Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
LG-32LG6000 nand

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mincho1959
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: pomorie

МнениеПуснато на: Съб Дек 16, 2017 11:15    Заглавие: LG-32LG6000 nand Отговорете с цитат

Здравейте. Имам проблем с това LG. Не иска да стартира. Всички напрежения са в норма, по някога в студено състояние тръгва. Знам, че NAND паметта HY27US08121B прави тези проблеми. От коментариите по разни форуми разбрах, че трябва да се смени и да се програмира. До тук добре, само дето не знам как става самото програмиране. Имам програматор Postal 3, имам нов чип HY27US08121B, имам и .bin файла на модела. Ако някой знае как става, да помага.
k810
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Несебър

МнениеПуснато на: Съб Дек 16, 2017 13:46    Заглавие: Отговорете с цитат

1.С терминална програма
2.Мога да ти го програмирам или да ти изпратя готов записан чип.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Дек 16, 2017 14:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Препоръчвам записът на NAND-а да се направи на място(вече запоен на дъното). Понякога след запояването се получават лоши сектори, които при запис на място се "прескачат". Освен това, може да се избегне смяна на чипът, като се форматира старият неколкократно(на място).
Postal3 би трябвало да има изведен UART порт(зависи от изпълнението).
Ако разполагате с компютър, имащ COM порт може да се ползва кросовер кабел(nulmodem). Трябва и терминална програмка(зависи и от ОС която ползвате), поддържаща z/x модем протокол и да се почете малко на тема U-BOOT.
Ако нямате никакъв опит с Linux и работата е спешна, ползвайте услугата, коята колегата Ви предложи.
Независимо от решението на конкретният проблем, потърсете в нета Open-LG-tv.
http://openlgtv.org.ru/forum/

Някъде из линкът, вероятно(сега не ми се чете) има необходимата информация с подробности. Като разучите U-Boot, лесно ще се справяте и с M-Boot(дериватът, който ползват Mstar). След като притежавате Postal3, предполагам ще Ви е интересно/полезно.

п.п. По принцип запис на nand може да се извърши и с програматор за паралелни памети(извън системата) или през JTAG интерфейс с подходящ адаптер(според процесорът) на място.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "LG-32LG6000 nand" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "LG-32LG6000 nand" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети