Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Помощ имобилайзер RENO LAGUNA
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ВИДИН Skype:nikipetrov6313

МнениеПуснато на: Вто Ное 29, 2005 22:00    Заглавие: Помощ имобилайзер RENO LAGUNA Отговорете с цитат

Здравейте колеги.Проблема е следният:Намокрена е платката която се намира зад плафона вследствие на вода от недобре уплатнена антена на тавана.Значи с две думи ако не я отвориш през инфрапорта нама палене.Ако някой има идея или се е сблъсквал с такова нещо нека сподели.Благодаря ви предварително...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
danieldd71
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 8:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Сваляш платката, почистваш грубо четка за зъби или друга, "къпеш" я с вряла вода да паднат окисите, сушиш няколко часа на топло( не върху радиатор) и после презапояваш всичко. Предполагам че е със смд елементи така 4е използвай станция за горещ въздух и внимавай да не изхвърчи някой елемент. Ако имаш въпроси-питай ще помагаме. По този метод съм съживил доста платки.Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 9:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отзива но всичко това го направих снощи.Смених и батерийте на ключа защото светодиодчето мижеше и тотално се забърках.Има ли начин да разбера дали ключа работи,може аз да съм тръгнал в грешна посока.Но по думите на клиента е станало след дъжд .Ако имаш друга идея ще бъда благодарен.....
Върнете се в началото
petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 9:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Има ли начин да разбера къде са прекъснати веригите /най-малко са 3 или 4 / и да ги въстановя,клиента кандиса да нямя имобилайзер защото му било досадно да отключва с алармата след това да заключва и отключва през инфрапорта.Ако имате някаква информация или идея моля споделете , ще бъда благодарен...
Върнете се в началото
kostadin iantchev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 21:11    Заглавие: Отговорете с цитат

До момента няма измислен начин за изолиране на имобилайзера на рено лагуна. Ако приемника работи може да се пробва да се заучат дистанционните на ново. В аутодата пише как. Ако не стане и колата е в София може да се изключи имобилайзера временно ( до сваляне на акумулатора).
danieldd71
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 21:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Огледай платката под микроскоп. Ще се учудиш колко ясно се виждат прекъснали писти и други дефекти. Колкото до ключа друга идея освен ич приемник, ключов транзистор който да управлява светодиод ... или с тестер за дистанционни. Колегата е прав че може временно да се емулира устройството но си е рисковано. Една лоша клема по захранване и Лагуната е до там.
Върнете се в началото
petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 22:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблемът е следният че днес пробвах да сменя от 2-други лагуни платките и ключовете,но нещо не се получава.Молбата ми е такава ,ако сте имали подобен проблем и при желание от ваша страна да ми садействате.Как да разбера дали приемника работи?Ключа излъчва пробвах го на тестер за IR-дистанционни дори дато ло приближиш до радиоприемник включен на къси вълни се получават смущения.До платката която се намира под плафона си идва захранване,просто съм в безисходица очаквам вашите мнения ипрепоръки.Поздрави от Видин
Върнете се в началото
danieldd71
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 22:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега хващай осцилоскопа и мери след приемника, огледай се за кварцове, виж дали има импулси. Ако и това не ти помогне за проблема ... не знам. Други идеи май нямам
Върнете се в началото
petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 23:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря все пак,но в ядъ си не съм се сетил да сложа платката и ключа на другите лагуни и да вида какво става.Да мога да се убедя че приемника е здрав или има някакъв друг начин да се разбере че той е наред?
Върнете се в началото
KokoBoko
Гост

МнениеПуснато на: Чет Дек 01, 2005 8:54    Заглавие: Mda Отговорете с цитат

petrov написа:
Благодаря все пак,но в ядъ си не съм се сетил да сложа платката и ключа на другите лагуни и да вида какво става.Да мога да се убедя че приемника е здрав или има някакъв друг начин да се разбере че той е наред?

Само осцилоскоп е решението и тва е .
Универсален прибор без него доста неща не биха могли да се поправят или проекти да тръгнат или ако стане ще е след велики мъчения и ядове и нерви. Wink
Имам един познат ТВ техник дето си ремонтира ТВ-тата като им сменя всичко наред по метода на изключването , колко пъти му наливам акъл да вземе и да включи осцилоскопа ама неи се , нещо го намира като излишен уред, а със осцилоскопа ще се справи за много по малко време .
Върнете се в началото
Потърси "Помощ имобилайзер RENO LAGUNA" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Помощ имобилайзер RENO LAGUNA" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети