Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Зареждане на 18650 Li-ion батерии - как и с какво?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kriso75
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: pazardjik

МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2016 18:29    Заглавие: Зареждане на 18650 Li-ion батерии - как и с какво? Отговорете с цитат

Здравейте, търсих из форума преди да пиша, но не открих почти нищо. Става въпрос за следното - фотоапарата ми работи с 2 CR-V3 батерии, който са Li-ion 3,7V / 2400mAh и са безумно скъпи, смених ги с 4 бр. Енелуп на Санио (модел ХХХ ! ) + зарядно LaCrosse BC700, които в началото се държаха доста добре, но постепенно заминаха и те, от тогава съм пробвал ВСИЧКО на пазара за батерии и нищо - апарата е стар и гълта като ламя. Скоро ми попадна стара батерия от лаптоп, разглобих я, замерих елементите (6 бр. 18650) взех 4 бр. (2 по 2 паралелно свързани) и без да ги зареждам ги приспособих с кабел към апарата за проба, резултата беше повече от добър - 1000+ кадъра за около 2 седмици. Но, сега дойде момента да се зареждат и тук е проблема - как и с какво? Тъй като сега работят без контролера който е вграден в батерията на лаптопа, а аз забравих да проверявам напрежението от време на време и едната клетка е паднала под 3V, което е лошо за тези батерии, но както и да е ще я подменя. Помагайте със зареждането! Някой ползвал ли е зарядно iMAX B6 Lipo NiMh Li-ion Ni-Cd RC Battery Balance Digital Charger Discharger ? Струва около $20, но не знам ще свърши ли работа. Е, това е. Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ono
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2016 18:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Например тези https://www.dcpower.eu/chargers/nitecore-chargers
Върнете се в началото
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Сря Авг 24, 2016 1:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Купи си оригиналното iMAX B6 Mini. В България е на цена около 70лв.
Не се занимавай с клонинги. iMAX B6 Mini върши работа Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 24, 2016 7:44    Заглавие: Отговорете с цитат

iMAX B6 Mini се нуждае от външен източник.
Аз ползвам подобно на това.
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Авг 24, 2016 23:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ползвам клонинг с вграденото мрежово захранване. Сцециално за LiPo е перфектно. Само на режим NiMH има малко бъгове в софтуера, но аз съм свикнал и си го ползвам и за NiMH.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2016 7:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
взех 4 бр. (2 по 2 паралелно свързани) и без да ги зареждам ги приспособих с кабел към апарата за проба

В тази конфигурация трудно ще ги зареждаш , с каквото и да е външно зарядно. Ако си купиш държател за 4 батерии - може и да се получи, но контактните съпротивления може да се окажат пречка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Зареждане на 18650 Li-ion батерии - как и с какво?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Зареждане на 18650 Li-ion батерии - как и с какво?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети