Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TV SONY шаси AE-1C превкл.звук BG/DK?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
REPAIRMAN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 19:20    Заглавие: TV SONY шаси AE-1C превкл.звук BG/DK? Отговорете с цитат

Как става превключването на звуковите стандарти на този апарат имам оригинален пулт RM-816.От специалните скрити под капака бутони до докарвам дотам надписа B/G да мига , но не мога да го променя.Дайте идея.
Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 19:58    Заглавие: Отговорете с цитат

REPAIRMAN, кои са
Цитат:
специалните скрити под капака бутони... оригинален пулт RM-816

Question
Имаш ли възможност да ми изпратиш картинка на този оригинален пулт?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 21:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Това са тези, които се обръщат. От едната страна с малко копчета като за . . . . . От другата страна пълен комплект. Като се издърпа малко от калъфа са достъпни и копчетата за настройка. Като дойда другия път мога да ти донеса. Аналог P1670.

По темата. Като се отреже едно мостче на 6 крак на PCF8574, но това няма да ти изкара звука, тъй като няма хардуер. Слага се проста платка звук на синия филтър 5,5. Cool

Последната промяна е направена от Филипов на Съб Ное 19, 2005 13:42; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 21:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов, това с "кобура от нагана" го знам (и не само при този модел), но ми прозвуча по друг начин.
Цитат:
под капака бутони

та се поусъмних дали е точно такъв (и това исках да погледна).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 21:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Не бил капак, ами калъф. Нещо като компютрите и компотите. Razz Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 21:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Бутоните на дистанционното имат двойна функция в зависимост от това къде точно се намираш в менюто, интересното е това че собствениците на тези телевизори се справят а аз винаги имам проблемлем като ми дойде такъв .Стандарта се сменя със бутон С само ако си в съответната опция на менюто.Следващия път като ми дойде такъв ще си запиша какво точно се прави.
Върнете се в началото
REPAIRMAN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 8:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Добър ден на всички.
Към колегата RC-действително съм се изразил неясно и затова предизвиках недоумение.Всичко е така както каза колегата Филипов.Ката поиздърпаш от “калъфа “ частта за интелигенти Laughing хора се виждат седемте специални бутона:
1,Ромб
2.Ромб със стрелка навътре
3.Звездичка в елипса
4.Екран със символи в горния десен край
5.”Coo”
6.и7.Стрелки наляво и надясно(фина донастройка)
Алгоритъм:След намирането на програмата със бутон 2 влизам в “меню” на което имам изобразени номера на канала, пет чертички –за въвеждане на кратко инфо за името на програмата и звуков стандарт.Съответно след натискане на бутони 3 и 4 започват да примигват надписите за звуковия стандарт и чертичките за инфо за канала , но не знам как да ги променя.Мисля се че щом примигва B/G би трябвало да може да се коригира и без приставка.Не че ме мързи , но да се прави нещо дето го има само дето не се знае как става?! Wink
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 14:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Не може-иска си приставка звук а и той просто може да го разбере-ако няма филтер различен от 5,5 и 5,74 в МЧУ
значи няма кво да дири в менюто под вола теле-то там обработката си е напълно аналогова-няма MSP няма нищо дет да го обърка!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 14:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо си прочел само половината от моя пост? Пак ли за лев и половина ще изтъркаме клавиатурите? Crying or Very sad Twisted Evil
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 15:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Има бройки от този модел,които са напълно оборудвани и за двата стандарта,но не мога и аз да си спомня как се превключва мигащото B/G...
Върнете се в началото
Потърси "TV SONY шаси AE-1C превкл.звук BG/DK?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TV SONY шаси AE-1C превкл.звук BG/DK?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети