Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TV Samsung SMR40200
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vencislav
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юни 02, 2004 22:55    Заглавие: TV Samsung SMR40200 Отговорете с цитат

Здравейте .Имам проблеми с тези интеграли .В последно време по магазините в гр.Пловдив попадам само на фалшиви изпълнения.Имаше едни интеграли тип KIT,[аз ги наричам хибридни ] но се изгубиха на пазара.Ако някой е намерил по различен начин за справяне с проблема моля да го сподели.Предварително благодаря .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 4:30    Заглавие: SMR40200 Отговорете с цитат

Виж в сайта на TELEMASTER.RU има поне три начина за замяна и ремонт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tvservice
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 4:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега, дай мейл да ти пратя инфо за тия скапани есемери. аз лично доста ядове съм имал с тях и преминах на готово захранване, има го като модул.
Върнете се в началото
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 4:47    Заглавие: Отговорете с цитат

tvservice е прав.Не си играй с другите а сложи направо готово захранване. Има турски които се слагат направо на мястото на трансформатора но не елошо ако ползваш такова да направиш радиатора малко по голям защото доста грее.За всеки случай.
Успех!
kotzev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Lovech

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 6:06    Заглавие: SMR 40200 Отговорете с цитат

Моя съвет е също да сложиш готово захраване. до сега съм сложил три броя и не съм имал повече проблем. първите две бройки бяха по 18 лв. но сега са вече по 24 лв. Има ги точно за този модел.
Върнете се в началото
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 6:08    Заглавие: Отговорете с цитат

На тези турските е хубаво да смениш двата малки електролита със 105 градусови или си оставяш майсторска врата след не повече от година. Успех
Върнете се в началото
vencislav
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 11:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички за предложенията.Аз съм пробвал и с готово захранване ,слагаше се на мястото на импулсния трансформатор но резултата много не ми хареса защото наистина много ама много грееше.Ще пробвам с по голям радиатор като се придържам към съветите ви.Руските сайтове съм ги гледал ,не казвам че всичко съм видял, но исках да разбера у нас как стоят нещата.Моята поща е
CALLDIFFI#ABV.BG.COM
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 20:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега Коцев какви са тия цени във Ловеч в София ги вземам на 12-14 лева а колегата да слага смело готовия кит защото аз от години слагам готови захранвания и няма проблеми
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Чет Юни 03, 2004 21:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм слагал една руска преработка която е много успешна.Трябва да се изработи една малка платка с един транзистор няколко елемента покрай него и SE115 някакъв 2sk... и нова HIS . Това излиза на себестойност около 10-11 лева и е доста надеждно. Температурата на полевака в работен режим е не повече от 50 гр. а в дежурен е почти студен.SE115 осигурява разлика в двата режима не повече от 0,5 волта което в сравнение с оргинала е нещо съвсем по добро.
kotzev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Lovech

МнениеПуснато на: Пет Юни 04, 2004 6:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Питате те ме какви са тия цени в Ловеч. Такива са нашите търговци в Ловеч щом усетят че нещо се търси веднага му вдигат цената.Аз основно закупувам части магазина на Солунска но ми едалече.Не знам вПлевен как са цените но ще отида и до там.
Върнете се в началото
Потърси "TV Samsung SMR40200" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TV Samsung SMR40200" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети