Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
SAMSUNG CK-5322 Z откл. с-ма
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Вто Ное 08, 2005 20:55    Заглавие: SAMSUNG CK-5322 Z откл. с-ма Отговорете с цитат

Здравейте колеги!Някой заменял ли е такава откл. с-ма с такава от друг ТВ?Кинескопа е 54HGB99X,диам. на шийката 29.5мм.Съпротивл.:10 ом на ВОБ и 2 ом на ХОБ(проблематичната).Това,което се вижда е ,че излиза пушек от задната част на ХОБ(няколкото навивки около шийката,вместени в пластмасов каракас).Възможен ли е ремонт,ако проблема е само в тази част или...много ми се иска.
Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

[download attachment]
МнениеПуснато на: Вто Ное 08, 2005 21:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Ремонта е безмислен.Ако е плосък кинескоп новата трябва да е също от плосък.Но проблема е че не се намират лесно.Аз лично търсих преди време и не успях да намеря.Оставих го с обикновена система но геометрията е ужасна. Sad Вероятно от вътре проблема ти изглежда както в атача Laughing Laughing Sad Sad Sad Sad

Последната промяна е направена от sacho на Вто Ное 08, 2005 21:32; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 08, 2005 21:26    Заглавие: Отговорете с цитат

sacho написа:
Ремонта е безмислен.Ако е плосък кинескоп новата трябва да е също от плосък.Но проблема е че не се намират лесно.Аз лично търсих преди време и не успях да намеря.Оставих го с обикновена система но геометрията е ужасна. Sad

Не е плосък!
Върнете се в началото
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 08, 2005 21:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом не е, проблема ти е нулев.Намираш от стар кинескоп същия диаметър на гърлото и близки параметри.Останалото е малко пипкави настройки на размер чистота на цвета и сходимост.По този въпрос е писано и преди.Успех Very Happy
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Вто Ное 08, 2005 22:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Сходимоста доста трудно ще я докараш идеална(поне аз досега не съм успявал) .Но наскоро ми идва за ремонт мисля че беше NEO с оригинална ОС на които сходимоста му беше по зле и от най лошото ми настройване след смяна на ОС .Така че слагай ОС с подобни параметри, но не очаквай идеална сходимост.
Върнете се в началото
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 08, 2005 22:53    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="GOSHO"]Сходимоста доста трудно ще я докараш идеална(поне аз досега не съм успявал) .Но наскоро ми идва за ремонт мисля че беше NEO с оригинална ОС на които сходимоста му беше по зле и от най лошото ми настройване след смяна на ОС .Така че слагай ОС с подобни параметри, но не очаквай идеална сходимост.[/quote]
Гошане,сходимостта е почти идеална,но как да се коригира "възглавницата" във вертикали?(Сложих ОС от" CROWN" и даже още не съм въртял магнитите,но...възглавницата?).
Върнете се в началото
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Вто Ное 08, 2005 23:21    Заглавие: Отговорете с цитат

helios написа:

Гошане,сходимостта е почти идеална,но как да се коригира "възглавницата" във вертикали?(Сложих ОС от" CROWN" и даже още не съм въртял магнитите,но...възглавницата?).

Ами незнам при мене винаги проблема е бил с сходимоста и в някои случаи с размера , но там вече е при различни съпротивления на намотките.
Върнете се в началото
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 08, 2005 23:30    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="GOSHO"][quote="helios"]
Гошане,сходимостта е почти идеална,но как да се коригира "възглавницата" във вертикали?(Сложих ОС от" CROWN" и даже още не съм въртял магнитите,но...възглавницата?).[/quote]
Ами незнам при мене винаги проблема е бил с сходимоста и в някои случаи с размера , но там вече е при различни съпротивления на намотките.[/quote]
Размера ,в краен случай се дооправя с допълнителни индуктивности.Проблема с "възглавницата" остава,но да видим какво ще кажат и другите колеги!
Благодаря ти!
Върнете се в началото
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 8:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен щом има възглавница то новата система не е подходяща но защо ли си мисля че този кинескоп е плосък Question При този вариант се получава точно възглавница.Разгледа ли снимката ми.Ако твоята отвътре е намотана по същия начин то вероятно е така Sad Но това е дебела шийка така че подбирай друга и търси тази с която ще е по добре.От Електрон би могла да стане но е много груба и незнам какъв ще е резултата. Smile
tvpetrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 9:07    Заглавие: Отговорете с цитат

От електрон ме съмнява да стане.На електрона става всякаква но той както знаем е с модул корекции,а този самсунг мисля че няма,така че ще иска проби с различни ОС.
Върнете се в началото
Потърси "SAMSUNG CK-5322 Z откл. с-ма" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "SAMSUNG CK-5322 Z откл. с-ма" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети