Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TV дистанционно, проводящо покритие за бутоните ??
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Тонич
Гост

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 10:49    Заглавие: TV дистанционно, проводящо покритие за бутоните ?? Отговорете с цитат

Износени са няколко бутона и трудно включва, има ли възможност да се нанесе ново проводящо покритие на бутоните и ако да какво и откъде да се купи. Някой ще каже купи си ново, но то е уникално и такова няма, търсил съм. Благодаря.
Върнете се в началото
brum
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 10:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би с електропрожодящо лепило? Чувал съм вариант за правене на такова. Графит на прах и канконолит. Ако пробваш кажи резултата:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
venelin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Zlatograd

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 11:14    Заглавие: Отговорете с цитат

с графит и канакулит не става
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dima
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 11:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Обикновеннов този случай изрязвам пъпките на гумичките и ги замествам с други/от друго ДУ/,които залепям с канаконлит.
franko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 11:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Купувал съм "проводящи гумички",които се лепят с лепило преди околу година и вършат работа.Имам няколко,ако не намериш нещо подходящо(алум.фолио-става,но временно)и си наблизо ела да ти дам.Защо не напишеш за какво тв. е това уникално дистанционно,мисля че има колеги които ще ти помогнат да откриеш подобно.
Върнете се в началото
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 11:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Спестете си труда и си купете заместител на CONEL или PILOT .Цените са добри и не си струва усилието освен ако пулта е дефицитен Very Happy
Rockton
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 12:42    Заглавие: Re: TV дистанционно, проводящо покритие за бутоните ?? Отговорете с цитат

Тонич написа:
Износени са няколко бутона и трудно включва, има ли възможност да се нанесе ново проводящо покритие на бутоните и ако да какво и откъде да се купи. Някой ще каже купи си ново, но то е уникално и такова няма, търсил съм. Благодаря.

Има такова лепило, по точно боя , проводимо е ползва се за възстановяване на нагревателите на задното стъкло на автомобилите, преди година две бях купвал такова! производство е на BISON.. едно миниатюрно тънко шишенце(около2-3 грама) в комплект със четчица, цената му беше 24лева, ако не се лъжа, или 22лева ??, нещо такова?? Скъпо улеснение, но върши работа дори и за дистанционни, жалко че свършва много бързо Crying or Very sad Embarassed
tvpetrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Още един лесен и изпробван способ от Казанлък.Ако повърхноста не е от най малките внимателно почистваш с ацетон износените контакти,взимаш парче двойно залепващо тиксо и към едната му страна залепваш парче станиол от цигарена кутийка ,този дето от едната страна е с хартия.После си режеш лентичка с подходяща ширина,отлепяш предпазния слой на тиксото и си оформяш малки подходящи по големина площадки ,които лепиш върху почистените износени контактни площадки.Преди съм си играл да възстановявам много пултове,но сега при тия цени не бих се мъчил,така ,че и аз ти препоръчвам да посетиш магазина освен ако не си решил да го оправяш от спортна злоба.
Върнете се в началото
Ангел
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 13:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Не става!!Няма еластичност,и се напуква и опадва от пъпките-личен опит!
Имам на Loctite,Wurth (leit silber) вече се намират за по 17 лв,но са добри само за въстановяване на нагреватели за стъкла.
Фолиото за сега е добър вариант,но с подходящо лепило-не всички държат. Wink
tyna
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Дряново

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 13:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Продават се точно за целта направени графитни гумички и струват нищожна сума-от поряд. на 20бр. за 1лев.Малки,кръглички -лепя ги с АТАК само върху бутоните които не закачат и изкарват с години.Но колегата е прав-струва си само за дефицитни пултове
Върнете се в началото
Потърси "TV дистанционно, проводящо покритие за бутоните ??" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TV дистанционно, проводящо покритие за бутоните ??" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети