Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Telefunken - няма звук
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
danyguit2000
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2005 20:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря,ще го пробвам! Интересно е че блокът на звука изглежда различен от този,който е показан на схемата,защото на блока на звука на телевизора има общо шест двойни филтъра и са разпределени на три двойки по два, сини са на цвят и всяка двойка са свързани паралелно,предполагам че 5,5/6,5 MHz , а по схема са само два (общо)
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2005 21:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма кво да предполагаш-прочети на колко са просто и ще разбереш има ли 6,5 !!!!!но аз поне още не съм видял такова шаси дето да няма 6,5
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
danyguit2000
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2005 22:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се вижда добре,не пише нито 5,5/6,5
голяма гъчканица е.Това ме натъжава,че сигурно са и двете ленти,а звука липсва,ще потърся онова меню,което ми каза.
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2005 22:08    Заглавие: Отговорете с цитат

А аз защо си мисля че не е 6.5 а е 6.0 смалко врътване ще стане .Но ако нямаш генератор поне го пусни на едно видео да видиш дали върви 5.5 защото така и не отговори на RC има ли звук на 5.5.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2005 22:27    Заглавие: Отговорете с цитат

има и 5,5 и 6,5-накара ме да рова в една книга на Thomson чак от зар-и там точно и ясно си пише шаси IDC2 на сто процента се окомплектова и за BG и за DK стандарт, а ти в крайна сметка пулт намери ли някъв то така без дистанционно меню няма за изкараш!Не е чак толкова сгъчкано че да не се види кой филтър къв е чак толкоз-ти ако не ги прочетеш кой филтър кой е и да сложиш приставка няма да можеш -на кой от всичките ша я вържеш?Абе то става ама тряаа да бодеш доде уцелиш входа на 5,5насляпо.Затва кат тряаа я свали платката и чети филтрите!!!

Последната промяна е направена от Bojilov на Вто Юли 22, 2008 17:13; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
danyguit2000
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2005 22:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря,уважавам мненията ви!!! Разбира се утре ще пробвам всичко,защото сега не съм в работилничката,нямам пулт,но ще огледам всичко отново внимателно!
danyguit2000
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2005 23:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Шаси IDC2 и IDC2000 едно и също ли е ?
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 02, 2005 12:47    Заглавие: Отговорете с цитат

да едно и също е
Върнете се в началото
danyguit2000
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 02, 2005 13:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи,смъкнах платката за звука и огледах внимателно! Понеже те-ра
е стерео има два двойни филтъра 5,5 / 5,74 в паралел свързани,а другите два са на малка платка оригинално прикрепена 6,0 / 6,5 , която предполагам работи когато се сменят стандартите както ми каза,също включих видео-камерата ми към скарда и просто си има звук!!!
Остава да намеря начин да включа нашия стандарт,но неразполагам с оригиналното дистанционно.Все пак платката звук се различава от тази,която е показана по схемата!
Бат Генчо
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: G.Ooriahovica

МнениеПуснато на: Нед Окт 02, 2005 18:41    Заглавие: Препоръки Отговорете с цитат

Колега извинявай за забележката!! Ама от отваренето на телевизора и хоп във форума .Така майстор няма да станеш.За един звук 2 страници тема че помери малко де помисли пробжай тва онова тогава питай
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "Telefunken - няма звук" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Telefunken - няма звук" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети