Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Ford 4000 RDS - LOCKED13

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dreadx
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2018 1:23    Заглавие: Ford 4000 RDS - LOCKED13 Отговорете с цитат

Един колега ме пита дали мога да му подкарам това нещо (за в случай, че ви е любопитно с какъв акъл са въвеждали толкова грешни кодове - накратко: - колегата пробвал 6 пъти, ама видял, че не може да си спомни кода и спрял. Но после шефът му пробвал още N-пъти.. ;)
Ама е пич колегата, та реших да пробвам. - свалих си от нет-а едно популярно Code10-13.hex за PIC16F876, обаче първо, че нямам такъв PIC (-- брейй, много скъпи тези PIC-ове..) - е няма да се набутвам с 13 лв. сега и за PIC. И то за някакви, дето зорлем са изчерпали всичките комбинации.. Затова го пуснах на симулатор, поне да видя дали работи. Но не виждам да комуникира по I2C шината. Някой пробвал ли го е това Code10-13.hex - да си направи с него reset-tool - и читаво ли е?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
palermo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2018 9:06    Заглавие: Re: Ford 4000 RDS - LOCKED13 Отговорете с цитат

Прочетете внимателно, като на вашия последен шанс да го отключите,

задръжте бутони 1 & 6, докато включите радиото, държите натиснати бутоните за десет секунди и получавате един последен шанс.
Някои модели трябва само да използвате бутон 6.

По-ранните модели използват бутони 1 и 4, но не мисля, че ще работят с RDS 5000, методът 1 & 6 е работил върху Traffic 7000.

Ако получите шанса да въведете кода още веднъж въведете кода, даден по-горе, Уверете се, че го въвеждате правилно !!!.

Гугъл превод
dreadx
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2018 11:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвах ги тези неща с бутоните, при 1+6 ми изписва:
MP DS DP
3 - 03
255
и след няколко секунди изчезва, а с други бутони нищо по-различно от Locked13 не показва.
Върнете се в началото
lambreff
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Кърджали

МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2018 11:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма и да покаже. Горната процедура е при Lock10, при Lock13 нищо не може да се направи. Поне не такова което да си заслужава цената и/или усилията.
dreadx
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2018 16:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже нямах PIC16F876, намерих от един индиец някаква програма за I2C през серийния порт на PC, пратих командите от дизасемблирания сорс на hex-а и радиото се отключи.
После ще я кача (ама да знаете, че е много смотана програма - аз не съм програмист и пиша с copy+paste.) Та изобщо не съм я направил като хората - например при опит за отваряне на невалиден COM-порт забива.
Върнете се в началото
Потърси "Ford 4000 RDS - LOCKED13" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Ford 4000 RDS - LOCKED13" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети