Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Къде има силиконова грес?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Ное 14, 2005 11:22    Заглавие: Къде има силиконова грес? Отговорете с цитат

Колеги, някой знае ли от къде може да се закупи бяла силиконова грес? Трябва ми поне 1 килограм.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
V_A_S_K_O_1
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Ботевград

МнениеПуснато на: Пон Ное 14, 2005 13:00    Заглавие: Отговорете с цитат

братли много искаш ве чак 1 кило за кво ти трябва. Пък и за пръв път чувам за силиконова грес но ще поразпитам.
soundMAN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Пон Ное 14, 2005 13:07    Заглавие: грес ли ... ? Отговорете с цитат

Здравейте ! И на мене ми е болна тема тази силиконова грес,защото май тя е единствената алтернатива за поправка на заклеясали "маркови" вентилатори за PSU-та и CPU-та.Засега кретам с едва 50-100 ml изпросени от местна компютърна фирма... . Laughing
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 14, 2005 14:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Използвай за целта бяла свинска мас, перфектна е!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
YURI
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 15, 2005 13:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам прозрачна силиконова смазка-течна.Също върши работа.Чувал съм че с фино машинно масло за шевни машини пак ставало.
Върнете се в началото
gogo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Ное 15, 2005 14:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Фино машинно масло категорично не става за целта
YURI
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 15, 2005 14:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично не съм го пробвал но колеги казват , че става.Какви са твоите обяснения ,че не става?
Върнете се в началото
gogo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Ное 15, 2005 17:03    Заглавие: Отговорете с цитат

значи въпросното масло съм го пробвал на втулкови и на лагерни вентилатори ....резултатът е едноседмична работа след което вентилаторчето просто спира.При повторно отваряне никакъв помен от масло...в този ред на мисли не че машинното масло въобще не става но е временно решение според моя опит Smile
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Вто Ное 15, 2005 19:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги,силиконовата смазка е с много висока консистенция и мисля,че е неприложима за вентилаторите в компютрите!Идеалния вариант обаче е СИЛИКОНОВОТО МАСЛО!То е тънко и изобщо не затормозява тези машинки,на които и без това малко им трябва,за да спрат.Така се стекоха при мен обстоятелствата,че повече от 30 години ползвам тези неща в работата си.Огромното предимство на силиконовите смазки е че не съхнат и гонят водата.Не поемат и грам влага.Затова според мен точно в случая с вентилаторчетата силиконовото масло е най-подходящо и въобще не трябва да бъде сравнявано с каквито и да е други масла,които се намират свободно.Може би има някаква специална смазка,но ми прави впечтление,че 90% от вентилаторите,които съм отварял са със сухи лагери.Колкото до количествата,мисля,че килограм ще е достатъчен за година на поне 20 сервиза!Силиконова грес се произвежда от американската фирма DOW CORNING,която има представител в България.Не помня коя точно беше фирмата,но чрез Гугъла няма да е трудно да се изрови.При мен доставка я прави фирмата производител на апаратурата,с която работя,тъй като количествата са мизерни-1-2 туби по 200 грама на година.Оооп,сетих се-NICRO имат силиконова грес-на тубата пише SILICON FAT.Утре мога да дам точния номер на продукта.Ако е спешно,търсете ме след 09.00 на телефон 052/684 145-Драго

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fcuk
Гост

МнениеПуснато на: Сря Ное 16, 2005 18:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам дали става за ремонт на вентилатори, но бяла силиконово-тефлонова грес на спрей 400 мл продават в Мосю Бриколаж. Спрейът е на фирма MOTIP, които предлагат цяла гама смазки и контактни спрейове.

На спрея пише бяла грес, на основа силикон и тефлон. Намира се на редичката с режещите машини - ъглошлайфи, пробивни триони и т.н. онзи ден я видях. Цената й беше 5,60-5,80. Имам приятели които я използват за смазване на вериги на байкове след като ги почистят - за да гони водата и да стои смазано. Казват, че била доста трайна, след като се нанесе. Колко е фина не мога да кажа.
Върнете се в началото
Потърси "Къде има силиконова грес?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Къде има силиконова грес?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети