Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
мрежа с dial-up модеми, но през gsm
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Estranged
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Svishtov

МнениеПуснато на: Пон Ное 07, 2005 18:15    Заглавие: мрежа с dial-up модеми, но през gsm Отговорете с цитат

Добър ден Smile Абе мисля си аз тука как може да си направя мрежа с 2 модема, единия на диал ъп сървър другия на лаптопа и с 2 сим карти разговарящи безплатно помежду си да имам интернет на лаптопа където и да съм. До тук добре, звучи лесно, но.. Smile
На модема рж-то за към телефонния кабел има 2 пластини за 2-те жила на телефона. В един стационарен телефон събират микрофона и слушалката през трансофматор. Това означава че и гсм-а трябва да направя така, или да търся по модема часта в която разделят 2-та сигнала. После, като размишлявам до колкото мога, трябва да се реши дилема със подаването на дтмф кода за връзка от клиентския модем към сървърния. Не ми е ясно това как ще стане. Някой да се е занимавал с разработка на подобна система, да е чувал за подобна разработка или нещо от сорта?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Пон Ное 07, 2005 19:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Чакай, чакай - аз не знам да има чалъм да свържеш обикновен модем към GSM. Но то няма и нужда, трябва ти кабел за данни или за лаптопа инфрачервен порт и той вече самият GSM си има модем.

Мисля, че от тук нататък няма да има проблем. Но пък знам ли, виж до къде ще го докараш.

Иначе идеята е добра. Е, ако не беше скоростта от 9 600 bps.

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eler
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Пон Ное 07, 2005 20:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Те разговорите безплатни, ама дали това е така и за преноса на данни? За пренос на данни се активира втори номер, специално за данни, дали тези карти го позволяват!? Първо провери за тези неща (нямам време да търся). А скоростта наистина е 9600 bps (1,2K). За по-бързо - GPRS, ама хич не ми се вярва да е безплатно, пък и трябва телефон, който го подържа, с обикновени модеми няма да стане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Estranged
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 07, 2005 21:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз затова искам да измисля система с 2 модема на 56.6 килобита защото 9200 килобита са трагедия. Мисля че тия вградените модеми в телефоните са пълни дрисни Smile диал ъп модема си е сериозна работа сравнение с тях. Изхождам от спомените едно време - През аналогов телефон нямаше никакъв проблем на времето връзка от 33.6 килобита, при всичките пръщенета и ръмженета на глупавите ни централи Smile Защо гсм телефонията да не може да пренася 56.6 килобита? Според мене няма да има никакъв проблем преноса на данни през гсм ако се стигне до там. Преноса на данни през телефон се използва по най- простия начин чрез предаване на някакъв вид дтмф код - демек някакви звукови пищялки с различна честота и т.н.
ама знае ли човек Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 07, 2005 22:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Съвсем на грешен път си. Предаването на данните при GSM стандарта е цифрово и няма никакви дтмф кодове (кога пък те са се използвали за пренос на данни?). Не можеш да пуснеш обикновен модем по GSM-а си, защото аудио компресията която ползва GSM стандарта е със загуби. Няма модем който да се справи с такава линия. При телефонната линия е коренно различна ситуацията - "звуковите пищялки" всъщност са доста сложна модулация, която е възможна поради характеристиките на аналоговата телефонна линия.

Иначе номер за данни май иска само GPRS-а, не съм сигурен. Изхождам от там, че 9600 bps е скоростта с която вървят гласовите данни и съответно може да вкарваш направо потребителски на мястото на тях и да получиш стандартен GSM модем. А иначе GPRS/EDGE са стандарти нямащи нищо общо с GSM и тяхната единствена задача е да пренасят данни от там и по-големите скорости. Ама 4 лв за MB - доят ни като козички Smile

Върнете се в началото
Estranged
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 07, 2005 23:23    Заглавие: Отговорете с цитат

то освен дигиталната компресия, има и някакви кодирания на цифровия сигнал, та и те с нормален приемник на чм се чуват като някви модулирани пищялки Smile За разлика от добрите стари мобифони при които такива кодирания и компресии са им непонятни, та на 400 мхз се чуват прекрасно на чм .. поне едно време Smile . А там също няма да е просто защото при ниски честоти и честотната дивиация е малка - от там малка скорост на пренос. Smile Изобщо лоша работа!
Върнете се в началото
Ангел
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 3:33    Заглавие: Отговорете с цитат

От доста време ми се върти в главата друга идея,според мен по-добра!Да се вържат 2 GSM-а като уоки-токита,или през лична клетка имитирана от комп.Надявам се че е възможно.Какво ще кажете,специалисти?
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 9:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе възможно е, преди години чух за някакъв модел GSM които поддържат такъв режим. Ама не си спомням през клетка ли беше и дали само в случаите когато могат да осъществят директна комуникация. Ще се опитам да потърся за кой модел ставаше въпрос ама я намеря, я не.

Ако не е фабричен модела с такива възможности надали ще се намери кой да ти барне фърмуер, дори да е технически възможно Smile

Върнете се в началото
Estranged
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 9:13    Заглавие: Отговорете с цитат

а каква е целта Smile
Върнете се в началото
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 9:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не плащаш разговорите Smile Все едно радиостанция. Ама добре питаш де... с тея безплатни разговори вече надали има смисъл.

Върнете се в началото
Потърси "мрежа с dial-up модеми, но през gsm" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "мрежа с dial-up модеми, но през gsm" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети