Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Хоризонтален размер на tv Philips-anubis-s
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
zxcr
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 10:30    Заглавие: Хоризонтален размер на tv Philips-anubis-s Отговорете с цитат

Дайте едно рамо да събера хоризонталния размер малко. Нямам описание а след смяна на тхо-то е малко разширен. Новото ТХО е от евтините.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 10:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако напраженията от ТХО-то са нормални , увеличи стойноста на C2450 /кондензатора след отклонителната към маса /
zxcr
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 10:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма ли регулировки в сервиз?
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 11:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Също така можеш да намалиш "топлия' от двата демпфера в колектора...
Върнете се в началото
zxcr
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 11:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ,на Noel и Stoy40! Щом няма друг начин ще доработвам!!
(Черпането==>> на 22-ри) LaughingLaughingLaughing
Върнете се в началото
Tsvetkov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Хитрино, Шуменско

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 22:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Новото ТХО е от евтините.

Единственото, което можеш да направиш, е да намалиш капацитета на
бустерния кондензатор(между колектора и емитера на крайния транзистор за ХО) с около 1 или 2 нанофарада например, за да ти се вдигне високото.
Но не го оставяй(кинескопа) при ниво черно да ти вдигне високото повече от 30 киловолта, щото клиента ще умре от рак...Ако е късоглед напр. и го гледа отблизо.
Съжалявам за черния хумор, но какво да се прави.
Така е при ментетата ТХО...
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2005 2:09    Заглавие: Хоризонтален размер на Philips Anubis Отговорете с цитат

Колега,сигурно няма да послушаш съвета ми,но когато смениш 2 ТХО-та за една седмица,от евтините жълтурковци,ще стигнеш сам до решението-Евтиното Винаги излиза по-скъпо!-доказана истина.На HR-са ПЕРФЕКТНИ и безпроблемни!
Върнете се в началото
zxcr
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2005 16:18    Заглавие: Re: Хоризонтален размер на Philips Anubis Отговорете с цитат

wesko dilow написа:
Колега,сигурно няма да послушаш съвета ми,но когато смениш 2 ТХО-та за една седмица,от евтините жълтурковци,ще стигнеш сам до решението-Евтиното Винаги излиза по-скъпо!-доказана истина.На HR-са ПЕРФЕКТНИ и безпроблемни!

До сега не съм имал проблем с евтиняците. Може да съм късметлия, но и разликата 51-18=33лв си заслужава риска.
Проблема го реших с едно дроселче последователно на ОС. Изпитан метод е!
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2005 16:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък съм имал и то доста и от много време насам си работя само с HR пак койт му се иска да рискува,тоя път хубаво колега ,ами ако следващия вместо за 18 или 51 ти легне общо за 69 и едното иде в коша Crying or Very sad Що ще чиниш ти тогаз?Защо не го разберем ние българите,че ако искаме да сме професионалисти-не може да работим с некачествени компоненти и консумативи-ей го е сега колега го е правил едно телевизорче DTV3 -амиии красота HG сложено-не е евтиняк даже-изображението темно и мъгливо,все едно аз като замътя погледа на 5 ракии,от едната страна растъра-нормално светъл-отдругата-толкоз темен че нищо се не види-неее не е кондера на видеоусилвателите -сложих си му един HR да видиш как грейна екрана и как е равномерно осветен Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2005 17:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov написа:
Аз пък съм имал и то доста и от много време насам си работя само с HR пак койт му се иска да рискува,тоя път хубаво колега ,ами ако следващия вместо за 18 или 51 ти легне общо за 69 и едното иде в коша Crying or Very sad Що ще чиниш ти тогаз?Защо не го разберем ние българите,че ако искаме да сме професионалисти-не може да работим с некачествени компоненти и консумативи-ей го е сега колега го е правил едно телевизорче DTV3 -амиии красота HG сложено-не е евтиняк даже-изображението темно и мъгливо,все едно аз като замътя погледа на 5 ракии,от едната страна растъра-нормално светъл-отдругата-толкоз темен че нищо се не види-неее не е кондера на видеоусилвателите -сложих си му един HR да видиш как грейна екрана и как е равномерно осветен Laughing

Само ще вметна, че HG също са китайчета.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "Хоризонтален размер на tv Philips-anubis-s" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Хоризонтален размер на tv Philips-anubis-s" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети