Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Програмиране на чип
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gyx4o
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 05, 2004 21:59    Заглавие: Програмиране на чип Отговорете с цитат

Здравейте, налага ми се да програмирам един чип и ме интересува какъв програматор ще е най-добре да си купя. Чипа е 27c256 eprom. Разгледах сайтовете на Неомонтана(neomnontana.dir.bg) и Млад Конструктор(mladkonstruktor.bg) и на двата сайта предлагат програматори. Някой от тях ще ми свърши ли работа?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toltec
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 05, 2004 22:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Много добър е IC-Prog . Подържа много програматори, софтоера е свободен , работи под XP , а хардуера за EEPROM e лесен ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
jonybravo
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 05, 2004 22:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж тук:www.progstore.hit.bg
Има всякакви програматори. Smile
Върнете се в началото
gyx4o
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Май 06, 2004 6:26    Заглавие: ? Отговорете с цитат

Ами погледнах тази страница и видях, че има Eprom програматор, но там пише че програмира следните памети 6464, 64128, 64256, 64512. Обаче аз не знам дали моята е между тях. Този програматор ще ми свърши ли работа????? Или някои от програматорите на неомонтана или млад конструктор?
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 06, 2004 19:19    Заглавие: за програматора Отговорете с цитат

Ще програмираш ли много такива чипове или ти се налага еднократно?
Тези памети изискват по-скъп програматор напрежение 12.5 волта за Vpp и ако е само за еднократно не си струва-обади ми се и ще ти го запиша.Какъв корпус е схемата 28 пинов или квадратен PLCC32?
Ако ще програмираш повече схеми потърси програматор за 27 серия EEPROM има и схеми в нета , но са сложнички аз например ползвам WILLEM eeprom programmer виж на http://www.willem.org
P.S. Погледнах сайта Progstore.hit.bg -Там го има и струва 90 лева,като имаме предвид ,че само ZIF цокъла е поне 30-40 лева това е най ниската сума с която можеш да се справиш.Успех!

За toltec :Дай му на човека линк илисхема на прост програматор за 27 серия еепромове ако знаеш такъв. Що се отнася за IC-PROG тази програма(не програматор!)не поддържа въобще 27СХХХ памети Rolling Eyes
Върнете се в началото
gyx4o
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 09, 2004 20:52    Заглавие: . Отговорете с цитат

Май ще се насоча към този програматор, но едно нешо не ми е ясно. Програмата за програмиране на чиповете заедно с програматора ли върви или е отделно. Коя по-принцип е наи-добрата програма?
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 10, 2004 5:16    Заглавие: Програматор Отговорете с цитат

Програмата за програмиране би трябвало да ти я дадат с програматора тя си върви комплект ,но дори да не ти я дадат можеш да се я изтеглиш свободно от сайта ,който ти написах по-горе ,а ако и това не стане ми дай е-майл и ще ти я пратя -тя е безплатна. С друга програма той няма да работи ,но това не е голяма болка.Този програматор покрива голяма част от използваните памети 24ХХ,93СХХ,27СХХ,флашове 8 и 16 битови ,някой PIC процесори ,а с приставка и серията 89СХХ и Атмелски процесори -въобще ще ти върши работа и за други чипове.
Върнете се в началото
gyx4o
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Май 11, 2004 22:16    Заглавие: . Отговорете с цитат

Предложиха ми един програматор Batronix. Само че е без софтуер, та се чудя дали да го взема. Мога ли да намеря софтуер за него????
Върнете се в началото
toltec
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 12, 2004 3:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Без да искам по-нагоре те подведoх за IC-Prog .Той не става за EPROM. Софтоер за BATRONIX можеш да изтеглиш от www.batronix.com , но ще ти трябва и крак . Имам работеща версия за XP и ако искаш мога да ти я пратя . Аз обаче не съм записвал EPROM с него ( ползвам го само за асемблер и програмиране на процесори ) и не знам как работи ). Но най-добре послушай ELP и си потърси WILLEPROM . Тоя програматор наистина работи много-добре ( ама е по сложен за правене - 7-8 CMOS IC )
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 12, 2004 14:46    Заглавие: Програматор Отговорете с цитат

За кой модел на Batronix става въпрос -уточни ,ако е 4 модел става за 27СХХХ серията ,но зависи и на каква цена ти го предлагат.Във всеки случай има по малко функции от Willem-програматора ,който е на цена 90 лева доколкото схващам сглобен и тестван-няма да търсиш части за него, само една кутия и е готов.
Върнете се в началото
Потърси "Програмиране на чип" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Програмиране на чип" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети