Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Малко помощ за едно захранване
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
petrushinov
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 20, 2005 14:26    Заглавие: Малко помощ за едно захранване Отговорете с цитат

Здравейте . може ли малко акъл за едно импулсно захранване на телевизор .... http://store1.data.bg/ocec/SXEMI/televizori/ тук може да истеглите пдф. за Daewoo-то става въпрос случая беше заминал транзистора преди трафа на първичната намотка ....... резистори също имаше бяха заминали Q1,Q2 в ИС-DPM001 и втория оптрон PC2-заминал диод....... след като смених всичко де що изгоряло имаше включих телевизора в контакта диодчето светна ТХО-то издаваше неестествени звуци докато си включа уреда да видиме напреженията на вторичните намотки нещо каза БАМ оказа се че е бамнал Q2 от ИС защото транзистора на трафа е окасил всички преходи 3 в 1 и се връщаме в начална позиция ........ какво пропускам ????? и да попитам нормално ли е първичната намотка на импулсния траф да е със съпротивление 0.8 ома ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rbd72
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Окт 20, 2005 14:35    Заглавие: Отговорете с цитат

През лампи ли включваш? Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petrushinov
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 20, 2005 14:54    Заглавие: Отговорете с цитат

не нито на ТХО-то нито преди захранването
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Окт 20, 2005 14:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Нормално е да е 0.8 ома.Пропуснал си някой резистор от по високоомните или си си купил менте транзистор...Добре е на мястото на бушона,преди да се убедиш че всичко е наред да сложиш 200 ватова лампа...
Върнете се в началото
swetko
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 20, 2005 15:14    Заглавие: Отговорете с цитат

а кондензаторите ка са
тях кои 6те ги смени
Върнете се в началото
petrushinov
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 20, 2005 15:28    Заглавие: Отговорете с цитат

ми менте елементи няма , всичко което сменяма се замерва преди да се сложи 200 ватова лампа не му бях вързал , а му бях сложил по слаб бушон но в крайна сметка всичко друго изгоря но той не ......... за кондензаторите съм сигурен но все пак ще погледна за пропуск......
Върнете се в началото
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Чет Окт 20, 2005 16:27    Заглавие: Отговорете с цитат

petrushinov написа:
ми менте елементи няма , всичко което сменяма се замерва преди да се сложи

Според мен това не е гаранция че не е менте (става дума за крайния транзистор).
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Чет Окт 20, 2005 22:16    Заглавие: Отговорете с цитат

petrushinov написа:
ми менте елементи няма , всичко което сменяма се замерва преди да се сложи 200 ватова лампа не му бях вързал , а му бях сложил по слаб бушон но в крайна сметка всичко друго изгоря но той не ......... за кондензаторите съм сигурен но все пак ще погледна за пропуск......

По слабия бушон не може да запази нищо.Най малкото е твърде бавнодействащ.Дори да изгори, пак може да има поражения в елементите.Послушай колегите и постави лампа на мястото на предпазителя.И един малък "трик":при вкл. на телевизора нека мрежовия ключ да бъде предварително включен.При включване на щепсела и светване на лампата с пълна сила,веднага го издърпай.Тази елемнтарна ловкост ще те предпази от поне няколко ходения до магазина за рез. части-особено когато не си напълно сигурен в това дали си подменил всички дефект. елементи.
Върнете се в началото
angele
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2005 19:56    Заглавие: Отговорете с цитат

200 watowa лампа/ебати тези къде ги продават???
Майтап откачете транзистора на ТХО-то и поставете до 100вата лампа на мястото на предпазителя /преди това махнете размагнитващия елемент/
замерете изходните напрежения
ако всичко е нормално,поставете предпазителя и преместете лампата на мястото К-Е на трназистора на ТХО-то
Пак замерете напреженията
Ако всичко е нормално,проверете кондензатора 1500 волта на колектора на махнатия транзистор на ТХО-то,отклонителната система,както и всички кондензатори наоколо за надуване,спукване и късо съединение
Ако и това е ОК,ТХО-то ви я за смяна
Успехи!
Гост

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2005 20:09    Заглавие: Отговорете с цитат

angele написа:
200 watowa лампа/ебати тези къде ги продават???
Майтап откачете транзистора на ТХО-то и поставете до 100вата лампа на мястото на предпазителя /преди това махнете размагнитващия елемент/
замерете изходните напрежения
ако всичко е нормално,поставете предпазителя и преместете лампата на мястото К-Е на трназистора на ТХО-то
Пак замерете напреженията
Ако всичко е нормално,проверете кондензатора 1500 волта на колектора на махнатия транзистор на ТХО-то,отклонителната система,както и всички кондензатори наоколо за надуване,спукване и късо съединение
Ако и това е ОК,ТХО-то ви я за смяна
Успехи!

Все пак включването на ИЗ без товар(по B+),макар и през лампа не е желателно.Тъй като това е принципно решение-мощността на лампата зависи от големината на кинескопа и т.н.т.
Върнете се в началото
Потърси "Малко помощ за едно захранване" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Малко помощ за едно захранване" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети