Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Много ви моля да ми помогнете с едно касетофонче за кола
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Пон Май 31, 2004 20:09    Заглавие: Много ви моля да ми помогнете с едно касетофонче за кола Отговорете с цитат

Здравейте на всички, имам един проблем купих си автомобил и му свързах едно касетофонче, което работеше но какво се оказа като му свързах колонките и то умря. В смисъл в последствие разбрах, че минуса на едното говорителче е опрял в ламарината на колата и спря да вади звук въобще само съвсем тихо съскане се чува.Модела на касетофончето е AIWA model CT-Z3700YX
Дисплея му свети намира си станциите върти си касетките но няма звук модела на крайното стъпало е LA4445 с 12 крачета. Това пише на него носих го в един сервиз и ми казаха, че е за боклука а в него има 14 транзисторчета и няколко кондензатора то всички да ги сменя все ще проработи. Мисълта ми е колко може да струва това крайно стъпало и къде другаде да търся проблема ако е пробило и по нататък. Не съм от много разбиращите, но ще съм благодарен ако можете да ме улесните с проработването му. И евентуално с правилна схема на свързване на този модел ако сам объркал нещо в свързването му въпреки, че извън колата работеше
10X предварително
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 01, 2004 4:12    Заглавие: LA4445 Отговорете с цитат

Аз като гледам цените тази схема 4445 не струва повече от 3 -4 лева а в руските сайтове е под 1$ ,в София би трябвало да я има-провери в магазините. Обикновено при такова късо гори само крайното стъпало ,така че сменяй го и си свири! Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Вто Юни 01, 2004 7:34    Заглавие: Отговорете с цитат

2.40 лв. струва в Електрон Инвест
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юни 01, 2004 7:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Но внимавай при разпояването да не повредиш пистите, че са доста нагъсто при това крайно стъпало! Най-добре с вакуум помпа!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Вто Юни 01, 2004 22:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Радийцето просвири, но нещо ми е проблемно свързването с 4 колонки е но ас ще ползвам само 2 на този етап, но не мога да разбера по кои критерии да съдя за правилно свързани с цел постигане на стерео. Понеже има на потенциометъра едно което е отстрани за лява и дясна и като го изтегля пак се регулира само лява или дясна, но винаги ако външния е наляво и спират и 2те а ако ги разменя пък от вътрешния пак спират и 2те в едната посока. Как да разбера в кое положение е правилно свързването. На буксата отзад са отгоре плюс и после 4 те колонки да се вържат а отдолу е общ минус.
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юни 02, 2004 7:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че е коректно да кажеш откъде беше повредата, а за "копченцата"...като въртиш наляво и надясно това е баланс-ляв десен канал, а като го изтеглиш е фадер, т.е.-предни задни. Успех.
Върнете се в началото
Слави
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Юни 02, 2004 11:10    Заглавие: Отговорете с цитат

мисля,че колоните ти не са свьрзани правилно...врьтни баланса в краино ляво положение и фадера на предни колони...така ще определиш кои канал е преден ляв...по сьщия начин и за останалите...и внимаваи за противофазно свьрзване,защото басите няма да излизат добре...успех!
Върнете се в началото
mighty
Гост

МнениеПуснато на: Пон Яну 16, 2006 15:47    Заглавие: abe Отговорете с цитат

Ще си позволя и за да се намеся - купих си същия на касетофон на старо, със свързването нямах подобни проблеми, единствено искам да попитам как става запаметяването на станции на копчетата за директно избиране, че са ми въведени само чалги и не мога да ги изтрия и заменя за човешки станции. Благодаря.
Върнете се в началото
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Пон Яну 16, 2006 21:32    Заглавие: Re: abe Отговорете с цитат

mighty написа:
Ще си позволя и за да се намеся - купих си същия на касетофон на старо, със свързването нямах подобни проблеми, единствено искам да попитам как става запаметяването на станции на копчетата за директно избиране, че са ми въведени само чалги и не мога да ги изтрия и заменя за човешки станции. Благодаря.

Е това в червено, много ми хареса. Very Happy
Опитай като избереш станция - натискаш и задържаш бутон 1,или 2,или 3 и т.н. за около 4-5 сек. и би трябвало да запамети. При свързването трябва да е подаден + и за "меморито".
Успех
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Вто Яну 17, 2006 21:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Или са ти вързани грешно колоните,или имаш проблем с единия канал-ако не си сменил крайното стъпало,е възможно да е думнал само той.

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Потърси "Много ви моля да ми помогнете с едно касетофонче за кола" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Много ви моля да ми помогнете с едно касетофонче за кола" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети