Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Елит микро LT-01
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 13:41    Заглавие: Елит микро LT-01 Отговорете с цитат

Някой да е борил проблема с промяна на логото на такъв тип касов апарат? Нямам предвид да не се печати, а да се замени с друго графично лого. Защото не виждам логиката аз с моите касови бележки да рекламирам Дейзи, при условие, че Дейзи с никакви бележки не рекламира мен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognqn
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2005 9:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,трябва да отидеш в сервиз на Дейзи да те закачат на комп. и да ти променят логото,което ти си си избрал и изготвил в подходящ формат и да си платиш.
Звучи като че ли ще караш лека кола модел 2002 г. на диагностика,нали! Very Happy
Върнете се в началото
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2005 14:29    Заглавие: Отговорете с цитат

И цената е?

Защото с 2002 година се справяме. Smile CAN и т.н.

Ама аз на клиентите им взимам от 15 до 30 кинта в зависимост от труда, а там сигурно ще ми искат още един касов апарат като цена.

Ако имаш кого да попиташ за цената, формата (ясно, че ще е BMP ама все пак) брой dot's по X и Y и т.н. ще съм ти безкрайно благодарен.
Върнете се в началото
dreadx
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Сеп 06, 2005 16:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че беше 384х144 формат .bmp monochrome (с по един бит на пиксел за черно и бяло), за резолюцията не съм съвсем сигурен, провери, в книжката трябва да пише. Ако това е свързано с отваряне на апарата за достъп до платката му и изводите на серийния интерфейс, най-вероятно ще трябва да го занесеш в оторизирания сервиз към който имаш договор за поддръжка и там да го сменят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 07, 2005 6:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук един фъфляк (оторизираният ми сервиз) ми се тепка как това трябвало да е скъпо, едва ли не да ми сменят апарата и т.н. Той самият работи само с един мултицет от 4 лева. Там вътре според мен е UV eeprom, иначе къде е логиката да лепят в паспорта каква е лепенката на еепрома? И от там съответно серийният интерфейс трябва да няма нищо общо в случая.

Аз вече вдигнах ръце и се отказах да сменям лого докато случайно не се запозная с някой от разработчиците на апаратите!

Изобщо нещастният ми опит за излизане от сивата икономика нанася еждневни удари върху крехката ми детска психика Sad

Що ли си не бачках кротко без да подпомагам държавата???
Върнете се в началото
ognqn
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 07, 2005 8:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е хубаво обиждаш оторизирания си сервиз.
Дейзи споменават някаде съвсем тихичко че това е опция.Тоест си доплащаш и ти сменят логото.А за тях огромна и безплатна реклама.
Аз съм сервиз,но за да ти го сменя трябва да си закупя от Дейзи съответната програма,която никак не е евтина,да си сложа цена за услугата и ето ти 30лв.,които ще ти се видят много и т.н.

www.daisytechbg.com

Поздрави!!
Върнете се в началото
dreadx
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 07, 2005 8:58    Заглавие: Отговорете с цитат

EPROM-а с лепенката съхранява програмния код изпълняван от процесора - софтуера на касата. Лого-то се пази във FLASH, но за да се програмира въпросния FLASH наистина трябва да се отвори касата, понеже самият сериен интерфейс е опция при този модел и може би не е изведен въобще извън кутията. Затова най-вероятно никой не разпространява софтуера, за да не вземе всеки да си отвори апарата и да започне да включва в него някакви кабели към някакви PC-та. Все пак обади се в сервиза на Daisy да питаш колко струва услугата, съмнявам се да е колкото сте посочили по-горе. Аз лично бих ти препоръчал въобще да не включваш лого-то, ще спестиш хартия.
Върнете се в началото
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 07, 2005 12:11    Заглавие: Отговорете с цитат

ognqn написа:
Не е хубаво обиждаш оторизирания си сервиз.
Дейзи споменават някаде съвсем тихичко че това е опция.Тоест си доплащаш и ти сменят логото.А за тях огромна и безплатна реклама.
Аз съм сервиз,но за да ти го сменя трябва да си закупя от Дейзи съответната програма,която никак не е евтина,да си сложа цена за услугата и ето ти 30лв.,които ще ти се видят много и т.н.

www.daisytechbg.com

Поздрави!!

Не обиждам сервиза си, просто момчето предизвиква такива асоциации. 30 кинта между другото ми се струва приемливо колкото и да е чудно на всички. От кой град си?

Опааа ... чакай, че ми дойде нещо на акъла ... защо да купуваш какъвто и да е софтуер? Нали си оторизиран сервиз и можеш да отвориш апарата и след това да го затвориш и това да е законно. Ще го пишем малък ремонт на принтера Smile Никаква философия не е да се намери къде е логото във флаша. Надали някой си е създал усилия да го разхвърля на парчета и т.н. И така ще вземеш чисти 30 кинта без да купуваш всякакви глупости. Махни, ами скъпи глупости.

Драсни едно PM. Ще прежалвам 30 лева, а ти се разпореждай с тях както си искаш. Потвърди ми само това ли са верните размери на логото които са дадени няколко съобщения по-горе.

P.S. Дейзи по този начин реклама не си правят. Отне ми точно 30 секунди да намеря в безкрайно лошо написаната инструкция за експлоатация как да разкарам тази "ненатрапчива" екстра. Можеше вместо да се правят на мъже да напишат в инструкцията как се прави отчет от дата до дата със запис във фискалната памет например.
Върнете се в началото
ognqn
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 07, 2005 16:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак здравей,проблема не е да ти се отвори касовия апарат и да се закачат жичките в интерфейса.Даже се продавт с 10 лева по скъпи модели дето са си с интерфеис и изход отстрани за връзка с ПЦ.Ползват се като евтини фискални принтери.
Та на нашия въпрос:програмата е важна .В нея има протокол за връзка с касовия апарат,и този протокол ако го знаеш може да си напишеш твоя си програма и да накараш касата да прави каквото и кажеш Smile и т.н.
Сега кой ще ти свърши работа: питаш твоя оторизиран сервиз дали е "фискален център" на Дейзи-най вероятно не е,и аз не съм!Казват ти коя фирма е фиск.център и отиваш там.Те имат необходимите програми за четене и запис във флеш паметта.Но ако се окаже че логото е разположено във фиск.памет ,тогава работата е дебела-процедура за смяна на ФП,понеже ще се манипулира в нея.При тая ситуация се откажи.
Не знам каде е разположено логото.
Дадох ти сайта на Дейзи да го разгледаш и да попиташ за смяната.

Поздрави!!
Върнете се в началото
dreadx
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 07, 2005 18:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей, как можахте да изприказвате толкова по темата и никой да не се обади в сервиза на Дейзи и да пита как стоят нещата с лого-то. И няма такова нещо като ”отчет от дата до дата със запис във ФП”, а книжката може да е некадърно оформена, но не с цел клиента да не успее да си изключи лого-то и да прави ”реклама” на фирмата производител. И все пак провери дали там не пише какъв точно трябва да е формата на лого-то.. И не мисля, че непременно трябва да си фискален център за да можеш да смениш лого-то. Просто трябва да имаш необходимия софтуер и право да сервизираш съответното фискално устройство, заради горепосочения интерфейс.
Върнете се в началото
Потърси "Елит микро LT-01" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Елит микро LT-01" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети