Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Въпрос за DVD система "Домашно кино" с DivX
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Петър П.
Гост

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 1:07    Заглавие: Въпрос за DVD система "Домашно кино" с DivX Отговорете с цитат

Здравейте, реших да си взема една система за домашно кино с DivX. Ще се пазарува от Техномаркет (нямам избор) и максималната цена - около 500лв. Харесах няколко модела:

PANASONIC SC-HT335 DIVX http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09015971
PANASONIC SC-HT535 DIVX http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09015970
PHILIPS HTS-3300 http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09014398
SAMSUNG HT-UP30 http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013596

Досега не съм имал DVD player, да не говорим за DivX и бих желал да се допитам до по-запознатите, кой от тези модели да избера? Може да посочите и друг такъв, който си заслужава около тези пари. С кой ще имам по-малко проблеми с филмите, субтитрите, кодеците? Някой знае ли с какъв чип са моделите на Панасоник?
Благодаря ви предварително, вярвам че мога да се доверя на мнението ви! Very Happy
Върнете се в началото
Koko76
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 8:44    Заглавие: Отговорете с цитат

PANASONIC SC-HT535 DIVX това е добро не никога не можеш да си сигурен дали няакой филм на DIVX няма да ти направи номер и да не иска да трагва.Няма стандарт в начина на компресия на филми и всеки си компресира както иска и постояно се прилагат нови кодеци.Един мой познат си взе ELITE и за сега няма проблеми но пак казвам нищо не се знае.По мои наблудения кучите марки да ги наречем отварят доста повече формати.Това е моето мнение от тук нататак ти решаваш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър П.
Гост

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 10:20    Заглавие: Отговорете с цитат

С това че няма да тръгнат всички филми съм се примирил, но поне да нямам проблеми с тези, които тръгнат, с DVD-ата, звука, въобще със системата като цяло.
За момента съм се насочил към PANASONIC SC-HT535 DIVX, но ме притеснява фактът, че никой никъде не е казал и думичка за DivX-a на Панасоника. Пълна мъгла... Rolling Eyes Предполагам, че и качеството на звука и видеото при него ще е най-добро.
По-специално ме интересува Панасоникът с какъв чип е, евентуално и Филипса. Rolling Eyes
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 18:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Петър П. написа:
С това че няма да тръгнат всички филми съм се примирил, но поне да нямам проблеми с тези, които тръгнат, с DVD-ата, звука, въобще със системата като цяло.
За момента съм се насочил към PANASONIC SC-HT535 DIVX, но ме притеснява фактът, че никой никъде не е казал и думичка за DivX-a на Панасоника. Пълна мъгла... Rolling Eyes Предполагам, че и качеството на звука и видеото при него ще е най-добро.
По-специално ме интересува Панасоникът с какъв чип е, евентуално и Филипса. Rolling Eyes

Аз също бих те посъветвал да си вземеш по-непрециозно DVD, не само защото четат всичко (включително и DVD дискове от други региони), но и защото използват същите чипове в декодера, като марковите. Цената няма да я коментирам, тя е само допълнително предимство. В Техномаркет продават NEO, бих ти препоръча новия модел на PDX-77 Е-2, който има български субтитри на DIVX. Този модел не дава повече дефекти от останалите, всичко е въпрос на късмет.
Погрешно е да мислиш, че марковите устройства не дефектират. Idea
Върнете се в началото
pexli
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 19:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда мога да се съглася с горното мнение за марковите и не марковите техники.Пример купих си последен модел по каталозите на Сони видео.Ми мога да ви кажа че съм отчаян.Всички филми които имам в къщи не вървят.Просто по лентата ако има и най-малката кривина и веднага картината започва да подскача.Сложил съм допълнително още едно видео за подобни случаи.Куче марка AIWA на 100 години.Мога да кача че си бачка перфектно е няма стерео но това е друг въпрос.Та съвета ми е не се хвърляй на разни панасоници и незнам си какви там други марки.Вземи си едно Нео или Елит да ти е мир на главата.За звука който ще чуваш има голямо значение кой е правил двд-то и как го е правил.Имам и фалшиви двд-та които са с 5.1 канален звук та дори 6.1 канален звук,а имам и оригинални които са с 2 канален звук.
Върнете се в началото
getzata
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Окт 02, 2005 12:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Li4no az si kupih Samsunga su6tia model i raboti perfekno. ne sam imal problemi do sega s nego i 4ete po4ti wsi4ko.
Гост

МнениеПуснато на: Пон Окт 03, 2005 18:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Амиииии, взех си вчера PANASONIC SC-HT535 и още не мога да и се нарадвам!!! Very Happy

На пръв поглед - перфектна картина, смазващ звук, проблемчета със субтитрите (някой не излизат, а тези, които излизат са малко дребни, но за момента гледам на 21" телевизор, при 29" са добре) и някои филми (влачат и секат, пример - Collateral Damage и още един), чете си XviD, много качествена изработка. За субтитрите малко ме мързи сега да проверявам, с какво разширение не чете и дали са или не са с едно и също име като филма и от там да идва проблема. Някой от тях излизат с черна полупрозрачна лента около тях, други не, незнам на какво се дължи това, но като се изключи факта, че са малко дребни, никакви проблеми с разчитането им. Пуснах Alien 4, Шрек 2 и още няколко, бацат си перфектно! Картина, звук, субтитри... Но, ще проуча, къде е проблема със субтитрите на някои филми и защо не тръгват.
Всяка част на системата е правена на различно място - дистанционното в Малайзия, колоните в Индонезия, DVD-то е в Сингапур.

За DVD - страхотна система! За DivX малко под въпрос, но аз търсех качество на картина и звук, за това взех и марково домашно кино и още в началото се примирих за евентуални проблеми. Казано по-просто сметка, от 10 филма, тръгват ~9, ~5-6 имат субтитри, като пак трябва да погледна, защо не тръгват субтитрите на останалите. Предполагам лесно може да се коригира.

Пуснаха ми и Самсунга да го чуя, както и един Филипс - PHILIPS LX-8300SA, като звук, няма въобще база за сравнение, Панасоника ги мачка от всякъде!!! Консултантите в Техномаркет даже ми пуснаха на Панасоника едно DVD на Матрицата, което беше ужасно изподрано, както се убедих и аз като го видях, казаха ми че само той и още няколко плейъра успяват да го прочетат от целия каталог на Техномаркет.

Това е! Mr. Green
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Окт 03, 2005 18:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Бих заложил наа филипса,но гледам късно е....Техния сайт с тпдейтите на софтуера е най точен,като лазерни CD устройства те са бащите и майките им...имам плейър 83 година,който не отказва диск а главата му не е сменяна...Както и да е,първото DVD което ми дойде за ремонт беше "Panasonic".Но продавачите са печени продават това,което решат Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петър П.
Гост

МнениеПуснато на: Пон Окт 03, 2005 20:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Дано си работи както трябва... Confused Но Панасоникът най ми легна по душа и като не чух нищо негативно за него го взех...
Филипсът изобщо не ми хареса как звучеше... Дори Самсунг беше по-добре от него. Преди час пуснах малко от Матрицата на сестра ми да я чуе, и още са ми заглъхнали ушите... Embarassed
Относно субтитрите, оказа се че не тръгват тези, които са с различно име от филма и сега ще ми се наложи да презапиша по-готините дискове пак, за да мога да ги гледам със субтитрите... Sad Е, зян, няма да отидат, гаджето няма да ги откаже. Laughing

За сега впечатленията ми са отлични. Мисля, че и на съседите. Ако не гледат с мен, то поне слушат! Mr. Green
Върнете се в началото
ззз
Гост

МнениеПуснато на: Пет Окт 07, 2005 0:49    Заглавие: з Отговорете с цитат

за съседите !!! ми дано да си в къща , защото когато мои комшии решат да слушат заедно с мен , обикновенно правят синхронно катерене на стълби до таблото и обратно със бушон в ръка.

Панасоника е хубав здрав плеър
Върнете се в началото
Потърси "Въпрос за DVD система "Домашно кино" с DivX" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Въпрос за DVD система "Домашно кино" с DivX" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети