Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Какъв фотоапарат да избера?
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас /Варна

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 20:47    Заглавие: Какъв фотоапарат да избера? Отговорете с цитат

Я кажете кои от тез трите фотоапарата смятате че е по-добър? Confused

http://911.bg/a2/offers.asp?p=1094421&parent=5601&tm=6
http://911.bg/a2/offers.asp?tm=444&mo=1678&parent=5601&p=1282535
http://911.bg/a2/offers.asp?p=1401137&parent=5601&tm=17

http://drmelectronics.hit.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 21:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз си купих PRAKTICA LUXMEDIA 4008 oт МЕТРО.По Нова Година беше 505 лв.,сега е под 500.4 мегапиксела,обаче има 8Х оптично увеличение,плюс 4Х цифрово.Голям обектив,голяма светлосила,макрорежим и най-важното-правен е в Германия Exclamation !От показаните-какво да ти кажа-аз бих се колебал между PANASONIK и SAMSUNG и накрая бих избрал PANASONIK-a.Всичко зависи за какво ти трябва.Ако ще го ползваш,.за да правиш"снимки за спомен"-вземи си този PANASONIK.Ако обаче мислиш да работиш нещо по-така-потърси машинка с по-голям обектив,по-голямо оптично увеличене и ако финансите не са проблем,направо ти препоръчвам Idea новата серия на PANASONIK с оптичен стабилизатор.Този стабилизатор е голяма работа и до голяма степен ликвидира един от големите недостатъци на цифровите апарати досега-"размазването" в някои случаи.Но "Всичко е въпрос на ВКУС"-по-нататък го знаете... Laughing

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас /Варна

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 21:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Търся го изцяло за любителска дейност. Обикновен фотоапарат. За "запечатване на хубави моменти". Laughing Аз клонях към Олимпуса. Те поне са утвърдена марка за фотоапарати. Макар че то не ми е гаранция за качество. Laughing При всички положения да не ги сглобяват в турция или китай Laughing Wink

http://drmelectronics.hit.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 22:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Олимпуса е жълт отвсякъде.Въпреки че в завода имаме такъв и прави добри снимки.Аз ще си позволя още веднъж да ти посоча Практика-има и с по-малко оптично увеличение,малки по размери,на много добра цена/мисля около 350-400 лева/,4-5Мегапиксела,ПРАВЕНИ в ГЕРМАНИЯ.Иначе-Панасоник или Сони.Корейците колкото и добра електроника да правят вече,не съм чувал нищо за корейска оптика.А да не забравяме,че в един фотоапарат оптиката е водеща!

Върнете се в началото
typ4o
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2005 15:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако питаш лично мен OLYMPUS-а е без конкуренция пред другите, именно поради причината която и ти каза - произвеждат само фото апарати. Щом ти трябва само за любителски цели, всеки един от тях ще ти свърши работа и поради тази причина се прицели в най-ефтиния Smile
Аз в никакъв случай не съм специалист, но съм любител във фотографията. Имам си една Konica Minolta и съм много доволен от нея. Преди да я купя се съветвах с видни специалисти и те ми казаха, че е добре да си купиш камера от марки, които с това се занимават - Canon, Nikon, Konica Minolta, Olympus и т.н.
Обаче, макар че го взимаш за любителски цели, ще подкрепя на 100% мнението на Ditronix, да търсиш камера с по-голяма оптика, защото в много случаи, когато искаш да запечаташ нещо готино което виждаш, прсто не ти стига оптичен ZOOM. Дори щом е любителска може да намалиш малко от пикселите - да не са чак 5млн., а да увеличиш оптиката.
Това е моето мнение Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2005 16:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Че те повечето жълти производители на апарати ползват немска оптика-в качествените си модели разбира се!
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2005 17:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Там е работата,че по-голямата оптика неминуемо води до по-големи размери.Моята ПРАКТИКА е голяма колкото един класически ЗЕНИТ например,докато тия с малките обективчета спокойно можеш да ги сложиш в джоба си.Това е въпроса,по който трябва да се помисли.Иначе аз като правя снимки в нормално осветена стая,светкавицата рядко се включва-там е силата на големия обектив.Могат да се правят нощни снимки и куп други неща.Аз лично стигнах до решението,че когато мога да си позволя,ще си взема и един от "дребните"фотоапарати,за да не мъкна постоянно големия с мен.

Върнете се в началото
nafo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2005 18:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Oлимпуса
Върнете се в началото
Chelsea_69
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2005 19:04    Заглавие: Отговорете с цитат

За тия пари разгледай и някои "Canon"-и,например А75 и други.Прави са другите форумци за това ,че който си прави фотоапарати си ги прави добре.Затова Олимпус,Canon,Практика...А кой апарат къде е правен,малко си губи смисъла предвид факта ,че оптиката и електрониката,най-често са на различни производители,но готовият продукт е перфектен.Лично аз съм снимал с Олимпус А310,с Canon А75,и с една Коника Минолта,която беше с най-добри показатели (на книга-важно уточнение!)Е Олимпуса направо ми спря дъха,просто не очаквах такова качество,Canon-а също беше супер,докато Кониката нещо ме подразни ,сякаш няма фокус,не са наситени цветовете,може и аз да съм сбъркал нещо.Снимките са правени за проба по едно и също време за еднаквост.Вземай Олимпуса и да почерпиш с някоя снимка в нет-а Wink
Върнете се в началото
dobrix
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Сеп 03, 2005 9:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Chelsea_69 написа:
За тия пари разгледай и някои "Canon"-и,например А75 и други.Прави са другите форумци за това ,че който си прави фотоапарати си ги прави добре.Затова Олимпус,Canon,Практика...А кой апарат къде е правен,малко си губи смисъла предвид факта ,че оптиката и електрониката,най-често са на различни производители,но готовият продукт е перфектен.Лично аз съм снимал с Олимпус А310,с Canon А75,и с една Коника Минолта,която беше с най-добри показатели (на книга-важно уточнение!)Е Олимпуса направо ми спря дъха,просто не очаквах такова качество,Canon-а също беше супер,докато Кониката нещо ме подразни ,сякаш няма фокус,не са наситени цветовете,може и аз да съм сбъркал нещо.Снимките са правени за проба по едно и също време за еднаквост.Вземай Олимпуса и да почерпиш с някоя снимка в нет-а Wink

Коника-Минолта Z3 е много лош модел/или партидата за България е калпава/, докато Z10 е превъзходен - супер бърз, 8х опт., 500 снимки с едни батерии.
Върнете се в началото
Потърси "Какъв фотоапарат да избера?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Какъв фотоапарат да избера?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети