Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Въведение в материята за един начинаещ
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Златко
Гост

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2005 21:55    Заглавие: Въведение в материята за един начинаещ Отговорете с цитат

Здравейте!
Искам да разбера следното:
как мога да разбера дадена интегрална схема какво предназначение има, в какви схеми мога да я включа, изобщо каква схема мога да реализирам с нея.
Става въпрос конкретно за C520D. Разрових се в справочник и видях "характеристиката" й. Но до тук. До сега съм учил само теории и това практическо реализиране на схеми ми дойде доста не лесно.
Ще ви бъда благодарен, ако в тази тема отговаряте на въпроси, зададени от мен.
Поздрави!
Върнете се в началото
vladimir_ki4ev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2005 22:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Жива мъка си е това братко!но пробай в гугал пишеш номера на схемата и ако имаш късмет ще ти изкочи от производителя за какво я е правил схеми на връзване и др такива доста ценни но англииски ез задължително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Златко
Гост

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2005 22:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво точно прави инвертора? [/i]
Върнете се в началото
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2005 23:27    Заглавие: Отговорете с цитат

От прав ток променлив.

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2005 23:59    Заглавие: Отговорете с цитат

За тривходова логическа схема ИЛИ е достатъчно да се подаде 1 само на един от входовете, за да се полчи 1 на изхода. Затова ли е
ИЛИ, защото е достатъчно да се подаде 1 или на единия или на втория или на третия или и на трите или на два по два входове, за да се получи 1 на изхода?
А за лигическа схема И трбва да се подаде 1 и на единия и на втория и на третия вход, за да се получи 1 на изхода.
Правилна ли е разсъждението ми?
Върнете се в началото
VancheS
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 5:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам, но ми приличаш на човек, който си говори сам. Никой тук не го интересува дали знаеш или не. Тука не изпитваме и не е даскало - никой няма време да се занимава с това. Вземи си учител или чети в учебниците по тези въпроси!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ToНи
Гост

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 6:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Без да искам да те обидя но и теорията явно ти липсва, за да съставиш схема трябва основно теория, а за да я накараш да работи в живота, практика. Ако става въпрос за 54C520D то там си пише, компаратор, цифров компаратор 8 битов. А иначе има само C520D което пък е честотомер, по скоро брояч с изходи за управление на динамична индикация, може би си е цял контролер .....какво точно те интересува ак работи, дай описание на това което не ти е ясно.
Върнете се в началото
madjurov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 12:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Оставете човека на мира! Пред прага е на велико откритие - на път е да открие Булевата алгебра...пак! Дерзай!
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Stara Zagora

[download attachment]
МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 14:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Златко , с тази схема можеш да направиш примерно цифров волтметър но ще ти трябва и дешифратор 7474 ,1 шепа съпротивления , капацитети и индикатори + малко сръчност и познания Very Happy
За по-нагледно ти слагам на атача волтметър който съм правил .
Възможни са й други приложения на С 520 Д но на мен това ми е известно и ми върши работа. Успех !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 18:03    Заглавие: Отговорете с цитат

VancheS написа:
Съжалявам, но ми приличаш на човек, който си говори сам. Никой тук не го интересува дали знаеш или не. Тука не изпитваме и не е даскало - никой няма време да се занимава с това. Вземи си учител или чети в учебниците по тези въпроси!

Защо се напъваш да пишеш в темата? Аз искам помощ от някой, който е готов да я предостави. Ако няма такива, ще се примиря. Като нямаш време, да съм те вързал да се занимаваш с мен? Rolling Eyes И как като нямаш време, си се включил в дискуцията? Това, че не разбираш какво питам, нека не те кара да изразяваш недоволството от това тук!
Върнете се в началото
Потърси "Въведение в материята за един начинаещ" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Въведение в материята за един начинаещ" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети