Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Турски захр. блокове за ТВ.Въпросче!
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 18:57    Заглавие: Турски захр. блокове за ТВ.Въпросче! Отговорете с цитат

Здравейте!Въпроса ми е относно работата на празен ход на споменатите захранвания.ТВ-ра на когото присаждам едно такова захр. блокче,няма обратна връзка към захранването(няма оптрон).B+ е 120волта.В деж. режим B+,се повишава до около 150 волта.(в такъв момент се чува леко "цвъркане" в имп. трансф.)Това може ли да доведе до дефект на захр. блок?Допускам ,вариант за поставяне на изкуствен товар,но все пак искам да чуя и мненията на знаещите.
P.S. Блокчето е TELESAN SMP S01 IKC2.
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 19:12    Заглавие: Re: Турски захр. блокове за ТВ.Въпросче! Отговорете с цитат

Anonymous написа:
Здравейте!Въпроса ми е относно работата на празен ход на споменатите захранвания.ТВ-ра на когото присаждам едно такова захр. блокче,няма обратна връзка към захранването(няма оптрон).B+ е 120волта.В деж. режим B+,се повишава до около 150 волта.(в такъв момент се чува леко "цвъркане" в имп. трансф.)Това може ли да доведе до дефект на захр. блок?Допускам ,вариант за поставяне на изкуствен товар,но все пак искам да чуя и мненията на знаещите.
P.S. Блокчето е TELESAN SMP S01 IKC2.

Има един модел от турските захранвания, на който са му сложили за изправител във вторичната част диод 1N4007. Ако има такъв диод, махни го предварително, защото ше изгори, този диод е изправителен, а не импулсен Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobitv
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 19:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мисля,че ще имате проблем. Само този изход за захранване ли използвате?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 19:24    Заглавие: Отговорете с цитат

bobitv написа:
Не мисля,че ще имате проблем. Само този изход за захранване ли използвате?

Как само този?Има и един 12V.
Върнете се в началото
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 19:31    Заглавие: Отговорете с цитат

за мене това захранване не работи смени му електолитните кондензатори може да е стояло доста години в магазина
Гост

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 19:33    Заглавие: Отговорете с цитат

На какъв телевизор го слагаш това захранване?
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 19:37    Заглавие: Отговорете с цитат

plamen petrov написа:
за мене това захранване не работи смени му електолитните кондензатори може да е стояло доста години в магазина

Захранването,работи вече около 2 часа,и ТВ е ОК.Въпроса ми беше-безопасна ли е работата на пр. ход за самото захранване?

Anonymous написа:

NEO TV-2164TX FS.
Върнете се в началото
tvpetrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 20:05    Заглавие: Отговорете с цитат

За самото захранване мисля ,че няма да има проблем.
Върнете се в началото
tyna
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Дряново

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 20:54    Заглавие: Отговорете с цитат

А кондензатора на +В?В st.b ще е подложен на 150 В .Виж прегледай -имаше тема по въпроса с тези готови блокове
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
plamen petrov написа:

Захранването,работи вече около 2 часа,и ТВ е ОК.Въпроса ми беше-безопасна ли е работата на пр. ход за самото захранване?

Anonymous написа:

NEO TV-2164TX FS.

Ако ми позволиш, ще попитам защо не възстанови оригиналното захранване, ами модифицираш този почти нов телевизор? Аз съм против всякакви промени в оригиналната схема на телевизорите поне по 2 причини: Първата е, че така ремонта става по-скъп и втората - че телевизора никога няма да бъде същия.
Когато дойде при мен модифициран по такъв или какъвто и да е начин телевизор, аз го възстановявам както си е бил. Естествено, клиента си плаща за всичко.
Питам се дали си заслужава да сваляме и последната кожа от гърба на клиентите си ? Аз лично апелирам да ги щадим, защото и без това са на изчезване.
Нищо лично, само споделям мнението си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "Турски захр. блокове за ТВ.Въпросче!" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Турски захр. блокове за ТВ.Въпросче!" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети