Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Програма комп като осцилоскоп
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ИванВас
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 22:16    Заглавие: Програма комп като осцилоскоп Отговорете с цитат

Искам да си ползвам компютъра като осцилоскоп.Някой може ли да ми даде някаква програма или да ме насо4и от къде да си изтегля.И също да ми кажете имали ризкове ако се мерят високи напрежения,и необходими ли са някакви приставки?Благодаря предварително.
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 22:40    Заглавие: Отговорете с цитат

През кой вход мислиш да вкарваш сигнала Question
Чел съм по руски сайтове за варианта със звуковата карта... даже го бях подкарал ама е много мизерен (ниска честота - <20кхц заради АЦП-то и много шумове). За такова нещо има софт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ИванВас
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 23:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Идея си нямам.Раз4итам някой да ме светне за кво става въпрос.
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 1:22    Заглавие: Отговорете с цитат

лошото е че други аналогови входове няма на ПС-то, а както казах този определено не може да свърши хубава работа Sad
четох навремето, преди да си купя аналогов осцилоскоп, за специализирани платки - много добри ...... ама и адски скъпи. Чувал съм че имало тука в БГ някакви сравнително евтини - около 50лв. ама не съм ги виждал никъде - май са като Дядо Мраз - всеки знае за тях ама не ги е виждал...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
iavor4o
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 7:45    Заглавие: Отговорете с цитат

недей човече! и на мен ми беше станало интересно и бях си играл с такава програма, обаче е пъъъълна скръб

Цитат:
лошото е че други аналогови входове няма на ПС-то...
за протокола - има, на джоистика Smile ама все едно го няма Smile

и аз чух по едно време за такива платки, но доколкото си спомням идеше реч за 12 MSPS или нещо от тоя сорт, което пак не е много кирия Wink
VancheS
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 8:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Има хубава програма през LPT порта. На 486/166MHz ловеше някъде към 150kHz горна гранична честота (не съм я пробвал на новия ми комп). На по-як комп по-висока честота. Бях я свалил някъде по руските сайтове (в момента не мога да я открия из архивата). Програмата се запуска под ДОС и е само за цифрови сигнали. Може и да записваш сигнала във файл. Рискове, колкото щеш. Достатъчно ти е потенциала м/у кутията на компа и устройството дето го мериш да е различен... а и лаици дал господ. Не знам, но досега на който съм услужил с мултицед все ми го е връщал прецакан. Писна ми да ги изхвърлям и сега се правя на скрънза... Като се работи с ток трябва да се мисли. То не е като с жените да ти е природно дадено, въпреки, че и там трябва да се понаучи човек за да върши работата като хората :lol:

Прочети тука как да си взривиш компа Shocked : http://ags.joblist.ru/k/14-1066.html
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 9:00    Заглавие: Отговорете с цитат

VancheS, вероятно говориш за това:
http://www.cnc-lab.com/ulogic.htm
има и по-нови верси, но съм с определени резерви (дори и за цифрови сигнали)
А иначе има сериозни подобни инструменти, но и цените са им като на приличен осцилоскоп втора ръка.

ИванВас, разгледай сайта на CONRAD например.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 9:04    Заглавие: Отговорете с цитат

аки си намериш някое качествено и бързо (??) 8-битово АЦП може да се върже на ЛПТ.... ама пак няма да е хубаво...
Върнете се в началото
iavor4o
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 11:43    Заглавие: Отговорете с цитат

LPT=800kHz... доколкото зная
има обаче едни кирийки - случайно попаднах на тях в нета конвертира LPT или COM към USB2.0 , цялата дунанма е една ИС и малко външни компоненти... а, усб 2.0 вече си е бързичко Wink само дето не знам win-a какво ще мисли по въпроса Smile
VancheS
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 18:44    Заглавие: Отговорете с цитат

iavor4o, win-а все някак ще го излъжеш, но проблема с LPT->USB е, че няма да стане трансфера по-бърз, а ще се ограничава от максималната скорост на LPT-то. То е все едно да сложиш двигател от трабантче в купе на порше и да си мислиш, че новия дзвер ще върви по-бързо Laughing
Върнете се в началото
Потърси "Програма комп като осцилоскоп" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Програма комп като осцилоскоп" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети