Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Външен акумулатор към Smart UPS APC420
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
burzaka
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Павел баня

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2005 10:35    Заглавие: Външен акумулатор към Smart UPS APC420 Отговорете с цитат

здравейте!
понеже има разнопосочни мнения относно това дали зарядния ток
на горепосочния UPS ще е достатъчен да поддържа сухозареден
акумулатор 44 А/h реших да пусна тази тема.
Споделете какво мислите по въпроса.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ToНи
Гост

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2005 10:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-вероятно не, сеха нмам спомен какъв беше точно импулсен или линеен захранвашия блок, но какъвто и да е ще е много трудно. Той е правен да зарежда 12 Ah акумулатор ... даже дали не беше 7.5 а не 40, 40 Аh разреден акумулатор ще има стартов заряден не по малък от 15-на ампера ако не се ограничи, а ова не е по силите на тоя UPS, по лошото което може да става е напрежението да клялка под нормалното за заряд, така акумулагорите може и да се зареждат но мног бързо ще се скапят.
Върнете се в началото
burzaka
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2005 11:19    Заглавие: Отговорете с цитат

и аз имам такива съмнения,
а някои казват,че са включвали външен акумулатор.
благодаря за мнението.
да чуем и други
Върнете се в началото
ToНи
Гост

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2005 11:24    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз знам такива които са ...... големи, примерно 2400 VA имат изходи за външен, но не мога да се сетя колко Ah беше, но е правено за включване на оригинални батерии а не авомобилен акумулатор, има разлика в поведението при заряд на обикновен автомобилен и тези които се ползват в UPS-те, последните са с много по малък стартов заряден ток, 30 % рядко стига, за автомобилен това е минимума който трябва да очакваш ако е мнго разреден, реално може да е доста повече. Вътрешното му съпротивление е много ниско, ако е разреден до 8 В примерно а ти го зареждаш с 14 разликата е 6 В, която при малкото вътрешно съпротивление може да отиде ток 40-50 и нагоре А. Това ще е моментен защото в същия момент вътрешното напрежение ще започне да с епокачва, свен това им и др.процеси които водят до спад на тока но има период в койт може да си г консумира съвсем спокойно, а 30-на процента пе държи доста дълго време, от порядъка на няколко минути, до 20-на ... зависи ..
Върнете се в началото
burzaka
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 12:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Идеята е при спиране на тока да се удължи времето през което
UPS-a ще захранва циркулационна помпа за локално отопление,
понеже този UPS издържа около 30 минути при 60 Вата.
Ако не става с външен акумулатор да търся инвертор /трансвертер/
има ги вече по 80 лева.
Върнете се в началото
ToНи
Гост

МнениеПуснато на: Нед Окт 23, 2005 6:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами най-добре, за една помпа не си струва UPS да слагаш. Интересно че трябва повече да изкарва с UPS-а около час според мен ама .....
Видях много симпатични инвертори, и си купих де, на размер като цигарена кутиа но два пути по дебел, 140 W и си ги дава .... не съм гоотварял ое да видя как е направен, предполагам PWM.
Върнете се в началото
tchav
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 23, 2005 9:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже си търся точно такъв UPS, ти предлагам да ми го продадеш, а за помпата да намериш друго решение.
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Окт 23, 2005 12:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че няма да имаш никакви проблеми,освен ако тока спира през 6 часа и не идва по 2 Laughing Тъй като тока за заряд на малкия акумолатор е малък, зареждането на големия ще отнема доста повече време,без това да го поврежда.А и инверторите обикновено се изключват при спадане на напрежението до 10.5 волта.Така че ако тока спира често направи си външно зарядно за големия акумолатор и го вържи(акумолатора) към UPS-а през мощен Шотки диод.
Върнете се в началото
ToНи
Гост

МнениеПуснато на: Нед Окт 23, 2005 23:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Акумулатора ще се повреди т нискто напрежение, кето пък ще дойде от спада зради големия ток, ако се зарежда от трансформатор или пък изобщо няма да се зарежда ако е импулсно щото ще изключва. Зарядот на тоя UPS е правено за 3-4 А заряден ток, и т максимален, номинален под 1 А, тоя големия ще има от порядъка на 20 максимален и 4-5 постоянен.
Ако има шотки пък може да с прецака малкия, защот най-вероятно вънното зарядно ще е дървено, ако е обикновенно автомобилно, не става, 90% са калпави, имат селенова клетка за изправител, или траф с по голямо съпротивление ан вторината, така че да пада напрежението, те зпочват заряда от около 12 В, което не е полезно за акумулатора, като го ползваш рядко няма голямо значение но ако работи постоянно си е жалко за акумулатора.
Върнете се в началото
burzaka
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Окт 24, 2005 13:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Да уточня, че този UPS не съм го купувал да върти помпа,просто имам един в повече и искам да го използвам.
По-горе питах дали може да поддържа външен акумулатор.
Преди да го свържа мога да го заредя с друго зарядно и след това
няма да е необходим толкова голям начален заряден ток.
При нас засега / дано да е така и занапред/ не спира много често тока.
Миналата зима само през бурите нямахме ток две денонощия поради скъсани електропроводи - ей за такъв случай да може да помогне
външния акумулатор.А пък след като се изтощи - да го зареждам
с друго зарядно?
А след това може ли да стои нонстоп включен към UPS-a?
Върнете се в началото
Потърси "Външен акумулатор към Smart UPS APC420" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Външен акумулатор към Smart UPS APC420" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети