Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Избор на Лаптоп .....

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
WDW
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 15, 2005 2:02    Заглавие: Избор на Лаптоп ..... Отговорете с цитат

Пичове помагайте да си избера такваз машинка в това море от оферти !
Значи имам около 2000 лв и трябва да взема някакъв приличен ВърхуСкутник !!!
- Най-важното е да работи стабилно и да не я хвърлям след 1 година!
-Интересува ме задължително да има Видео-изход !!
-- Задължително да има КОМ,Паралелен и инфраред!! (за Юсб-тата ясно)

Спрял съм се на една Тошиба и Един Фуджицу-сименс!Какво ще кажете за тях ??

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Вто Ное 15, 2005 9:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз бях с тази дилема в началото на годината. Да ти кажа след безброй прегледи на оферити се спрях на лаптоп (barebone) на AOpen. Хубавото на barebone, е че всички компоненти си ги избираш ти - мен никак не ме кефише 5400 rpm диск например и си избрах 7200 rpm на Hitachi. При марковите е по-сложно, никой не се навиваше да ми смени диска. И освен това задължително ти продават Windows, пак без да те питат устройва ли те Home Edition или не.

Така, че моя съвет е да не гледаш само марковите. Аз моят го купих от http://www.compro.biz и съм доволен от обслужването и цените там.

Относно серииният порт според мен не го пиши като изискване. Много малко съвременни лаптопи имат такъв. За сметка на това можеш да си вземеш USB-COM и ще си решиш проблема. Или да направиш като мен - да си дръшаш старата щайга ако не ти трябва "мобилен" COM порт.

Друго с което трябва да внимаваш е видеокартата. Ако смяташ да играеш игри в никакъв случай не си вземай вградена, ако ще от 100 кладенеца вода да ти вадят. Сега гледам, че новите AOpen са с MXM графични модули, ако си вземеш такъв ще можеш да си смениш видеокартата в бъдеще. Аз купих моя преди да излезят тези и сега лаптопа ми е доживотно с ATi Mobility Radeon 9700.

Та така, внимателно и успешна покупка Smile

П.С. Хм, тъпа работа сайта им е потънал в дън земя, преди седмица си беше там. Може би има проблем някакъв.

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Пет Ное 18, 2005 11:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж и този:
http://www.data.bg/menu/news.html?current=6226#6226
Доста приличен е и цената се съвпада с възможностите ти.
Върнете се в началото
Потърси "Избор на Лаптоп ....." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Избор на Лаптоп ....." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети