Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с нова комп.конфигурация.
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tvpetrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2005 9:46    Заглавие: Проблем с нова комп.конфигурация. Отговорете с цитат

Здравейте!Закупих си нова машина,да обновя стария си компютър.На пръв поглед всичко беше ок,но за моя голяма изненада,като закачих усилвателя си към звуковата карта при всяка промяна на изображението,при скрулиране или при преместване на маркера в колоните се чуват шумове от най различен характер,които съвсем обяснимо ме дразнят.Дори без да правя някакви промени при усилване се чува едно боботене в колоните.В сервиза ми отговориха уклончиво,че били чували за подобен проблем,но не се сещали от къде се премахва.Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо моля да сподели и ме насочи към нещо по конкретно.Това възможно ли е да е от видео картата или е проблем на зв.карта,която е на дъното и опита да сложим нова беше неуспешен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2005 9:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Захранване. Прецени откъде (5 или 12) се храни процесора и виж дали захранването е съобразено с това.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2005 9:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Направо отивай и им връщай компа . Хроблема не можеш да го оправиш сам поради простатат причина че ще нарушиш гаранцията ако са ти дали такава . Звуковата ти карта и дъното не серазбират както трябва а може и да е от драйвери . Каква ти е звуковата картата и дъното ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tvpetrov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2005 9:56    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз мисля така ама не зная дали колегите от сервиза ще се съгласят да приемат идеята .Проблема е в това ,че е запечатан и не мога сам да пробвам нищо.Ще ги помоля да опитаме с друго захранване.Като им казах за това те отрекоха да е от него.
Върнете се в началото
tvpetrov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2005 10:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблемът не би трябвало да е неразбирателство между дъното и звуковата карта, поради факта, че тя е вградена в него Wink Аз се консултирах и с други форуми, които ме насочиха към видеокартата и сега като си правя експерименти, започнах да забелязвам подобен ефект. Винаги когато на екрана се изчертава нещо (преместване на курсора на мишката, скролиране, местене на прозорец, анимация някаква), шумът се засилва в тон с рисунката Smile Почти сигурно видеото и звуковата карта си влияят. Остава да пробвам да я сменя.
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2005 10:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Бодни един осцилоскоп на захранването да видиш пулсациите и ще стане ясно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2005 15:52    Заглавие: Отговорете с цитат

От началото и аз си мислех за захранването, попадал съм на такива случаи. Но след този цитат:
tvpetrov написа:
....Аз се консултирах и с други форуми, които ме насочиха към видеокартата и сега като си правя експерименти, започнах да забелязвам подобен ефект. Винаги когато на екрана се изчертава нещо (преместване на курсора на мишката, скролиране, местене на прозорец, анимация някаква), шумът се засилва в тон с рисунката Smile Почти сигурно видеото и звуковата карта си влияят. Остава да пробвам да я сменя.
.
Защо не закачиш директно към саунд картата едни слушалки и да видиш дали ще ги има отново тези смущения.
От това което си писал, се съмнявам във всичко след саунд картата(кабели, усилвател).
YoggA
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: IMS

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2005 16:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Много вероятно проблема да е от драйверите.
Ако не пипаш мишката - има ли ги пак шумовете?

Кажи каква ти е конфигурацията - виж от гаранционната карта ... или пусни един Everest, от там ще видиш какво ти има в компа ...

Everest може да изтеглиш от тук:
http://www.lavalys.com/products/overview.php?pid=1&lang=en

ПП/ Предполагам, че си пробвал, ама все пак - сложи mute на Line In, Mic, Aux и CD Audio ...

Последната промяна е направена от YoggA на Вто Ное 01, 2005 16:34; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
brum
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2005 16:12    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм го срещал този проблем с разни вградени карти. Пробвахме доста варианти - никакъв резултат. Накрая сложих за 20лв едно live-че и проблемите изчезнаха. Тогава не можеше да се правят опити с видеокартата защото беше вградена. Тогава проблемите даже бяха по-тежки защото и от хард диска бръмчеше. Цялата работа с тоците нещо не беше както трябва.

Пробваи 10 ома на масата на сигнала ( на самия кабел ).

Пробваи от биоса да промениш прекъсването на което работи звуковата карта / видео картата. Малко ме съмнява да промени нещо но от проба глава не боли.
Върнете се в началото
Rockton
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2005 16:19    Заглавие: Re: Проблем с нова комп.конфигурация. Отговорете с цитат

tvpetrov написа:
Здравейте!Закупих си нова машина,да обновя стария си компютър.На пръв поглед всичко беше ок,но за моя голяма изненада,като закачих усилвателя си към звуковата карта при всяка промяна на изображението,при скрулиране или при преместване на маркера в колоните се чуват шумове от най различен характер,които съвсем обяснимо ме дразнят.Дори без да правя някакви промени при усилване се чува едно боботене в колоните.В сервиза ми отговориха уклончиво,че били чували за подобен проблем,но не се сещали от къде се премахва.Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо моля да сподели и ме насочи към нещо по конкретно.Това възможно ли е да е от видео картата или е проблем на зв.карта,която е на дъното и опита да сложим нова беше неуспешен.

Колега,повече от 90% съм сигурен че проблема ти е софтуерен или драйври, при мен се получаваше даже на старата ми машина, в момента в който закачих безжична мишка и драйверът и за USB. при местене на КУРСОРЪР СЕ ЧУВАШЕ зъзгане и дращене в колоните!
Ликвидирах драйверът на мишката и сега е по PS2, работи си и вече не зъзга! "плъхът" е от ония ментаци на TCM за по 20 лева...но си работи сносно, само не и със неговият си драйвер!!! Very Happy Very Happy
Потърси "Проблем с нова комп.конфигурация." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с нова комп.конфигурация." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети