Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
ot kakuv televizor da iskaram traf
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2005 16:21    Заглавие: ot kakuv televizor da iskaram traf Отговорете с цитат

ами значи въпросчето м ие тъпо!!интересуваме от какъв стар телевизор мога да искаррам траф на 30 еолта или някаде около 30 по възможност да е най-малко 250 вата и вобще възможно ли е да намеря такъв траф в телевиор?дали в старите български телевизори ще има такова чудо щот много ми трябва пък не ми се дават 30 лв Smile))
мерси предварително!!!
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2005 17:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Това са телевизори ,а не крайни стъпала,може да имат намотка за 30 волта ,но едва ли ще е за 7-8 А ,тоест 250 вата.Ако ти трябва за такъв ток ,ще ти се наложи да го пренавиваш ,както направих с един от Електрон стана доста добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 8:59    Заглавие: Отговорете с цитат

еми да го пренавивам фаида няма щот ми искат 60 лж за 250 вата с мои траф!! а 4исто нов струва 30 лв!!!така 4е тва вобще не го гледам кат вариянт е хубу не става а от каде мога да искарам направо такъв готов траф никва ли техника не работи с такова нешо бе маа му!!!
искам само да го сикарам да го сложа на стъпалото и да слушам има ли някув вариянт и без да ми казвате да си сиакрам траф от друго стапало!! Smile))
мен не ми тряя 7 8 ампера а 2 ампера 250 вата минимум Smile
Върнете се в началото
Фикри Нури
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Kърджали

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 9:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Драги гостенино,знам че в пощите едно време се ползваха уредби по 100 вата със захранващи трафове 250 вата.Вторичното им е 4x17 волта.Значи ако ги свържеш поледователно по две от намотките и после двете паралелно ще имаш напрейение 34 волта.Сега раздели 250 на 34 и ще получиш амперите.Въпроса е дали имаш познати по тия пощи.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 11:08    Заглавие: Отговорете с цитат

ABE ZAN4I IMAM.AZ OT SELO TO4NO OT PO6TATA MI DADOHA EDIN LAMPOV USILVATEL 6OT EDA RODNINA BA45KA TAM I E PRIBRAL SI4KO DET MOJE Smile))))))
I 4E M IDADE CELIQ USILVATEL LAMPOV DET ENO VREME E OZVU4AVAL CQLOTO SELO RADIOTO4KITE Smile) ILI NE6TO TAKOA I TRAFA MU E NQKADE KUM 150 200 WATA NE ZNAM KOLKO TO4NO! OBA4E KOFTITO E 4E IMA 2 PO 12V I 2 PO 6 V PAK NE MI VAR6I RABOTI NITO EDNOTO NITO DRUGOTO BIHTE LI MI AKZALI DALI TVA MOJE DA SE SVURJE PO NQKUV NA4IN I DA MI DAVA KUM 30 VOLTA PROMENLIV TOK
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 11:10    Заглавие: Отговорете с цитат

a da dobavq da ne me pomislite za tup 4e ot lampoviq usilvatel ni6to ne stava6e(nqma ni lampi ni dqvoli vutre samo paqci i razni drugi bokluci Smile ) samo trafa be6e izpolzvaem i kutiqta i iskam sega to4no v taq kutiq da si turq tranzistorno usilvatel4e ama mi trqq sqka6 drug traf ili prsoto toz ne go znam kak da go vurja !! Smile
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 12:12    Заглавие: Отговорете с цитат

2 по 12 са 24 и още двете по 6 последователно 12 ще станат 36-даже-може и само едната и ще имаш таман 30волта-пробвай-ако всяка от тях си е отделна и не са противопосочно вити-ще стане-връзвай и мери-кво толкоз има?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 12:47    Заглавие: Отговорете с цитат

ami tva 4e pod dve imam vredvid dvupolqrno zahranvane edno dvupolqrno na 12 i edno takova na 6 volta
demek plius 12 minus 12 0 plius 6 minus 6 i nula pak koe kum kade da vurzvam ? i moje l ida vurja dva otdelni trafa posledovatelno a? 6ot imam tuka edin det nqma sredna to4ka na 24 volta
Smile
Върнете се в началото
Фикри Нури
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Kърджали

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 14:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Те така си карате на латиница и усмивки. Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Досмен
Гост

МнениеПуснато на: Нед Окт 23, 2005 8:46    Заглавие: ха ха Отговорете с цитат

А аз много ще се радвам ако си намеря от някой поща в малак град усилвател за радиоточките. Той е към 20киловата мощност.
После ще го продам за узвучение на някой дискотека. Very Happy
И ето парички да си купя нова кола.
Ама айде спирам вече , че стана като дядо Пейо дето си вървял с яйцата .........
Върнете се в началото
Потърси "ot kakuv televizor da iskaram traf" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "ot kakuv televizor da iskaram traf" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети