Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
HI SOUND MODEL:QLD200-21 300WATS 4Ohm - сандък?

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
milev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Тополи обл.Варненска

[download attachment]
МнениеПуснато на: Пон Ное 07, 2005 2:10    Заглавие: HI SOUND MODEL:QLD200-21 300WATS 4Ohm - сандък? Отговорете с цитат

Така отново колони,но скофти говорител от тия китайските на HI SOUND,дето преди го мислех за III SOUND.
Направо но въпроса някой правил ли е кутия за говорител HI SOUND MODEL:QLD200-21 300WATS 4Ohm реални 100W:?:

Размерите на говорителя съм ги дал на снимката в атача.
Просто искам да знам някой ако е правил някаква кутия,да я пробвам и аз,ако не ще правя стандартна туба,ко да се прай.

Предварително благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irc.bg
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 10:31    Заглавие: Отговорете с цитат

HI Sound Model: QLD 250-02 350Wats 4om е моя такъв сандък съм си направил че като пусна Бас Тест Coocker погледа ми се размазва направо лудница ам немам размерите трябва да го измеря щото аз съм си го преработвал от една схема ще се постарая да ги взема и говорителят ти неможе да 100 вата а поне 60-80 реални щото моя е м/у 80-100 100 реални са много хем баса си ми е вкъщи и са побърквам
milev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 13:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе и 60W въпроса да мога да го уползотворя.
Ще чакам за размерите. Very Happy
Много ще съм ти благодарен Very Happy
Върнете се в началото
brum
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 14:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако имаш нервички що не му замериш параметрите? Те тия китайските имат неприлично голям толеранс.
Върнете се в началото
irc.bg
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 19:03    Заглавие: Отговорете с цитат

da ti kaja edin put sum mu stopqval jicata mejdu mostaca i namotcata am ot kakto e opravih no problem i ot basa mu sa beshe leko razlepil kapacheto otgore deto e nadpisa i se chuvashe edno drunchene i go zalepih i nego i ne mi e mrudnal baq vreme veche

Ta shte go snimam s cifroviq da go vidish kak izglejda zgloben a kato imam po svobodno vreme shte ti dam razmerite samo mi kajete ot kude da kacha snimki po atach ili failo-obmennika che ne sum gledal kak e v tozi sait

PS: izvinete che ne pisah na kirilica ama zabravih karai
milev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 10, 2005 2:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам де че пишя чак се,но цялден връзката е повече от отвратителна.
Можеш да се регнеш тука и да ги качиш,а може през атача вече имаш 50 поста.
Та по-въпроса на brum имам малък проблем Embarassed ,не малък а голям ,да си призная честно и открито незнам как да я изчисля. Crying or Very sad Embarassed Sad

Търсих във форума,но или аз не я намерих или имаше само някакви бегли описания как става,по вероятно аз да не съм намерил темата Crying or Very sad
Ако може поне да ме насочите към някоя такава тема пък после аз ще си блъскам главата:?:
Върнете се в началото
brum
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 10, 2005 7:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи има два начина да свалиш параметрите на говорителя. На базата на тях се смята кутията.

Първия е като си правиш всичко на ръка. Как става има тук.

Втория който ползвам аз ( щото ме мързи ) е с Speaker Workshop. Правиш си impedance jig ( 2 стерео жака + 1 резистор ), намираш си една тежест на която точно да знаеш грамажа и двустранно залепяща се лепенка ( която после да можеш да отлепиш защото се лепи с нея тежеста за мембраната на говорителя ). Попрочиташ малко help-а. И деистваш. Като си имаш impedance jig-а цялата работа по сваляне на параметрите става за 2 мин.

И идва следващата част - кутията. Тук вече ползвам bass box pro ( в датата има версия 6 ). Там в хелпа си пише предимствата и недостатаците на различните кутии ( отворени/затворени/бандпас от 4 ред и т.н. ) които програмата може да смята. Общо зето това е. Ако имаш нужда от помощ ще се постарая да помагам с каквото мога.
Върнете се в началото
milev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 16, 2005 2:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам малък проблем с една програма ProBox2000,сметнах си по-нея кутията понеже е за новаци като мене.
Обаче реших да исчакам да видя какви мнения ще пуснете.
Когато видях че ще имам много зор с тия смятания на тия параметри реших пак да погледна програмата и размерите на кутията която тя ми даваше обаче когаго тръгнах да я пускам ми исписа "Only DLS parameters in this version" - Само ДЕЦИЛИТРИ параметри в тази версия,така го преведе речника,и неще да тръгне.
Реинсталирах я няколко пъти обаче не става, затрих я от регистрите и пак същото.
Някой ако ми каже как мога да я подкарам поне да неправя тая кутия която тя ми дава и да не ви занемавам помвече много ще съм му благодарен.
Върнете се в началото
milev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 21, 2005 13:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Програмата я подкарах като преинсталирах уиндоуса и по-нейните сметки кутията трябва дя е с тия размери.
1-ната кутия
2-та кутия

Смятана е според размерите на говорителя щото програмата само това иска.
Коя от двете кутии да направя.
Върнете се в началото
rudiem
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Ное 21, 2005 19:13    Заглавие: Отговорете с цитат

В зеленото поле горе виждам някакви проценти, които мисля, че отразяват ефективността на говорителя в тази кутия. Да обаче нещо не ми харесва пика, който се получава при бандпас системата на 80Хц. Поради това аз ти препоръчвам да направиш другата кутия с по-гладката АЧХ.
По размерите кутията излиза 144.4 литра.
Върнете се в началото
Потърси "HI SOUND MODEL:QLD200-21 300WATS 4Ohm - сандък?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "HI SOUND MODEL:QLD200-21 300WATS 4Ohm - сандък?" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети