Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Firmware за DVD Vestel 2510/4250
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ratibor
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Ное 27, 2005 13:52    Заглавие: Firmware за DVD Vestel 2510/4250 Отговорете с цитат

Здравейте!
От около 6 месеца имам DVD Vestel 2510. Доколкото знам е аналогичен с 4250. Много съм доволен от него, макар че веднъж посети сервиза "БЪЛГАРИЯ СЕРВИЗ" АД (където по принцип се извършва неговата гаранционна поддръжка), но явно това му се отрази за добро. Сега работи много добре.
Реших да обновя неговия firmware, след като проречох на www.vestel.es, че в новите версии има ограничена поддръжка на възпроизвеждане на звуковия формат .ogg, а и ред други нови интересни неща . След обновяването наистина отчетох някакво подобрение, особено в качеството на възпроизвеждане на .mp3 и DivX. Но - в DivX филмите изчезна поддръжката на субтитрите на български и май въобще на кирилица - всичко излиза с надписи на "маймуница". Играх сис с настройките на самия апарат, но това не помогна въобще. Старата ми версия след натискана на последователността от бутони menu>1>3>5>7 показваше 4.141.4/b 1.198, новата показва 4.141.4/b 1.211, другото е без изменение (за информация - chip ID:25; update file name: P6M1AW). Моето търсене в Интернет не се увенча с успех, що се касае именно за поддръжката на кирилица в субтитрите на DivX филмите. Нито на сайтовете на Vestel (на англиски, руски и испански езици) можах да намеря версия с кирилица, нито някъде другаде. По принцип последните версии ги има тук: http://www.reprodivx.com/firmwares_vibratto_ii_6_ult_1_215_vtt-2102.html
Дали бих могъл да помоля ако някой има да ми прати на форумния мейл последната версия на firmware, в което има нормална поддръжка на кирилица? Или дайте съвет как да се реши проблема по друг начин.
Предварително благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vesoel
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Велинград

МнениеПуснато на: Вто Ное 29, 2005 21:02    Заглавие: Отговорете с цитат

колега , кажи ми моля те какво е "firmware". По принцип ти си направил ъпдейд. как го направи с диск или с програматор.ако си го записал с диск лошо.

аз не разбрах какъв ти е точно проблема , ако можеш си запиши старата версия или малко по стара от тази в момента.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ratibor
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 29, 2005 22:20    Заглавие: Зако е лошо??? Отговорете с цитат

Да, упдейт е. И какво му е лошото, че е направен с диск? То си е същото. Дори с програматор може да е и по-лошо.
Старата версия бих а записал ама я няма никъде, от Vestel мълчат, от България Сервиз не ми я дават... Въобще, оффсайд...
Върнете се в началото
vili
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Търговище

МнениеПуснато на: Вто Ное 29, 2005 22:46    Заглавие: Отговорете с цитат

много се съмнявам че ще можеш да запишеш по ниска версия(да върнеш старата) особено от диск.работата е за програматор и опитен специалист.УСПЕХ!!!
Върнете се в началото
Ratibor
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 9:27    Заглавие: !!! Отговорете с цитат

Аз вече записах по-ниска версия с диск! Но и в нея няма кирилица. Sad
Не е важно версията - просто да съвпада името на файла. Флашването става съвсем на сляпо. Вече го пробвах както казах. Проблема е че нямам firmware, упдейт или както всеки си го нарича с кирилица. Независимо от версията, все ще ми свърши работа. Макар че ми се иска да е по-нова - в новите има подобрения при декодинга на DivX.
Върнете се в началото
venelin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Zlatograd

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 10:34    Заглавие: Отговорете с цитат

много внимавай с версиите защото има значение ако версията е за същия чипсет но с друга механика то тогава е възможно двд съвсем да увисне , най добре търси ъпдейти от офицалните сайтове на Vestel
Върнете се в началото
Ratibor
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 10:47    Заглавие: Ох... Отговорете с цитат

Версиите са за тази чип и оптика. 100% е сигурно. На сайта на Vestel НЯМА нищо подобно (поне на разбираемите ми езици руски, английски и испански). Мекар че на сайта на Елит, примерно, има - за всеки модел ДВД официално ти дават и firmware. Ако някой разбира турски, нека погледне на турския сайт, моля!
Върнете се в началото
zz_stefanov
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 01, 2005 10:33    Заглавие: Re: Firmware за DVD Vestel 2510/4250 Отговорете с цитат

Ratibor написа:
... "БЪЛГАРИЯ СЕРВИЗ" АД (където по принцип се извършва неговата гаранционна поддръжка)...

Решението на проблема май е в сервиза. Ходих http://www.vestel.com.tr/ и в английския и турския вариант, но не намерих online поддръжка за каквото и да било. Firmware-то вероятно е изработено по поръчка за конкретния внос и сервиза за българия задължително трябва да разполага с него.
Поздрави и успех Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ratibor
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 01, 2005 10:56    Заглавие: 2zz_stefanov Отговорете с цитат

zz_stefanov

Много благодаря! Поне вече знам със сигурност, че в сайта им нищо не предлагат. Макар че хич не ми се ще да го нося в сервиза... Ако някой познава техник от там, съм готов да почерпя обилно за едно СиДи с фирмваре-то. Smile
Върнете се в началото
vesoel
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Велинград

МнениеПуснато на: Нед Дек 04, 2005 16:15    Заглавие: Re: 2zz_stefanov Отговорете с цитат

Ratibor написа:
zz_stefanov

Много благодаря! Поне вече знам със сигурност, че в сайта им нищо не предлагат. Макар че хич не ми се ще да го нося в сервиза... Ако някой познава техник от там, съм готов да почерпя обилно за едно СиДи с фирмваре-то. Smile

абе за почерпка едва ли.Не разбра ли че с диск почти нищо не можеш да направиш. Аз взимам за тази работа 20-30лв,при полужение че са го осрали преди това нарочно Evil or Very Mad а инече след хардуерен ремонт го правя безплатно.

ако искаш да ти помогна първо имаш ли програматор и какъв, с какъв процесор ти е двд-то и второ дай ми точния модел на двд-то.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "Firmware за DVD Vestel 2510/4250" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Firmware за DVD Vestel 2510/4250" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети