Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
LG ch. MC-019A
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
shopov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 22, 2017 17:49    Заглавие: LG ch. MC-019A Отговорете с цитат

LG ch. MC-019A mod. RE-21FA7AX TDA9361ps/n2/4i0793 oictmph006c
Проблема е в ТДА-то че единия изход за вертикалното е избил и излиза по високо напрежение . Това са крачетата 21 и 22 . Понеже не можах да намеря същата ТДА , намерих TDA9381PS/N2/3i0782 oictmph004d , която я дават също за ch. MC-019A , но не тръгва в работен режим. Може ли да се направи нещо за да заработи с новата схема. Моля за помощ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

[download attachment]
МнениеПуснато на: Съб Дек 23, 2017 0:05    Заглавие: Re: LG ch. MC-019A Отговорете с цитат

shopov написа:
Проблема е в ТДА-то че единия изход за вертикалното е избил
Според мен е по-лесно да инвертираш работещия изход с един транзистор, отколкото да подкараш неработещия процесор. Митачи имаше подобно решение на тоя проблем, ама не мога да го открия? Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 23, 2017 7:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробва ли с чиста памет? - http://monitor.espec.ws/section1/topic41090.html Не знам да ли може
Върнете се в началото
shopov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 23, 2017 11:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Поставил съм цокли на проца и на паметта. На новия ТДА поставих празна памет но не излиза от дежурен режим. Като я прочетох беше си останала празна. После поставих стария ТДА , който има звук с черта на екрана като съм отпоил избилия пин. Поставих празната памет и като стартирах от ДУ телевизора заработи пак на черта и паметта като я прочетох беше инициализирана. Остава да пробвам съвета на Владимир или оригиналния ТДА да търся. По руски сайтове се продават за по 20-30 лева но никога не съм пазарувал от тях. Приемам съвети. Приятен ден.
Върнете се в началото
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Дек 23, 2017 13:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Гледам че пишат нещо за 1-ви пин из нета. Огледайте веригата abnormal. Шасито си е шаси, насищането може да се различава.
Върнете се в началото
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 24, 2017 12:35    Заглавие: Отговорете с цитат

shopov написа:
поставих стария ТДА , който има звук с черта на екрана като съм отпоил избилия пин.
Виж с осцила дали излиза нещо от проца, щото (с един работещ пин) би трябвало да се вижда половината от образа, а не черта?
Върнете се в началото
shopov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 24, 2017 16:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съветите. До сега разглеждах разликите между схемата която имам и платката на ТВ-то. Доста е съкратена от към елементи. За 1-ви пин няма Абнормал . По съществено откривам че 7-ми пин при мен е празно , а мисля че трябва да има някакво напрежение за новата ТДА за да заработи. За дефектната ТДА утре ще проверя дали вади импулси. Да поясня че преди да откача избилия пин екрана е разпънат и се вижда мораво тъмно . Весели празници.
Върнете се в началото
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 24, 2017 21:46    Заглавие: Отговорете с цитат

А резистор м/у 1-ви пин и 5в има ли монтиран? По моята схема 7-ми е оченце, което не мисля да е толкова съществено.
Върнете се в началото
shopov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 25, 2017 12:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Гледах с осцилоскопа но не излизат импулси . Значи няма да стане нищо от ТДА-то. Поставих съпротивление 3,3Ком. на 1-ви пин и +5 волта понеже липсваше такова, за проба на новата ТДА но и от там нищо , неще да стартира. Ще го зарязвам ТВ-то, . Ако ми попадне да закупа оригинална ТДА ще продължа с ремонта. Благодаря и весели празници.
Върнете се в началото
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 27, 2017 17:37    Заглавие: Отговорете с цитат

От чиста куртоазия - весели празници на всички. Лично аз, чуя ли празник - храносмилателният ми тракт, заработва реверсивно.
По темата - след празниците, повдигнете темата. Няма начин да не излезе читав чип от някъде. В момента - ПРАЗНИЦИ. Коренът е ....празно, лишено от съдържание....нищо.
Новото процесорче от къде се пръкна? В смисъл - ново, от магазин или работещо от друго шаси? Да не се окаже че и то е празно, в смисъл - празнува...нали....безпаметно.
Върнете се в началото
Потърси "LG ch. MC-019A" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "LG ch. MC-019A" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети