Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Замяна на интегрална схема [TDA9351PS/N2/2I0851] с друга
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 27, 2005 14:58    Заглавие: Отговорете с цитат

TDA9351PS/N2/1I0725 15,84 15,086 14,4
TDA9381PS/N1/2S0313 11,459 10,914 10,418
TDA9381PS/N2/1I0721 15,84 15,086 14,4
TDA9381PS/N2/1I0836 15,459 14,723 14,054
Това са цените им в Русия ,не знам колко са актуални ,но преди би трябвало да са и по-скъпи.Сумите са в Долари на дребно и последната графа на едро.Как ви изглеждат ,А?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Чет Окт 27, 2005 15:40    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:
TDA9351PS/N2/1I0725 15,84 15,086 14,4
TDA9381PS/N1/2S0313 11,459 10,914 10,418
TDA9381PS/N2/1I0721 15,84 15,086 14,4
TDA9381PS/N2/1I0836 15,459 14,723 14,054
Това са цените им в Русия ,не знам колко са актуални ,но преди би трябвало да са и по-скъпи.Сумите са в Долари на дребно и последната графа на едро.Как ви изглеждат ,А?!

Като дране на лисици ги виждам наще търговци май Wink
Но сега като са се набутали с празни да ги видим кво ще ги правят.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 27, 2005 20:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой може ли да преведе от Полски?
Цитат:
JEST TO NOWEJ GENERACJI PROCESOR Z PAMIĘCIĄ WEWNĘTRRZNĄ(KUPIONY U NAS JEST FABRYCZNIE NOWY Z PUSTĄ ZAWARTOŚCIĄ PAMIĘCI WEWNĘTRZNEJ -MA TYLKO WPISANE USTAWIENIA GRAFIKI.PO WSTAWIENIU NIE MA PRAWA PRACOWAĆ-TYLKO WCHODZI W STAN CZUWANIA I TO JEST OK.ABY PRACOWAŁ POPRAWNIE MUSI BYĆ : 1.WSTAWIONA CZYSTA PAMIĘĆ ZEWNĘTRZNA O WYMAGANEJ POJEMNOŚCI(CZYLI NOWY PROCESOR+CZYSTA PAMIĘĆ) 2.WŁĄCZYĆ ODBIORNIK I WEJŚĆ W TRYB SERWISOWY(KAŻDY PROCESOR INNY KLUCZ KODU) 3.W CHODZĄCYM TV W MIEJCE CZYSTEJ PAMIĘCI WŁOŻYĆ PAMIĘĆ O WYMAGANEJ POJEMNOŚCI I ZAPISANYM PROGRAMIE DLA TEGO PROCESORA(SPECYFICZNA DLA KAŻDEGO PROC.) UWAGA NIE WOLNO MONTOWAĆ PROCESORA BEZ ZAKUPU NOWEJ PAMIĘCI Z ZAPISANYM PROGRAMEM DO TEGO PROC. STARY(TEN KTÓRY ULEGŁ USZKODZENIU) DOKONUJE ZAPISY BŁĘDÓW DO PAMIĘCI ZEWNĘTRZNEJ-WSTAWIENIE NOWEGO PROCESORA I UŻYCIE ZAPISU TEJ PAMIĘCI POWODYJE USTERKĘ PROCESORA-USUNIĘCIE JEJ TO RESET PROCESORA I ZUPEŁNIE NOWA PAMIĘĆ Z ODPOWIEDNIM PROGRAMEM. 4.W TRYBIE SERWISOWYM PRZEJŚĆ DO POLA MEMORY LOAD I WYDAĆ POLECENIE ZAPISU PROGRAMU Z PAMIĘCI ZEWNĘTRZNEJ NA PAMIĘĆ WEWNĘTZNĄ PROCESORA 5.WYJŚĆ Z TRYBU SERWISOWEGO+URUCHOMIĆ POWTÓRNIE TV UWAGA PRÓBY WYMIANY TYLKO PROCESORA I PRZEŁADOWANIA ZAPISU ZE STAREJ PAMIĘCI MOGĄ OKAZAĆ SIĘ BŁĘDEM.CZĘSTO ZAWARTOŚĆ PAMIĘCI ZEWNĘTRZNEJ ULEGA USZKODZENIU I ZAPIS TEN WCHODZI DO PAMIĘCI PROCESORA Z WADĄ KTÓRA UNIEMOŻLIWIA JEGO POPRAWNĄ PRACĘ-WTEDY TYLKO TRYB SERWISOWY W POLU PROCESOR RESET YES I OD NOWA Z POPRAWNĄ PAMIĘCIĄ.PROCESORY TE SĄ 100% ORYGINALNE PHILIPS-NIE PODRUBY CHINA-100% TESTOWANE PRZEZ PRODUCENTA PRZED WYJŚCIEM NA RYNEK WIĘC SZUKANIE WINY-NOWY PROCESOR TO BUBEL JEST 100% BŁĘDNE

още нещо- http://monitor.net.ru/forum/viewtopic.php?t=50032
Върнете се в началото
tcviatko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Червен бряг

МнениеПуснато на: Чет Окт 27, 2005 23:08    Заглавие: Отговорете с цитат

dimitar_cher написа:
здравейте колеги,отговарям на въпроса на ELP. Тези чипове ги има отдавна при Емилия и каза ,че са от Турция и са празни. колкото са празни не се знае може и да има нещо записано в тях ,но не станаха за това което ми трябваше тогава. Емилия се оплака тогава, че са я набутали. става въпрос за горе-долу 1 година бяха си означени като ТДА9361N1хх.сега вече може да има и други за конкретните тв скоро не съм се интересувал.аз си мисля че руснаците имат информация защото тяхните нови шасита са с точно такива чипове и дано скоро излезе нещо за тях иначе е сложна работата толкова са много и все различни успех на всички
Колега днес разговарях по телефона с KSP, те ме увериха че до 10 октомври ще получат за [ПРОЛУКСА тв.] оригиналните процесори и ще струват 40лв.
Върнете се в началото
REPAIRMAN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 28, 2005 9:42    Заглавие: Превод Отговорете с цитат

Добър ден на всички!
Прилагам превод на текста от полски език.Ако има неясноти и допълнителни въпроси с удоволствие ще помагам.

Това е процесор от ново поколение със вътрешна памет( купен у нас е със фабрично празна разбирай непрограмирана вътрешна памет); има само записани настройки на графиката.Ако бъде поставен(монтиран) не би трябвало да работи-само влиза в състояние на STANDBY и така би трябвало да бъде.За да работи нормално трябва:
1.Да бъде поставена чиста външна памет с необходимия обем(Нов процесор+чиста памет)
2.Приемника да се включи и да се влезе във сервизен режим(всеки процесор си има различен код за влизане).
3.Във работещия апарат на мястото на чистата памет да се сложи памет с необходимия обем и записана програма за именно този процесор(всеки тип е строго специфичен).ВНИМАНИЕ!Недопустимо е да се монтира процесора без да да се купи нова памет със записана програма именно за този процесор.Старият (този който е повреден прави запис на грешките във външната памет-ПОСТАВЯНЕТО НА НОВ ПРОЦЕСОР И ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ТАЗИ ПАМЕТ ВОДИ ДО ДЕФЕКТ ВЪВ ПРОЦЕСОРА-ПРЕМАХВАНЕТО Й СТАВА С RESET ЗА ПРОЦЕСОРА И НАПЪЛНО НОВА ПАМЕТ СЪС СЪОТВЕТНАТА ПРОГРАМА.
4.В сервизен режим се влиза във поле (меню) MEMORY LOAD и да са подаде нареждане за запис на на програма от външна памет към вътрешната памет на процесора.
5.Излиза се от сервизен режим+повторно включване на апарата. ВНИМАНИЕ! Подмяната само на процесора и прехвърлянето на стария запис на паметта може да се окаже грешка.
Често съдържанието на паметта е повредено и този запис би могъл да влезе в паметта на процесора с дефект който впоследствие не му позволява да работи нормално.Тогава отново в сервизен режим в полето (меню) PROCESOR RESET “YES “ и отново със коректната памет.Тези процесори са 100% оригинални PHILIPS а не китайски ментета 100% тествани от производителя преди да излязат на пазара така че вероятността да се попадне на фалшив процесор е нищожна.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 28, 2005 13:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Прекрасен превод ,за съжаление обаче в главата ми възникнаха нови въпроси.За коя памет става въпрос -ЕЕпрома или някаква друга и за кой апарат. Иначе това е описание на-
OPIS PRODUKTU
ID: 17018
Nazwa produktu: TV PROC.TDA9365PS/N1/4/0080 PH
index: TDA9365./4/0080
cena brutto: 100,00 zł
Ама и цената си я бива-100 злоти-e към 30 долара ,докато руснаците нещо споменават за празни чипове на 1 Уе това май беше 1 долар ,ако не бъркам.
Върнете се в началото
Ангел
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Окт 28, 2005 20:10    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:
... руснаците нещо споменават за празни чипове на 1 Уе това май беше 1 долар ,ако не бъркам.

Това е несериозно,със сигурност бъркаш,но мисля,че 30-40лв е нормална цена за такъв чип ако се доберем до източник.Купих си по неволя гръмотевично LG,и съм готов да експериментирам според инструкциите.
Благодаря на REPAIRMAN за превода,тъкмо щях да търся една позната полякиня за превод.
Според мен темата е важна и актуална пред вид броя ТВ с този чип.Поискаха ми 130 лв за оригинален,със запис за модела!!!
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Съб Окт 29, 2005 10:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен 30-40 лева е разумна цена за зареден чип със гарантиран софтуер.Защото иначе празния е едно нищо.При цени по високи от тази ремонта в повечето случаи се обезмисля.А това вече е много лошо най вече за този който си е загубил времето и си е напрягал зрението за да стигне до тук. Sad
Потърси "Замяна на интегрална схема [TDA9351PS/N2/2I0851] с друга" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Замяна на интегрална схема [TDA9351PS/N2/2I0851] с друга" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети