Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
ФИЛИПС с ТДА 8362Е---3Y

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kotzev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Lovech

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 8:10    Заглавие: ФИЛИПС с ТДА 8362Е---3Y Отговорете с цитат

Телевизора беше с дефектно тхо пробив на високото към маса.След смяната няма пробив но се чува едно скърцане ителевизора не тръгва. Тъй като нямам ТДА 8362Е--3У пробвах с ТДА 8362--5У но въобще не тръгва.Тръгва само с ТДА 8362--3У вдига за секунди високо след което светодиода започва само да мига. Знае ли някой могат ли да се заместват тези схеми с буква Е и без буква.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 9:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Могат. Само буква А са различни и НЕ СЕ ЗАМЕНЯТ. Важна е цифрата на долния ред. При някои TV ако сложиш друга или е описаното от теб, или растера е свит. Има варианти и за преправяне, но по - лесно е да намериш оригиналната цифра.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 9:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Единствената която не съм могъл да заменя е с буква А Но на другите съм слагал във всякаква комбинация и не е имало проблем. Може би трябва да опиташ с друга. А може и да имаш друг проблем.Понякога тези схеми имат само пусково захранване а основното идва от ТХО-то след като телевизора заработи.
Успех!
kotzev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 11:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви колеги. Явно имам и друг дефект.Мен ме заблуждаваше факта че с ТДА 8362 с буква В и цифра 5у въобще не вдига и за момент високо докато ТДА 8362 без буква и с цифра 5у вдига за момент.Транзистора който захранва с 8в схемата е редовен но за всеки случай поставих на негово място стабилизатор на 8в. Така и на други телевизори съм слагал и нямам проблем .Жалко но неможах да открия и схема на този телевизор.Закупен от магазин преди четири години. На капака липсва модела а на шасито нищо не пише. Кинескопа е китайски.Продължавам нататък.
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 12:46    Заглавие: Отговорете с цитат

kotzev написа:
Явно имам и друг дефект. Мен ме заблуждаваше факта че с ТДА 8362 с буква В и цифра 5у въобще не вдига и за момент високо докато ТДА 8362 без буква и с цифра 5у вдига за момент.

Дефекта ти е вертикално отклонение. Разликата между без буква и B е че при B има допълнителна защита при дефект във вертикалното да спира и хоризонталното отклонение. Иначе при нормален работен режим нямат разлика. Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
kotzev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 14:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Вертикалната схема я смених още при смяната на ТХО. Бях сложил ТДА 3653С която е с по голям корпус. Сега сложих с оригинален корпус но няма ефект.Утре започвам пак отново.Свалих от интернет почти същата схема и ще се боря до край.
Върнете се в началото
kotzev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юни 04, 2004 14:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги телевизора стана. Оказа се че и процесора РСА84С 844Р(200 е дефектирал. С новия процесор телевизора работи добре само с ТДА 8362--5у. С ТДА 8362--3у тръгва екрана свети мъгливо има звук нормален но няма картина.С ТДА 8362В--3у пък въобще не тръгва.Схемите ми са нови не са запоявани.Оригинала беше ТДА 8362Е --3у.Ще ги проверя като ми дойдат работещи телевизори с такива схеми.
Върнете се в началото
Потърси "ФИЛИПС с ТДА 8362Е---3Y" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "ФИЛИПС с ТДА 8362Е---3Y" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети