Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Басови говорители в автомобил??
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nubits
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Окт 03, 2005 20:23    Заглавие: Басови говорители в автомобил?? Отговорете с цитат

Здравейте!

Наскоро реших да си купя някакви говорители за колата, тъй като имам само отпред във вратите. Имам сравнително нов касетофон blaupunkt (4x30) и по един говорител (20W,4Om) във всяка врата. Допаднаха ми едни български басови говорители (6.5", 30W, 4OM), които мисля да сложа на кората на Форд Фиеста. Та..въпросът ми е: дали ще свирят добре, при положение, че няма усилвател, филтри и т.н. Не искам мощен звук - просто добра музика от всички колони и сравнително добри ниски честоти, но не някакъв турбо бас Very Happy. Има ли опасност да задерат и да се скапят, от това че им се пускат не само ниски честоти, а всякакви? Това е!
Благодаря предварително:)

П.С. Дали могат да се отделят по някакъв начин високи и средни честоти на говорителите в предните врати и ниски честоти на двата говорителя на кората?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rudiem
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Окт 03, 2005 21:17    Заглавие: Отговорете с цитат

От български говорители качествен звук не можеш да очакваш. За да не се товарят говорителите с целия честотен спектър е необходимо да се поставят lowpass филтри.
Ако все още не си ги взел тези говорители по-добре се замисли за по-добри драйвери в компонентен вариянт. Те си имат пищялки за високите честоти и филтри в комплекта.
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 04, 2005 11:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Българските говорители са си много хубави,доста по хубави от всякакви китайски боклуци.Като пише 30 вата значи спокойно носят 50 без изкривявания,наобратно на китайските.Съвсем спокойно можеш да си ги монтираш на колата на блаупункта,проблем може да възникне ако ти се вдигне твърде много средната час на спектъра,защото те ще работят и там,тогава ти препоръчвам да си купиш двулентови филтри 8-10 лева,с бобини без ферити за сърцевини и да смениш смешните неполярни кондензатори със сухи такива май ще трябва само по един,защото ще използваш само секцията НЧ.Като го направиш послушай и ако не съм прав кажи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nubits
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 06, 2005 21:50    Заглавие: Отговорете с цитат

10x много. Взех ги и свирят наистина страхотно!!! Сложих му и един филтър и сега си бачка само на ниски, но в колата взе да не се разбира каква музика слушам Smile Май ще си го оставя да свири всичко и ще се надявам да не се прецакат...може само да сложа един усилвател за цялата честотна лента, щото блаупункта почва здраво да криви звука като го усиля на половина! Very Happy Мерси още един път !!
Върнете се в началото
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 07, 2005 13:19    Заглавие: Отговорете с цитат

nubits написа:
Май ще си го оставя да свири всичко и ще се надявам да не се прецакат...може само да сложа един усилвател за цялата честотна лента...
.
nubits, уверявам те в това, че няма да се прецакат от мощността на касетофона. Единствено ги пази от влага, само влагата може да ги увреди. И подкрепям колегата Stoy40, в поста му.
Много хора си купуват говорител на "външен" вид и ги разбирам, красотата привлича, малко са обаче тези, които свирят както трябва.
Единствения проблем на благоевградските говорители е дизайна, а като технически параметри са си много, ама много по-добре от красивите ментета.
rudiem
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Окт 07, 2005 21:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Похвално е, че подкрепяте родното производство. Аз също предпочитам да си купувам бг неще когато си заслужават.
Лошото на бг говорителите е, че се пеавят по технолигия от преди 20г. и, че един с един еднакъв по характериситки няма.
Поздрави!
Върнете се в началото
getzata
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Окт 07, 2005 21:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Българските от този вид са добри, но според мен така сложени на кората не изкарват хубав звук. Според мене им направи някакви малки кутии. каквито и да са ще свири по добре.
nubits
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 08, 2005 23:50    Заглавие: Отговорете с цитат

...направил съм им Smile не е кутия но съм ги закрепил на дървени плоскости на 45 градуса, насочени навън...хем към кората, хем към тенекията на колата....свирят 3245 пъти по-добре от колкото когато бяха на кората Smile Явно сега вибрациите се предават по купето Cool Горката ми колица обаче... ще се скапе Crying or Very sad
Върнете се в началото
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 17, 2005 22:28    Заглавие: Отговорете с цитат

АМИ успех с погледите,само гледаи да не остаяи6 някоя теникия на не подходя6тото място и време,4 после заразил и срам Wink
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Окт 20, 2005 22:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Българските говорители за които говорите свирят идеално но наистина искат да са затворени (в обем) .За автомобилно испълнение не са много удачни.В къщи имам тонколони наше производство с такива говорители(от тези дето имат блокит по края на говорителя)-да не смуче въздух колоната.Мога да кажа че свирят превъзходно
Потърси "Басови говорители в автомобил??" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Басови говорители в автомобил??" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети