Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Combo LG CD-RW/DVD...
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kirogt
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 28, 2005 1:21    Заглавие: Combo LG CD-RW/DVD... Отговорете с цитат

Устройството е ново, но без гаранция и затова реших аз да го отворя, но къде да търся проблема!!! CD-то от време на време чете, но трудно, за запис да не говорим. Някой да се е сблъсквал с такъв проблем Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rockton
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Пон Ное 28, 2005 10:17    Заглавие: Re: Combo LG CD-RW/DVD... Отговорете с цитат

kirogt написа:
CD-то от време на време чете, но трудно, за запис да не говорим. Някой да се е сблъсквал с такъв проблем Sad

най вероятно лазерно оптичната глава вече е "взела дала", вероятно изтощена, но за всеки случай я почисти, провери лентовият съединител от оптиката към дъното, много често се пречупват и се 'губят" няколко линии при движението на оптичната глава!
Успех.. Very Happy
Emil Evtimov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 28, 2005 23:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Как така ново , но без гаранция ??? Да не говорим че и втора употреба да го купиш дават поне един месец
гаранция ! Rolling Eyes
kirogt
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 29, 2005 0:11    Заглавие: Отговорете с цитат

То доста време стоя без да го ползвам и му е текла гаранцията през това време после работи 2 месеца и почна да прави номера Rolling Eyes
Върнете се в началото
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 20:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз подозирам че жълтите слагат дата във фърмуера който следи датата на компютъра.Имам DVD NEC 5800C на което съм гледал 3 филма-просто не го ползвам.Онзи ден ми трябваха 2 устройства и нека не чете нито CD нито DVD.Най интересното е че в нета има фърмуер само за DVD NEC 5800А.Може и да не съм прав но май ни мамят.
Върнете се в началото
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 21:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Не са толкова луди май... нали ако ги изловят ще им съдерат банковите сметки от дела.

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Petronii
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Дек 01, 2005 10:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Прс мен на личният ми компютър имам същото CD/DVD и от време на време се сблъсквам със същия проблем. Вече гаранцията му е изтекла но пък съм го ползвал малко. Когали ще съм на кеф да го отворя. Въпросът е много интересен така, че колеги споделете опит в ремонтите на CD. На стари такива устройства с реулиране на фокуса с потенциометъра на лазера съм постигал трайни резултати.
koko___
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 01, 2005 14:23    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен същата работа развали ми се записвачката ("трудно чете" ) точно една седмица след като и изтече гаранцията, и аз имам чувстовото че правят нещо за да остаряват морално тези CD-та и DVD-та
koko___
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 01, 2005 14:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Но все пак пробваи да изчистещ лазерчето да смашеш но много леко механиката и дано се оправи
miro_m
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Дек 02, 2005 16:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Моят опит е че при отваряне и настройка на лазарчето незнайно защо след кото го усиля започва да чете и след два диска време гърми схемата за управление на моторчето дето върти диска (на две СД-та ми се е случвало) на едното му смених тая схемичка с много зор защото е с повърхностен монтаж и я смених с някаква подобна която имах от друго гръмнало сд обаче нещо не стана като хората защото при слушане на аудио сд след втората третата минута и започва да шуми сеедно губи станция и съответно спира и пуска диска отначало. правете си сментка какъв зор е да се четат данни от сд-то. Другият проблем които съм срещал е раздробяване на лагерчето на моторчето дето върти диска, съответно като го клатя наляво надясно и се чуват съчмичките как се търкалят вътре. лошото е че такива моторчета не продават иначе имам едно двд у нас с такъв проблем и си чака моторче Confused
Върнете се в началото
Потърси "Combo LG CD-RW/DVD..." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Combo LG CD-RW/DVD..." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети