавие: Philips 14PT1563 chassis 6.1 - липсва сигнал от тунера Отговорете с цитат

Смених ТДА8362 и няма ефект, значи мойто си е било здраво.Тук други юсери споделиха (за което много им благодаря), че най-вероятно тунера или ПАВ филтара К6272К са заминали.Имам видео (нискочестотен, демодулиран) сигнал със звук и картина, но от тунера (високочестотен) нямам.
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Нед Дек 04, 2005 23:18    Заглавие: Re: Philips 14PT1563 chassis 6.1 - липсва сигнал от тунера Отговорете с цитат

bo2t написа:
Смених ТДА8362 и няма ефект, значи мойто си е било здраво.Тук други юсери споделиха (за което много им благодаря), че най-вероятно тунера или ПАВ филтара К6272К са заминали.Имам видео (нискочестотен, демодулиран) сигнал със звук и картина, но от тунера (високочестотен) нямам.

Ако тунера или пафа ти са повредени, то би трябвало да имаш нормален растер (снежинки). Пак те съветвам да се огледаш за външен ключ на видеото.....
Върнете се в началото
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Нед Дек 04, 2005 23:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен щом нямаш шум (снежинки) преблема е след тунера ,дълбоко се съмнявам и ПАФ филтъра да е, но не пречи да смениш тунера ,ПАФ-а , процесора и т.н. , поне няма да стане по-зле(ако внимаваш).Предполагам ,че ако го беше занесъл на ТВ сервиз приблизително на цената на ТДА8362 щяха да ти го оправят. Laughing
Върнете се в началото
bo2t
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 04, 2005 23:43    Заглавие: Philips 14PT1563 chassis 6.1 - липсва сигнал от тунера Отговорете с цитат

Тук един юсер сподели че вероятна причина е някакъв аналогов ключ, но аз нямам такъв....За 4016 става въпрос.При тоя модел првключването става направо в процесора. Имам пин Chrominance/AV Switch.В Русе от където съм смея да твърдя, че няма качествени сервизи.На два от тях ми обраха телевизорите и затова повече няма и да ползвам услугите им.Имаше един преди време, който се славеше като голям главорез, но му се измести сервиза и не го знам къде е.Иначе се води като най-големия специалист в града от край време, от 10-ина години сигурно.Но той за по-малко от 50-60 лв. няма и въобще да погледне за каво става въпрос.
Върнете се в началото
Фикри Нури
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Kърджали

МнениеПуснато на: Пон Дек 05, 2005 5:39    Заглавие: Отговорете с цитат

От 17 крак на процесора излиза управляващо напрежение за видео сигнала-външен ,вътрешен.Това напр. отива на тр.7109,той пък управлява ключа за видео 7100.Ако разпечаташ или поне отвориш схемата дето ти пратих,ще видиш пътя на сигнала много ясно.
Върнете се в началото
Потърси "Philips 14PT1563 chassis 6.1 - липсва сигнал от тунера" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Philips 14PT1563 chassis 6.1 - липсва сигнал от тунера" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети