Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Замяна на интегрална схема [TDA9351PS/N2/2I0851] с друга
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tcviatko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Червен бряг

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 12:46    Заглавие: Замяна на интегрална схема [TDA9351PS/N2/2I0851] с друга Отговорете с цитат

Знае ли някой интегралната схема[TDA9351PS/N2/2I0851]можели да се замести с[TDA9351/N3/3 или TDA9351PS/N2/3I1003] или някоя друга подобна на нея и да се продава в МАГАЗИНИТЕ.Ако има подробности при замяната моля опишете ги .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 18:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Другите са с различен "фърмуер" и обикновено не стават.След години вероятно ще стане достъпно флашването им,но за сега не е ....
Върнете се в началото
dimitar_cher
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 21:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Тези схеми не се сменят ей така по надписите. От опита си и проблемите с тези схеми разбрах , че ако схемата е от Део или Елит трябва да се пазарува от съответните сервизи. В противен случай замяна няма. Вече се снабдих с такива схеми за Елит, Самсунг, Део, Панасоник и Нео. А нямам за Пролукс, Thomson и LG. За Елит разбрах, че са две - едната е с телетекст, другата е без и се заменят без проблем една с друга. За Део са също две- едната е версия 024, а другата версия 2.11 и не се заменят една с друга. За Самсунг е една, на всяка е маркирано ЕW802 По това може да се разпознае, че е за Самсунг. И всичко това е фамилията ТДА93хх. Нещата с тях стоят много сложно , сменял съм 4 до сега от мълнии. Може би трябва да се сравняват по графиката и в някои от китайските шасита да се окажат взаимозаменяеми.
Върнете се в началото
nik_69
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 22:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Подържам мнението наdimitar_cher
Цитат:
Тези схеми не се сменят ей така по надписите. От опита си и проблемите с тези схеми разбрах , че ако схемата е от Део или Елит трябва да се пазарува от съответните сервизи. В противен случай замяна няма. Вече се снабдих с такива схеми за Елит, Самсунг, Део, Панасоник и Нео. А нямам за Пролукс, Thomson и LG. За Елит разбрах, че са две - едната е с телетекст, другата е без и се заменят без проблем една с друга. За Део са също две- едната е версия 024, а другата версия 2.11 и не се заменят една с друга. За Самсунг е една, на всяка е маркирано ЕW802 По това може да се разпознае, че е за Самсунг. И всичко това е фамилията ТДА93хх. Нещата с тях стоят много сложно , сменял съм 4 до сега от мълнии. Може би трябва да се сравняват по графиката и в някои от китайските шасита да се окажат взаимозаменяеми.

И аз съм прави врътки-без успех,но като си мисля,дали няма да стане,ако се смени и софта(за съответния ТДА93хх) Question
tcviatko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Червен бряг

МнениеПуснато на: Нед Окт 23, 2005 20:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за информацията.Закривам темата.
Върнете се в началото
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Пон Окт 24, 2005 9:49    Заглавие: Отговорете с цитат

nik_69 написа:
Подържам мнението наdimitar_cher
Цитат:

И аз съм прави врътки-без успех,но като си мисля,дали няма да стане,ако се смени и софта(за съответния ТДА93хх) Question

Става, аз съм го правил. Laughing на мястото на N1 с N2 - всичко е до софтуера Wink
Върнете се в началото
dimitar_cher
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пон Окт 24, 2005 22:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте колеги, много моля колегата cdi ако си спомня да пише каква марка е било тв, на което са станали замяните с тези схеми ТДА 93хх. Аз преди една година имах проблем с LG което беше поразено от токов удар / фазови разлики включено в компютър сещате се/ Беше напълно унищожена ТДА 93хх ver 1.38 Напазарувах я от Роялсервиз 95 лв. След като я поставих тв се запусна. След натискане на бутоните излизаше съобщение "защитено от деца". Нямах дистанционно в момента и реших да презапиша 24хх. След презаписа тв престана да се запуска и със стария и с новия софтуер. Просто ТДА си замина. Няма запуск /умря/. ЗА ТОВА ВНИМАВАЙТЕ СЪС СОФТУЕРИТЕ. Не 100 , а 1000% бъдете сигурни , че това стана от софтуера и нямаше никаква странична намеса. Паметта беше на цокъл. Наложи се да пазарувам друга ТДА 93хх и с дистанционното изключих защитата и така нещата бяха решени. По-късно успяха тази схема да ми я сменят мои колеги така че не изгорях за малко с 95 лв. Успех на всички!
Върнете се в началото
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2005 9:44    Заглавие: Отговорете с цитат

ТВ-то беше Samsung CZ-20F12T schassis KS1A IC е TDA9351PS/N1/3S??? не се чете надписа по нататък и се заменя с TDA9351PS/N2/3/0457 но софтуера задължително се сменя. А спирането на колегата от софтуер е на практика невъзможно - явно лош късмет те е сполетял колега с тази серия IC.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2005 16:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам доколко е меродавна статията в руското РЕТ за тези чипове ,но оттам се вижда че N1 и N2 имат различни функции на някои от портовете на процесорната част. Не знам как сте успели да ги замените? И за какъв софтуер става дума -в ЕЕпрома има служебни данни -това ли му казвате софтуер? Самия чип 93ХХ май си е масково програмиран със Софтуер.
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2005 17:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз доколкото знам,самия чип има флаш памет чрез която се конфигурират портовете и функциите му.Просто самия този вътрешен софтуер и начина на записването му още не е известен на нашего брата...Но хич не съм сигурен в това,карах един DJ,да пита сестра си,която работи във "PHILIPS" и така-развален телефон....
Върнете се в началото
Потърси "Замяна на интегрална схема [TDA9351PS/N2/2I0851] с друга" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Замяна на интегрална схема [TDA9351PS/N2/2I0851] с друга" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети