Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Препоръчаите интегрална схема за усилвател в кола.
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
brum
Гост

МнениеПуснато на: Сря Сеп 28, 2005 16:10    Заглавие: Препоръчаите интегрална схема за усилвател в кола. Отговорете с цитат

Значи да е hi-fi някакъв, да е за кола.
Мощност повече от 20W - 25W не ми трябва.
Ще се използва като усилвател за среди и високи в biamped система.

Благодаря предваритено.

Благодаря Smile .

P.S. Не знам дали е за този форум темата но ... ако не е нека модератор/администратор да я премсти.
Върнете се в началото
brum
Гост

МнениеПуснато на: Сря Сеп 28, 2005 16:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Като вариант се замислих за tda2040 че и без това ми се намират 4 броя, но за тях ми трябва voltage doubler. Маи ще ми трябват с него хубави филтри на захранването:). Да ми препоръчате вариант който може да си използва за аудио усилвател?
Върнете се в началото
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 28, 2005 16:43    Заглавие: Отговорете с цитат

ТДА1510 е 2х12Вт за кола (входно напреж. около 14В), който като се върже мостово може да изкарва 24Вт. Разгледай серията - има и други поидобни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Сря Сеп 28, 2005 17:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Серията TDA според мен са доста капризни,трудно се подкарват,в смисъл че са склонни към самовъзбуждане и много лесно гърмят.Аз съм много доволен от ТА 8210,8215,8221-последната мисля че беше 2Х20W.Имат добри защити и се подкарват без проблеми.

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VancheS
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 28, 2005 22:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Използвай тази: http://www.semiconductors.philips.com/acrobat_download/datasheets/TDA8563Q_3.pdf

Коментар няма да давам. Само ще ти кажа, че и да си глух ще усетиш разликата, а и факта, че практически няма външни елементи и има извод за пускане-спиране е плюс. Може да ползваш за корпус и радиатор китайските усилватели (тези малките и евтините), като изхвърлиш червата им от вътре. Правил съм с тая интеграла усилвач и мога да ти кажа, че трепе коча... а и какъв басец само вади Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
бръм
Гост

МнениеПуснато на: Сря Сеп 28, 2005 23:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Хмм, що тъи?
На тошибите им дават изкрвявания 0.04, пак на тда-то 0.1 Smile
Сигурен ли си че има по хубав звук? Но пък има диагонстик пин. Това ще влезне в употреба:)
Върнете се в началото
VancheS
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 12:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с изкривяванията гледай как е направено измерването и при какви условия. Пример от говорителите: RMS мощност 100W, а пикова на средна честота от диапазона за кратко време (кратковременна пикова) 1 000W и търговците и производителя рекламират 1 000-та вата. Това му викат заблудата на потребителя - блажени са вярващите. Същото е и при копютърните процесори. От една партида примерно Пентиум II вътре е едно и също, само дето е сменен малко множителя и кеша и пускат след известно време по-мощния процесор, като намалее търсенето на предишния, а на поточната линия почти нищо не пипат. А диагностик пина се използва така: пускаш от него една писта, която не е свързана с никоя друга, но разделя левия канал от десния по платката и интегралата си снема от там данни за паразитното прослушване между ляв и десен канал. Пак ти повтарям тука се занимавам с ремонт именно на аудио работи и мога да ти кажа, че това BTL на Philips (TDA...) наистина са го пипнали и звучи субективно по-добре от TA..., а въпросното TA... примерно се използва като пълен заместител на чипове с надпис SONY... но няма същия звук като тях. Така, че не вярвай много на данните. Производителите малко послъгват та да им се продават работите.
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 12:48    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз сум за TDA-to...Макар че не е евтина,но поне не е ментелива.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
VancheS
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 15:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Още за изкривяванията: Вероятно си чувал от маниаците, че "ламповите усилватели са супер, а транзисторните пълен боклук". Но тук има едно голямо "НО". Ламповите усилватели имат по-големи изкривявания от транзисторните, но звучат по-добре, по-приятно и меко. Отговори си защо? Най-добрите лампови усилватели са с предусилвател от висококачествени операционни усилватели. С такава схема можеш да постигнеш честотна лента 5Hz-50kHz!!! В действителност с транзистори можеш да постигнеш по-добри параметри по всички показатели. Качественият транзисторен усилвател, примерно 20W има крайно стъпало оразмерено за 100W. Защо? Също така се използват танталови разделителни кондензатори. Туй пък какво е? Трябва да се поинтересуваш за обратните връзки в усилвателите: по ток и напрежение и др. такива тънкости, ако искаш да направиш висококачествена Hi-Fi система. За тази цел ще трябва да прочетеш не една и две книги, но полека. Почни от малкото и постепенно ще стигнеш и до голямото. А за TDA-то ти казвам звучи по добре на слух. И на края нещо в разрез с всичко, което ти говорех досега. Ако някой ти каже избери ми хубави говорители, то как трябва да постъпиш. Първият въпрос е колко пари му се дават. Втория е, че даже и да си купи най-скъпите и качествени, то като няма слух с който да ги чуе, биха му свършили работа и доста по евтини, а останалото си е гъзария... а примерно ти може да успяваш да оцениш и да чуваш различно по скъпите. Така, че всичко накрая опира до субективния ефект, т.е. как го чуваш дадения усилвател, а не колко е скъп и какви параметри пише там в характеристиката му. Последното все пак трябва да се използва за сравнителна оценка и предварително сравнение и не е за пренебрегване. Та в общи линии това е.
Върнете се в началото
brum
Гост

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 15:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Ъъъъ, някои от тези работи съм ги чувал:) Ебавам се. Моите quad-чета са с танталови кондензатори на входовете:) Не бях обръщал внимание на това при кви обстоятелства са мерени изкривяванията.

Не ми хареса също и разделениет между каналите, но мисля да закача на едната преден + заден ляв, на другата другите две, мисля че ще се получи леееко по-добре:)

А за тда-тата има някакъв шанс да излезне по-евтино ако ги купя в китовете на неомонтата. Но все пак ще огледам по центъра да видя каде какви са цените. Дано не попадна на ментета.
Върнете се в началото
Потърси "Препоръчаите интегрална схема за усилвател в кола." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Препоръчаите интегрална схема за усилвател в кола." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети