Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
помогнете и на мен да си оправя захранването

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 23:16    Заглавие: помогнете и на мен да си оправя захранването Отговорете с цитат

Издолмих захранването на компота по невнимание Embarassed и докато се чудех си взех ново.Ама старото го прегледах и намерих: във входа на мрежата изпепелен бушон 5А-1 брой.Замених го с друг,но забравих заглушителя и гръмна много силно.Огледах терена и намерих нещо като варистор на вид,ама не точно.Беше последователно на другия проводник на мрежата-не при бушона-и беше поразцепено малко.Като го екстрахирах от платката,отдолу блесна джокер-пишеше ТН 1.Предполагам,че е термобушон,ама като не съм ровил друг път такива неща,реших да питам-ТАКОВА ЛИ Е ГАДНОТО НЕЩО?Предполагам,че мога да го дам на късо,ама по-добре някой друг да ми го каже,че да има кого да благославям като дойда на себе си след поредния гръм Laughing Laughing Laughing Майтапа настрана,захранването е BEST POWER,300W.Много е BEST,ама и аз не падам по-долу.И моля без коментар по въпроса за жълтите продукти,а конкретно какво да правя Question Rolling Eyes

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 11:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Замери всичко от първичната страна - грец, кондензатори, а това е наистина терморезистор - ограничава началния така наречен ударен ток при включване. Освен това провери и транзисторите след греца, сигурно и те са окъсили. И след тези удари го включвай през лампа!!!
Върнете се в началото
Rockton
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 11:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако ти се играе(имаш време) за възстановяване и ремонт на такова захранване - Успех ти желая, тук качих няколко схеми на захранващи блокове, дано ти помогнат!
http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=19344

Последната промяна е направена от Rockton на Сря Окт 05, 2005 8:58; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Окт 04, 2005 21:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви,колеги.От много главоболия и свободно време Laughing бях забравил даже, че зададох този въпрос Exclamation Ще си поиграя с тъпото захранване,като във всички случаи съветите ви ще са водещи!Обещавам да информирам за резултата! Laughing

Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 08, 2005 1:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Като че ли всичко вече е наред!Включвам 220V и нищо не гърми.Кажете как да подкарам захранването,за да проверя изходните напрежения,моля.Мисля,че срещах нещо такова във форума,но нямам време да търся.Надявам се някой да помогне,а аз ще почерпя Laughing

Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 08, 2005 18:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Подкарах го,мръсника!Разминало се е само с термопредпазителя на входа и два диода.Благодаря на всички за съветите Exclamation А ако на някой нещо не му е ясно-да се обажда Laughing

Върнете се в началото
sheki
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 3:39    Заглавие: :) Отговорете с цитат

ремонтирал сам около 10-на пц захранвания ... и да ви кажа последните се повреждаха след като им спре вентилатора .. оказа се че прегряват изправителните диоди на 5в и окъсяват .. и това прегряване не се дължи на малък радиатор а на леко разхлабените винтове с които е стегнат и по кофтито топлоотдаване , иначе след подмяна няма проблем

иначе черното кръгличко Smile ТН1 наистина е терморезистор може да се замести с резистор но трябва да се изчисли според мощноста.. по принцип ако не се вкл и изкл постоянно Smile може да мине и без него .. стига предпазителя да е по як Smile и да издържи на пика за началното зареждане на кондензаторите , а и греца да не е много хилав Smile че ся и слагат едни Smile сравнявал съм старо захранаване 200вата но оригинал Smile и да ви кажа някои ментета захранвания уж 300вата а изправителните доди са същите дори входния грец е направен с по слаби диоди примерно на едното беше 3 А а на др 2А Smile абе ... общо взето :)да се уплашиш и за това сега сам със Сиртеч захранване Smile 300вата с 2 вентилатора управление на оборотите , и да ви кажа тежи поне колкото 2 обикновенни захранвания

http://sheki.zlatograd.com/ell/ATX200-300W.pdf
http://sheki.zlatograd.com/ell/atx200.gif

айде това е от мен Smile малко в страни но .. нека да има Smile
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 09, 2005 8:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Така е,за килограмите е така.На времето като правех касетофони и аз стигнах до тоя извод-колкото по-тежко,толкова по-добре! Laughing

Върнете се в началото
Потърси "помогнете и на мен да си оправя захранването" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "помогнете и на мен да си оправя захранването" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети