Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
ТДА

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
TDA
Гост

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2005 21:41    Заглавие: ТДА Отговорете с цитат

Въпроса ми е дали може да се вържат мостово два усилвателя ТДА1562 или тда8560 чрез инвертор на входовете и да се получи по голяма мошност с по високо съпротивление на товара естествено? Интересно ми е дали ще стане и от какво зависи дали може да се върже мостово един усилвател?
Върнете се в началото
VancheS
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2005 22:13    Заглавие: Отговорете с цитат

В същия раздел на форума има тема "Най-добрата търсачка за datasheets". Свали си pdf-те на двете интеграли и виж дали производителя не ги е направил вътре да са мостово свързани за всеки говорител. Ако е така, то няма вариант да ги връзваш мостово, щото вече е направено. Някой път производителя дава точни указания как да вържеш схемите мостово за интеграли, които не са изпълнени по мостова схема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2005 22:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами трябва да се сложи колона 8 ома вместо 4 ома. Мощността ще е 2 пъти по-голяма. Ако обаче сложиш 4 ома ще имаш 4 пъти по-голяма мощност но интегралните схеми ще се претоварят, освен ако не са предвидени да държат (но надали) така че да кажат други запознати със ТДА схемите как стоят точно нещата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rudiem
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Окт 02, 2005 11:06    Заглавие: Отговорете с цитат

tda 8560 е предвидена да работи на 2Ом за отдаване на пълната и мощност, не е проблем да работи и на 4Ом при мощност 35Вт на канал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 02, 2005 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами мисля 4е няма да има6 проблеми,сложи си по голямо радиятор4е и ако има и вазможноста за вентилатор4е и си направисметка за бошон4е,погледни колко амтера консомира и сложи бошон4е с 0.5-1 пат по голямо по ампераж и си готов,драсни после какав е резултата,ОК.
Аз направих мостово със TDA 2003,аз писах тук преди 2 дена ,погледни.
Аре успех! Wink
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пон Окт 03, 2005 21:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Вижте по-горе поста на VancheS-човека ви светна, че ако самите схеми са изградени с мостово свързване ,по-мостово не можете да ги направите Exclamation Laughing За TDA 1562 съм сигурен че е достатъчно мостова,за другата имам 97% сигурност.Отворете data-sheet-овете и ги погледнете,за да не правите глупости Rolling Eyes

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
getzata
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Окт 06, 2005 9:57    Заглавие: Отговорете с цитат

TDA1562 - 100% неможеш да изкараш по голяма мощност от 60в. Интегралата сама по себе си представлява две отделни свързани в мост. Така че наистина по мостово от това не може да стане.
Потърси "ТДА" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "ТДА" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети