Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с видео FUNAI

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 4:39    Заглавие: Проблем с видео FUNAI Отговорете с цитат

Колеги , дали някой е срещал този проблем-видеото си работи ,възпроизвежда,пренавива ,но в началото и в края на лентата не спира на прозрачните ракорди.Сменях излъчвателя без ефект.Много трудно се мери ,защото платката е под механиката и няма достъп до датчиците-дайте идеи! Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 6:17    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип това трябва да е проблем от процесора но съм имал случаи на спукани смд елементи в тази система.
Върнете се в началото
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 6:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Имал съм подобен случай. При мен се оказа че трябва първо много добре да се почистят световодите , светодиода , и фототранзистора. Малко можеш да увеличиш тока през светодиода.Мисля че резистора беше около 1 К аз го смених 680оМ .И от тогав ане е имало проблеми.
Успех !
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 17:12    Заглавие: оправи се Отговорете с цитат

Ура този модел има един джъмпер за сервизен режим -той блокира четенето на датчиците заради околната светлина при работа без капак, а аз умника съм решил ,че така е нормалния режим .Иначе без капак изплюва касетата веднага и това ме е объркало , но при поставен капак си работи добре и спира вече в началото и края.Благодаря на всички които се отзоваха!
Върнете се в началото
Потърси "Проблем с видео FUNAI" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с видео FUNAI" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети