Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Bad Flash LG DVX 9900 прецаках го....
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Foster
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 13:48    Заглавие: Bad Flash LG DVX 9900 прецаках го.... Отговорете с цитат

Искам да задам няколко въпроса относно тазсутрешното ми изпълнение, денс реших да си ъпдейтна DVD-то с нов firmware, изтеглох го от тук http://dvx9900.altervista.org/index_en.htm (теглил съм и съм ъпдеитвал с мо малки версии от този сайт на firmware-и работят работи и този, пнеже го инсталирах на друг player DVX 9700) засписах го на диск и ъпдеитнах мойто DVD (DVX 9700) мина успешно, после пуснах диска на второто което не е мое (DVX 9900) , и тук стана фала, май го спрях като го изключих от контакта по рано отколкото тряабваше, резултата, DVD-то се включва пише Hellow на дисплея но до там не се изключва нито се отваря трея от копчето, та така намерих някакви материлали по въпроса http://mtz.softpedia.com/index.php?...&id=20&Itemid=2
но тук възниква единия въпрос намерих на платката от долната и страна къде пише GND, TX, RX, 3,3v, но немога да рабера кои точно са изводите, и се питам дали нама някъде повече инфо, и дали някой не е запознат повече с платката на това LG да ми каже къде да споя изводите за ъпдейт чрез кабел към сериен порт на PC.
Втория въпрос но не и по важност е как да си направа кабел от GND, TX, RX , 3,3v на платката към серииния порт на компютъра,ако някои знае саит или друго нека сподели, това което е описано на горния сайт с кабел от GSM незнам дали ще е ефективно , понеже не разбрах тези 4 извода към кои точно изводи ще се свържат с Com порта на компютъра.
Искам да си го оправя сам, ако мога с вашата помощ, за да избегна сервиз и даване на грешни пари, но пък и там работещите хора хранят семейства
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 14:47    Заглавие: Отговорете с цитат

TX, RX са 2 и 3 крак на порта.
GND (масата) е 5 на 9-ката и 7 на 25-цата.

Трите волта трябва да си ги направиш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
YURI
Опитен потребител
Опитен потребител

[download attachment]
МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 15:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, виж дали това няма да ти свърши работа.
Успех!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
YURI
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 15:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук също има информация: http://master-tv.com/article/mt13x9/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Foster
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 18:33    Заглавие: Отговорете с цитат

RC написа:
TX, RX са 2 и 3 крак на порта.
GND (масата) е 5 на 9-ката и 7 на 25-цата.

Трите волта трябва да си ги направиш.

Освен тези 3.3 v друга платка между плеъра и порта на компютъра не се прави така ли ?
Върнете се в началото
Foster
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 18:36    Заглавие: Отговорете с цитат

YURI написа:
Тук също има информация: http://master-tv.com/article/mt13x9/

Благодаря за сайта, но не съм на ти с руския, цял ден търся нещо на Engish но без успех, а и не съм чак толкова наясно от къде точно ще намеря оригиналния firmware на DVD-то в *.bin, баси рабоотата
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 18:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Foster написа:
Освен тези 3.3 v друга платка между плеъра и порта на компютъра не се прави така ли ?

По принцип "най-чистия" вариант е да се направи един преобразовател на нива с един MAX232, въпреки че след като са обозначени по този начин - би трябвало да са със стандартни нива (но знае ли човек).
По линка който ти е дал YURI има достатъчно подробно инфо - какво и как (и не мисля, че руския трябва да е чак такъв проблем, ако има нещо неясно - питай, ще го преведем).

Цитат:
а и не съм чак толкова наясно от къде точно ще намеря оригиналния firmware на DVD-то в *.bin

То заради това е добре преди да се предприемат подобни операции с неясен изход, да се направи един Backup предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Foster
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 19:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Схемета ми стана яасна с едно приятелче можем да я изпълним, обаче пак си стоят неяснототе от де да го намеря тоя BIN с оригиналния Firmware и дали може да се направи нещо с тоя моднатия , който е с разширение MIH , в смисъл дали може да се ъпдейтне с него.
В форума им на този Fallen Angel не намерих нищо като оригинален firmware
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 19:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Foster написа:
...пак си стоят неяснототе от де да го намеря тоя BIN с оригиналния Firmware и дали може да се направи нещо с тоя моднатия , който е с разширение MIH , в смисъл дали може да се ъпдейтне с него...

Най-читавия вариант е да се "преточи" от СЪЩИЯ модел, или търси оторизиран сервиз (евентуално).
Върнете се в началото
Foster
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 12, 2005 19:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:

Най-читавия вариант е да се "преточи" от СЪЩИЯ модел, или търси оторизиран сервиз (евентуално).

То така да се каже имам същия модел в къщи , моето е 9700 , което не се различава с firmware от 9900, което скапах и е на майка ми, но и моето е ъпдейтнато с същия моднат firmware малко преди да скапя второто. Като се преточи от мойто дали ще е в BIN самно това ще ми трябва мисла за да захапе програмата , че виждам това MIH не го ще
Върнете се в началото
Потърси "Bad Flash LG DVX 9900 прецаках го...." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Bad Flash LG DVX 9900 прецаках го...." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети