Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Замяна на интегрална схема [TDA9351PS/N2/2I0851] с друга
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2005 17:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Незнам каква статия си чел но това лично го реализирах не от четене а просто с досещане и ТВ си работи ок. Според теб кое е Software и кое е Firmware и кое е в епрома.? Има разлика в софтуера напускан насам натам, незнам кои с какво го е чел но много от функциите са разбазикани особенно за говора точно на този модел.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2005 18:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Радвам се че си успял.Фирмуеър е софтуера в паметта на чипа,всеки производител си го конфигурира според това какво ще строи с него,стерео апарат,с телетекст,без него ,с руски езици или без,100 херца или не и така на татък.Сервизния софтуер с който е настроен самия апарат размери,системи линейности стои във външната памет и може да си я пипаме и ние,докато тази конфигурационната още не и на мен ми е съмнително как така с друг бин файл се е прецакал чипа,тъй като той ползва това да си настрои конкретния телевизор
Върнете се в началото
dimitar_cher
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2005 18:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте колеги, мисля че ще се берат големи ядове с тези чипове. Днес ми дойде CROWN , който е със същия чип и крачето за 3.3 волта е пълно късо към маса. След това се установи , че в сервиз България за тези чипове се чака по 3 месеца. За информация мога да ви кажа , че при Емилия в София има празни ТДА 93хх. Но до този момент няма информация как могат да се флашват и кой може да го направи това. С нетърпение чакам тази информация да достигне до мен някога. В началото се опитах да поддържам поне по 1 бр. за всички модели , но се оказа , че те са толкова много че нямат край. И всички са различни , а за цената да не говорим. Нека колегите, които се доберат до информацията и програматорите за тези ТДА да си обединят усилията за да бъде решен проблема.
Върнете се в началото
dimitar_cher
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2005 19:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Забравих да ви пиша, че изобщо не се съмнявайте , че чипа дефектира след като записах външната памет само заради това да махна опцията забрана за деца тъй като нямах дистанционно. ТДА се прецака. Питайте патило и не го коментирайте, защото го изпитах и не може да ми се изтрие от главата. Току що бях купил чипа за 95 лв. Наложи се да купя нов чип и след като го сложих с оригиналния бин фаил се изписа същия червен надпис "защитено от деца" С дистанционното махнах защитата и тв започна да се превключва и от лицевите бутони. А първото ТДА замълча, никакъв запуск нито със оригиналния бин фаил, нито с новия който го прецака. До тогава такова нещо не ми се беше случвало , макар че съм писал памети за Деу и Самсунг и др. Но с LG ТДА93хх версия 1.38 това се получи. Успех на всички.
Върнете се в началото
radolzbg
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Liaskovetc

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2005 20:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Колегата ELP е абсолутно прав. Процесорите са еднократно програмируеми и по никакъв на4ин не може да бъде променен записа и съответно конфигурацията му.
Върнете се в началото
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2005 21:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересна "темичка" се заформи Very Happy Аз предлагам модераторите да я направят като "важна тема" и всеки ако се добере до инфо и желае разбира се да го сподели и да е отгоре Very Happy Руснаците отдавна дъвчат подобни теми но лесен и прост начин за замяна май и там не са намерили.И по точно не са намерили начин за четене от здрав чип за да се напишат празните.Абе голям ужас Sad Sad Twisted Evil
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2005 21:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Чесно аз до сега не съм купувал такъв чип и преди пускането на ТВ да ми се е налагало да записвам Firmware на чипа - просто незнам откаде ги купувате тези така да се каже кухи чипове. Laughing По тази логика излиза че тези дето са се снабдили с тях просто няма какво да си ги правят а и числата след номера досега смятах че са версията на Firmfare та да знае чипа кой е а не да се чувства като новородено. Wink
Има разбира се такива чипове но са на далеч по низка цена.
Върнете се в началото
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2005 22:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами така това е един и същи чипсет който е програмиран предварително в завода който е произвел продукта.Значи колеги нещата седят така написано е по различен начин на едно и също място дайте да се хванем и да ги разбием дайте всички да го направим защото иначе трябва да се откажем.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 26, 2005 6:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Според статиите записа е в ПЗУ -не ми се вярва да може да се презаписва ,освен в завода да го правят като ОТР чип ,което си е все същото-веднъж записан ,няма презаписване. Дано да не съм прав!
Честит имен ден на колегата Димитър и всички Митковци ,имам въпрос-как са обозначени тези празни 93ХХ при Емилия?
Върнете се в началото
venelin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Zlatograd

МнениеПуснато на: Сря Окт 26, 2005 11:56    Заглавие: Отговорете с цитат

tda93xx ако са програмирани не могат да се препрограмират, докато
sda55xxfx могат . е има машинки за тая работа- http://ashling.com/datasheets/DS210-UltraSAA56xx.html , ама колко струват не смея да си помисля. иначе това дето сменяме дъмпове , това са само данни с които работи софта в проц.
така че малко трудно дъмпа може да прецака процесора освен ако совта е толкова калпаво написан че да позволява например деление на 0
Върнете се в началото
Потърси "Замяна на интегрална схема [TDA9351PS/N2/2I0851] с друга" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Замяна на интегрална схема [TDA9351PS/N2/2I0851] с друга" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети