Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Отвратителен проблем със HDD IBM 80GB.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
JoDo
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 14, 2005 16:13    Заглавие: Отвратителен проблем със HDD IBM 80GB. Отговорете с цитат

Харда си работеше като втори хард на компа ми. Изключих записвачката си от захранването и включих един от онези датчици за температура дето ги има по кутиите, и забелязах че ми е изчезнал втория хард. Рестартирах и влязох в биоса и там установих че този хард не се разпознава в биоса. Сложих го на друг компютър и там същото не се разпознава от биоса / а иначе си се развърта чува се че главата мърда а в биоса нищо /. Какво му е станало на келявия хард според вас и има ли начин да се оправи? 10х предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Ное 14, 2005 18:47    Заглавие: Re: Отвратителен проблем със HDD IBM 80GB. Отговорете с цитат

JoDo написа:
Изключих записвачката си от захранването и включих един от онези датчици за температура дето ги има по кутиите, и забелязах че ми е изчезнал втория хард. Рестартирах и влязох в биоса и там установих че този хард не се разпознава в биоса. Сложих го на друг компютър и там същото не се разпознава от биоса / а иначе си се развърта чува се че главата мърда а в биоса нищо /. Какво му е станало на келявия хард според вас и има ли начин да се оправи? 10х предварително.
.
От това което си написал, си мисля, че като не си изключил IDE кабела от CD-то, затова е не ти го е намерило дъното. Не знам как са ти джъмперите за Master/Slave.
Пробва ли да закачиш отново захранването на CD-то. И какво става.
Пробвай и самостоятелно да е на IDE-кабела. Ако тогава се появи, трябва да си внесеш корекция на Master/Slave.
JoDo
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 14, 2005 21:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е това сигурен съм. А и го закачах на друг комп само него без др. устройство. Притеснява ме да не е изгорял, но кое може да е защото както казах се развърта и главата се чува че се движи по диска.?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Пон Ное 14, 2005 22:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Компа работеше ли като издърпа захранването?IDE У-ва се включват и изключват само при изключен компютър.Най вероятно се е прецакал интерфейса в диска.Пробвай да го смениш с друг от същия модел на който примерно е повредена механиката. Crying or Very sad
Върнете се в началото
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 17, 2005 21:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво е дъното?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Отвратителен проблем със HDD IBM 80GB." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Отвратителен проблем със HDD IBM 80GB." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети