Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Seat Toledo 93 1.8 бензин
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dimitar_cher
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Сря Сеп 21, 2005 14:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Разгледах страницата много внимателно вчера почти 3 часа с препратките, но не намерих нищо. Тази електроника, която управлява светодиода на маслото няма нищо общо с компютъра, който управлява запалването и моноинжекцията. Това са два различни блока. / според мен / Не намерих никаква връзка между тях като следих кабелите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ИванВас
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 20:24    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз имах такъв проблем с един Сеат.И аз стигнах до извода 4е проблема е в таплото и естествено посъветвах клиента да го сменим.Намери 4овека друго табло(2 употреба) смених го,запалихме мотора и О,МАМКА МУ диодите пак си мигаха Sad .Така4е може би има още нещо някъде из колата което управлява таблото.Щом е твоя колата рушкай смело и търси,проверявай,замервай и като оправиш проблема пиши от къде е. Laughing
dimitar_cher
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2005 0:24    Заглавие: Отговорете с цитат

До този момент какво съм направил:
Проверил съм всички връзки , които са перфектни - нямат наличие на никакъв окис и др. Все едно сега излизат от завода.
Препоил съм всички спойки в таблото където е километража, макар че на външен вид не изглеждаха добре сега са много здраво запоени. Единственото място където все още нямам достъп е блока под волана. Там има доста релета и предпазители. Според мен повредата е точно там, но все още събирам информация. Мястото е много неудобно да се пипа, а кабелите от датчиците отиват в него. В началото като пътуваше автомобила след около 5 км изгасваше първо диода за маслото, след това и за водата. В последно време вече изобщо не искат да изгаснат, а повредата се появи изведнъж. За последно карах автомобила, до Гърция, след това една седмица не бях го пипал и в момента в който го запалих диодите не изгаснаха.
Върнете се в началото
ИванВас
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2005 18:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Там е блока с предпазителите.Вси4ко минава от там,но няма никаква електроника.Само шини,букси и бушони.Има една двуредова която отива в талото.Провери нея и май друго не остана
dimitar_cher
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 02, 2005 23:17    Заглавие: Отговорете с цитат

това е ценна информация, тъкмо събирах смелост да го разпарцалосам. Добре, че трудно се вадеха куплунзите и това ме спря. Във вторник ще разглобявам километража чипче по чипче докато стигна до истината.
Върнете се в началото
dimitar_cher
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2005 20:59    Заглавие: Отговорете с цитат

ЗАКРИВАМ ТЕМАТА. Сам изпаднах във възторг от себе си , защото вече всичко работи. Дефекта се оказа 47 мкф на 16 волта. Намира се под системите за индикация вода и бензин . Там има специализиран чип към който са вързани светодиодите за вода и масло. Кондензаторът минусът му е на маса, а плюса към трето краче на чипа. Въпросния кондензатор го мерих на 3 уреда за капацитет, които го изкарваха редовен, а в същото време не работи. След замяната му нещата си отидоха на место. Благодаря на всички, които се отзоваха.
Върнете се в началото
Потърси "Seat Toledo 93 1.8 бензин" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Seat Toledo 93 1.8 бензин" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети