Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Как да добавя товар на ключ за осветление?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
maneken
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2018 8:51    Заглавие: Как да добавя товар на ключ за осветление? Отговорете с цитат

Здравейте,
имам следния казус. В момента на окачен таван имам 4 * 12W лед панели с димируеми драйвъри.

Използвам димируем ключ за нормални лампи, но не на пластина а с електроника. Въпреки, че производителя Simon, e намекнал, че може да се управляват ледове, заради широкия спектър на обхват, а именно работа от ниски до високи натоварвания на ключа, то когато включа лампите ледовете започват да премигват непрекъснато.

В момента, за да избегна това нещо съм сложил една крушка с нажежаема жичка в тавана и по-този начин увеличавам консумацията и товара върху ключа и всичко работи ок! Като цяло живота на тези крушки от известно време е брутално малък, а и това, че се отделя голяма топлина ми направи кофти номер, като при затварянето на леда към тавана драйвъра се опрял в лампата и той се стопил, което е е естествено.

Какво мога да добавя на кабела, за да направя товар към ключа и това да не е крушка. Трябват ми около 15W-20W.

Свързването на ледовете е тип звезда. Отиват 220 волта до тях и там драйвъри го правят на 12 волта. Панелите са по 12W.

Лек и успешен ден!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2018 9:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Какво мога да добавя на кабела, за да направя товар към ключа и това да не е крушка.

Кондензатор 0.22-0.47uF/630V
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
maneken
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2018 13:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Довечера ще пробвам с WIMA MKP10
470nf 630v 10%

Благодаря за помощта.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "Как да добавя товар на ключ за осветление?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Как да добавя товар на ключ за осветление?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети